Starší dorostenci nestačili doma na Litvínov a podlehli 3:4 po prodloužení

Napsal 16.10.2010 Václav Mohelník
C h o m u t o v - Zápas plný vyloučení měli na svědomí hráči Chomutova a Litvínova, kteří sehráli extraligové utkání pod střechou ČEZ Stadionu v Chomutově. Domácí v zápase pouze dotahovali náskok Litvínova, který přijel lépe připraven. Utkání rozhodlo až prodloužení, ve kterém měli více štěstí hosté. KLH Chomutov - HC Benzina Litvínov 3:4 po prodloužení.
16.kolo so 16.10.2010
3:4p(0:2, 2:1, 1:0 - 0:1)
LIT
Brabec - Havel, Pištora, Navrátil, Hammerbauer, Novák J., Hradeíl, Drobný, Hejcman, Huňady, Hlava N., Souček, Hlava D., Fronk, Sakaev, Toušek, Doskočil, Šaržík, Novák L., Tverďak, Bauer.
Litvínov
Horák - Kasal, Theimer, Švarc, Zdeňek, Strejček, Kuriljak, Svoboda, Procházka, Trubenekr, Píšařík, Malík, Kuchař, Fučík, Cvrk, Mical, Válek, Malec, Šrámek, Čeřovský.

Vstup do utkání měli lepší hosté, kteří šli dovedení v šesté minutě zápasu. Využili tak první vyloučení v zápase, který měl na svědomí domácí Chomutov. Psala se patnáctá minuta zápasu a pro domácí přišla další rána, v podobě druhého gólu Litvínova. Ten vstřelil Jan Trübenekr a připravil domácím velký oříšek, jak vyzrát na hostujícího Lukáše Horáka. První třetina přinesla ještě několik vyloučených, ale góly již nepadaly. Stav po úvodní dvacetiminutovce byl 0:2.

Druhá třetina začala náporem domácích. Výsledkem snažení byl snižující gól Ondřeje Touška, který ještě více nakopl domácí k lepšímu výkonu. V šestadvacáté minutě byl za nedovolené bránění Michael Theimer, které se zdálo být klíčovým. Psal se čas 27:11 a domácí Petr Bauer prostřelil hostujícího brankáře a vyrovnal stav utkání na 2:2. Ve čtyřiatřicáté minutě domácí úspěšně přežili přesilovou hru. Na led se vrátil Adam Doskočil. V té chvíli se před domácí bránu řítili dva hráči hostujícího Litvínova. Jan Strejček nahrál Jakubovi Šrámkovi, který poslal hosty opět do vedení v zápase. Druhá třetina skončila vítězně pro Chomutov 2:1.

Třetí třetina byla jak z pohledu gólů, šancí, ale i vyloučení nejchudší. Nejdůležitější situace nastala v minutě třiapadesáté, kdy krátce po sobě byli vyloučení dva hráči Litvínova. První za faul loktem a druhý za následné vyhození kotouče mimo led. Naskytnuté situace se domácí Chomutov nezalekl a vyrovnal stav utkání, gólem Radka Havla. O celém utkání tak muselo rozhodnou, až prodloužení.

V prodloužení jako v celém zápase byli nebezpečnější hostující hráči. To se jim také vyplatilo v dvaašedesáté minutě. Z ničeho nic, se před domácí bránou ocitli dva hostující hráči na osamostatněného domácího Daniela Brabce. Po přesné přihrávce Jakuba Šramka, již neměl problém doklepnout puk do prázdné brány Marek Švarc, pro kterého to byla již druhá a poslední branka v zápase. Chomutov podlehl doma hostujícímu Litvínovu 4:3 po prodloužení.