Starší dorostenci nestačili na Plzeň a ze západních Čech se vrací s nepořízenou

Napsal 29.11.2013 Petr Horčička, Jakub Vais
C h o m u t o v - Piráti utrpěli v Plzni debakl! V rámci 25. kola RAKO extraligy staršího dorostu na sebe narazili dva sousedé v tabulce. Plzeň rozhodla zápas už v první třetině, navíc dokázala udržet čisté konto. Plzeňští se navíc dokázala prosadit i v následujících dvou třetinách a rozhodla o jednoznačném vítězství. Tři body tak zůstali na západě.
25.kolo pá 29.11.2013
PLZ
7:0(2:0, 2:0, 3:0)
Plzeň
Štekr – Walter, Kaňák, Prokop, Polívka, Starý, Šmíd – Suchý, Beneš, Vlček – Stráský, Švarc, Vracovský – Opava, Kokoška,Hajšman – Krystl, Vavřička, Kučera
Lukeš (od 41. Strejc) – Páleník, Hlaváček, Hierman, Kozák, Novák – Polák, A. Macháček, Kašpar, Veselý, Adámek, Dimitrov, P. Macháček, Rohla, Toman, Kaše, Strunz

Plzeň
7. Suchý (Vlček, Beneš), 15. Švarc, 35. Vracovský (Stráský, Švarc), 36. Opava (Hajšman), 54. Stráský (Walter, Kaňák), 56. Beneš (Šmíd, Vlček), 59. Hajšman (Prokop)

4:4
2:0
0:0
33:30
127

Plzeň přivítala v souboji dvou sousedů v tabulce Chomutov a začala velmi aktivně. Už v první minutě se musel brankář Pirátů Lukeš činit, tlak první plzeňské formace dokázal však ustát. Následně se před domácí branku dostali i Piráti, jenže nakonec na Štekrovu branku ani pořádně nevystřelili. Plzeň byla v úvodu aktivnějším týmem a také si vykoledovala první přesilovou hru, kterou navíc dokázala po necelé minutě využít zásluhou Filipa Suchého, který byl důrazný na brankovišti a dokázal volný kotouč uklidit do klece Pirátů. Chomutov si v polovině první části vytvořil dobrou šanci, ale nakonec skákavý kotouč z hole Macháčka větší ohrožení pro branku nepřinesl. Plzeň se následně také prezentovala šancí, ale Kaňák svůj sólový nájezd zakončil bekhendem pouze do tyče. Mladíci s indiánem na hrudi se druhé trefy přeci jen dočkali. Krátce po skončení přesilové hry se prosadil po důrazu před brankou Milan Švarc. Chomutovu se v první části nedařilo v zakončení a lepší to nebylo ani v závěru prvního dějství.

Start do druhé části měli lepší Severočeši, kteří však ze svého počátečního náporu nic nevytěžili, i když se hned několikrát dostali do zajímavé možnosti před Štekrem. Další minuty se nesly v opatrném duchu, ale znovu začala být lepší Plzeň, která se to znovu snažila potvrdit gólově. Kučera ještě uspět nedokázal a nepovedlo se to ani Kokoškovi, který trochu nepochopitelně nedostal šanci zakončit v signalizované výhodě. Plzni to nemuselo vadit, neboť v následné přesilovce dokázali mladí indiáni skórovat díky Tomáši Vracovskému a krátce na to se prosadil díky povedené trefě k tyči také Patrik Opava. Plzeň se opět dostala díky těmto brankám na koně a v závěru druhé části už nepustili Chomutov prakticky do žádné velké šance.

Hosté neměli do třetí části co ztratit a zkusili nasadit druhého gólmana, jenže tato změna moc nezafungovala na sebevědomí hostů, kteří se dostali do několika slibných možností, ale na žádnou vyloženou šanci nedošlo. To na druhé straně to bylo trochu jiné. Plzeň si dokázala vytvořit řadu šancí, které však plzeňští mladíci nedokázali přetavit v další vstřelenou branku, nakonec to však dokázali. Necelých sedm minut před koncem třetí periody tečoval střelu od hrazení za Strejcova záda Jiří Stráský a za další dvě minuty bylo v ochozech malé haly plzeňského zimního stadionu ještě veseleji, když se po krátkém okupování útočného pásma prosadil Martin Beneš. To nebylo ještě vše, necelé dvě minuty se dostalo do úniku duo Opava a Martin Hajšman, který vzal zakončení na sebe a trefil se přesně pod břevno. Plzeň si připsala proti Chomutovu tři body za jasnou výhru 7:0.

Ladislav Čihák (HC Plzeň 1929): „Výsledkově i herně to bylo parádní utkání. Věděli jsme, že Chomutov má velmi kvalitní tým a snažili jsme se pohlídat hlavně jejich první lajnu. Kluci to zvládli na výbornou, takticky i herně. Byli jsme dnes jednoznačně lepší, ale i tak to nebylo jednoduché ani za stavu 3:0 nebo 4:0. Jsem rád za tři body, ale další utkání už nás čeká zítra. První přesilovka pomohla klukům na uklidnění, možná je to trochu víc nakoplo. Musím dnes vyzdvihnout výkon celého týmu, ale samozřejmě i našeho gólmana.“

Kamil Koláček (Piráti Chomutov): „Chybělo nám dnes prakticky všechno. Kromě dvou hráčů snad nikdo nenaplnil očekávání. Byo to bez pohybu, důrazu, nasazení. Přišlo mi, že jsme sem přijeli s tím, že to nějak odehrajeme a nějak to dopadne. Taky to tak bohužel dopadlo. Plzeň hrála s chutí, nasazení. Ti kluci chtěli a bojovali, proměnili šance, naopak my jsme nedali nic, mysleli jsme si možná, že to tam spadne samo. Neudělali jsme pro to, abychom to zlomili, nic. Musíme se nad tím zamyslet! První gól v přesilovce bych neřekl, že by byl klíčový, ale místo toho, abychom pak zabrali, tak jsme snad ještě polevili.“