Starší dorostenci i potřetí v sezóně porazili kladenské Rytíře

Napsal 30.10.2015 Miroslav Kučera, Petr Kouba
C h o m u t o v - V sedmnáctém kole NOEN extraligy staršího dorostu zavítal, letos podruhé, do SD ARÉNY celek Rytířů Kladno. Piráti o svém vítězství rozhodli hlavně v první třetině, kdy svému soupeři nasázeli hned tři branky. Hosté ale dokázali srovnat stav utkání. O vítěznou trefu se v 52. minutě postaral Tom Hajič. Chomutov tak bere všechny tři body.
17.kolo pá 30.10.2015
4:3(3:0, 0:1, 1:2)
KLA
Pavlát – Buchtela, Dvořák, Seemann, Novák, Studený, Hajič – Köver, Kulich, Lauko, Chlán, Palička, Veselý, Stínil, Hřebíček, Dejmek, Svoboda, Koblížek, Šilar
Kladno
Blažek – Klusáček, Haspeklo, Šíma, Veber, Müller, Kiml, Smrž – Řepka, Sagan, Březina, Svoboda, Kučera, Kalaj, Husarik, Kovacs, Kubík, Pejchal

9. Buchtela (Köver), 16. Köver (Chlán), 19. Dejmek, 52. Hajič (Kulich)
Kladno
33. Husarik (Pejcha), 46. Kubík (Kalaj), 50. Kalaj (Šíma, Kubík)

3:5
2:1
1:0
Turčan – Kokrment, Janíček

V první minutě zápasu střílel Ondřej Dvořák na Blažka, který se štěstím vyrazil jeho pokus. Osmá minuta a přišel první gól. Jakub Köver vyhrál buly, přihrál na modrou, kde stál Ondřej Buchtela, a ten střelou z první vsítil gól - 1:0. Čtyři minuty po gólu domácích se do samostatného úniku dostal kladenský Adam Kalaj, ale na Pavláta nevyzrál. 15:51 a druhý gól domácích. Jakub Köver dostal přihrávku od jakuba Chlána a vstřelil branku - 2:0. Minutu a půl před koncem prvního dějství zvýšil na 3:0 Ladislav Dejmek, který napodruhé překonal Blažka - 3:0.

Tři minuty po začátku druhé periody zahrozil nejprve Filip Palička, který jen o kousek minul. Hned po něm to zkoušel Jakub Lauko, ten střílel z prostoru za pravým kruhem. Na kostce svítil čas 26:39, když spustili Piráti salvu na Blažka, který se musel zapotit. Ve dvaatřicáté minutě přišel první gól ze strany Kladna. Pavel Husarik ujel obraně Chomutova a napodruhé propasíroval puk za záda Pavláta - 3:1. Šest minut do konce druhé třetiny a Ladislav Dejmek se ocitl sám před hostujícím mužem v masce, ten však jeho pokus pokryl.

Odehrávala se druhá minuta třetího dějství, když Jakub Lauko vyslal tvrdou střelu na Blažka, ten jí však zneškodnil. 45:36 a Adam Kubík, který vsítil gól, když ujel chomutovské obraně a zasunul puk Pavlátovi mezi betony - 3:2. V padesáté minutě měl Pavlát co dělat, aby vychytal jasný gól Kladna, ale pár vteřin na to už byl krátký na Adama Kalaje, jenž si ho položil a překonal ho střelou bekhendem - 3:3. Chvíli potom zůstal po tvrdém hitu ležet na ledě Jan Svoboda, kterému museli z ledu pomáhat spoluhráči. Po minutě ho pomstili spoluhráči brankou. Tomáš Hajič zamířil přesně pod břevno - 4:3. Dvě minuty před koncem zápasu si Jaroslav Kulich "udělal" oba hostující obránce a ujížděl sám na kladenského strážce klece, jenže ten se nenechal zaskočit. Poté už to zkoušeli hosté bez gólmana, ale nic nevymysleli, naopak zahrozil Jakub Lauko, který na dálku trefil pouze tyč prázdné klece.

Kamil Koláček (Piráti Chomutov): „Myslím, že jsme nastoupili do zápasu dobře. 3:0 bylo jednoznačné vedení, ale v druhé třetině jsme přestali hrát účelový hokej, začali jsme to hrát více na krásu. Nakonec vydřené vítězství. udělali jsme z toho zbytečně drama, ale jsme rádi za tři body.“

Petr Kasík (Rytíři Kladno): „V první třetině nás Chomutov jednoznačně přehrál. Postupně jsme se začali zvedat. Bohužel za stavu 3:3 přišlo vyloučení, dostali jsme na 4:3, a poté už nevyrovnali. Hráčům patří velké dík hlavně za třetí třetinu, že to nevzdali a bojovali až do konce.“