ST. DOROST - reportáž

Starší dorostenci na Kladně vedli, přesto se vrací s bodem. Utkání rozhodly samostatné nájezdy

Napsal 28.11.2015 Marcel Holl
K l a d n o / C h o m u t o v - Čtyřiadvacáté kolo NOEN Extraligy zavedlo Piráty na led Kladna. Chomutovskému celku se podařilo vypracovat dvoubrankový náskok, avšak Rytíři třemi góly skóre otočili. Bod zajistil v 56. minutě Chlán. V následném prodloužení branka nepadla, tudíž musely rozhodnout nájezdy. V nich byl úspěšní Kladenští, kteří tak získali druhý bod.
24.kolo so 28.11.2015
KLA
4:3sn(0:0, 0:2, 3:1 - 0:0)
CHM
Kladno
Stahl – Klusáček, Šíma, Malý, Veber, Müller, Kiml, Smrž – Řepka, Hrabík, Bláha, Kučera, Kalaj, Husarik, Kovacs, Kubík, Pejchal
Chomutov
Pavlát – Procházka, Dvořák, Novák, Smutný, Hajič – Köver, Polák, Kulich, Lauko, Chlán, Palička, M. Svoboda, Hřebíček, Dejmek, J. Svoboda, Šilar

Branky a nahrávky

Kladno
43. Kalaj (Müller, Pejchal), 43. Kovacs (Husarik), 45. Kubík (Pejchal, Šíma), rozh. náj. Müller
Chomutov
26. Hajič (Köver), 38. Lauko (M. Sovoboda, Dejmek), 56. Chlán (M. Svoboda, Lauko)

Statistiky

Vyloučení
5:2
Využití
1:0
V oslabení
0:0
Střely na branku
32:34
Diváci
85
Rozhodčí
Malota - Suchánek, Brejcha

Shrnutí

V úvodních deseti minutách byli lepším celkem kladenští Rytíři, kteří několikrát vážně ohrozili brankáře Pirátů Pavláta. Poté se obraz hry srovnal a iniciativu přebrali Piráti, kteří jako otevřeli brankový účet jako první. Köver poslal puk na vrchol pravého kruhu, odkud vymetl vzdálenější růžek domácí branky Tomáš Hajič, jenž jen v 25. minutě korunoval velký tlak chomutovského souboru.

Chvilku na to trefil kladenský Smutný spojnici břevna a tyče, ale další branka již do konce druhého dějství nepadla. To se ale pokoušeli změnit hned po návratu ze šaten Lauko s Chlánem, ale brankář Stahl si se střelou druhého jmenovaného poradil.

Piráti byli stále více nebezpeční, ale gólem skončil až pokus Jakuba Lauka, jenž zužitkoval kombinace mezi Svobodou a Dejmkem. Hosté tak vedli ve 38. minutě dvoubrankovým rozdílem.

Vstup do třetí části se staršímu dorostu Chomutova vůbec nevydařil a Kladno trestalo. Během pouhých dvanácti vteřin ve 43. minutě zamířili do černého Adam Kalaja s Erikem Kovacsem.

O zhruba minutu a půl Rytíři dokonali obrat! Přihrávka do brankoviště několikrát změnila směr, až si černou gumu našel domácí kapitán Adam Kubík, který využil závaru a poslal puk za Pavláta.

Chomutovští se okamžitě snažili o vyrovnání, ale uspěli až v polovině 56. minuty, kdy ztrestali kladenské nevyužívání šancí. Matyáš Svoboda podruhé asistoval na gól, tentokrát přihrál puk Petru Chlánovi, jehož střela z osy kluziště si našla cestu za záda Stahla.

Jelikož v závěru třetí třetiny ani v prodloužení branka nepadla, musely rozhodnout o vítězi samostatné nájezdy. Nejprve šlo do vedení Kladno, avšak Palička ve druhé sérii srovnal. Další gól přinesla až osmá série, kdy přelstili brankáře Müller s Köverem. Kladenský útočník byl úspěšný i v deváté sérii, kdežto chomutovský střelec již neuspěl. Rytíři si tak zajistil druhý bod díky Jakubu Müllerovi.