ST. DOROST - reportáž

Starší dorostenci Pirátů vyhráli nad Energií Karlovy Vary 5:4 po samostatných nájezdech

Napsal 28.09.2012 Václav Mohelník
C h o m u t o v - Až do samostatných nájezdů dospělo utkání, které se zdálo být již dávno rozhodnuté pro domácí borce, kteří vedli 3:1. Velký obrat, ale Energie předvedla v třiapadesáté a pětapadesáté minutě. Domácím se podařilo vyrovnat několik málo vteřin, před závěrečným hvizdem rozhodčích. Branku si připsal Ondřej Kaše. Rozhodující nájezd si připsal Petr Macháček, který Chomutovu přispal bonusový bod. Piráti porazili Energii Karlovy Vary 5:4 po sn.
7.kolo pá 28.9.2012
CHM
5:4sn(1:1, 2:1, 1:2 -1:0)
KVA
Chomutov
Dvořák (Staněk) - Meliško, Páleník, Ringler, Krstev, Macháček A., Bednář, Procházka, Hierman, Pokorný, Szathmáry, Šmíd, Dimitrov J., Macháček P., Cestr, Kosina, Kaše, Veselý, Kämpf, Wágner, Strunz.
Karlovy Vary
Frček (Harakal) - Klíma, Beránek, Molnár, Dimitrov M., Vaněk, Rubeš, Hroch, Bláha, Gorčík, Petrov, Priškin, Michálek, Osmík, Janata, Rulík, Kodl.

Branky a nahrávky

Chomutov
14. Macháček A. (Hierman), 24. Kampf (Kaše), 31. Macháček P. (Szathmáry, Kampf), 60. Kaše (Macháček P., Szathmáry), 65. Macháček P.
Karlovy Vary
6. Petrov, 35. Gorčík (Hroch), 53. Hroch, 55. Molnár (Beránek, Vaněk)

Statistiky

Vyloučení
5:6
Využití
1:1
V oslabení
1:0
Střely na branku
38:30
Diváci
120

Shrnutí

První branku v zápase diváci viděli v šesté minutě. Daniel Petrov z Karlových Varů si vzal puk a přesně mířenou střelou překonal chomutovského Tadeáše Dvořáka v brance. Vyrovnáno mohlo být v osmé minutě. Radek Veselý a Aleš Macháček měli vyloženou šanci, ale ani jeden puk do prázdné brány netečoval. Pirátům se podařilo vyrovnat na přelomu čtrnácté a patnácté minuty. Aleš Macháček se nemýlil a přesně zakončil. Po úvodní části byl stav nerozhodný 1:1.

Druhá část začala náporem Energie. Karlovy Vary mohli do vedení opět ve dvaadvacáté minutě. Daniel Hroch neměl tolik štěstí a sám před Tadeášem Dvořákem neuspěl. Co se nepovedlo hostům, to se povedlo domácím. V oslabení ujel David Kämpf a bekhendovou kličkou překonal hostujícího Frčka v bráně. Už ve vlastní přesilovce se Piráti radovali po třetí. V jednatřicáté minutě se trefil střelou od modré čáry Petr Macháček. Smolařem utkání bychom mohli vyhlásit Daniela Hrocha z Karlových Varů, který ani na podruhé sám před brankou neuspěl. V devětatřicáté minutě se domácí radovali z branky, ale rozhodčí gól neuznali. Po druhé části vedli domácí o dvě branky.

V poslední třetině se hlavní události shromáždili do druhé části. Ve třiapadesáté minutě přišlo vyrovnání zápasu z hole Daniela Hrocha, který zapomněl na dvě promarněné šance v předešlých případech. V pětapadesáté minutě vedly Karlovy Vary o jednu branku. Domácí si nepohlídali zadní vrátka a ze samostatného úniku se radoval Alexandr Molnár. Domácí vrhli všechno do útoku a dočkali se v závěrečné power play. Petr Macháček nahrával a Ondřej Kaše trefil bránu. Šlo se do prodloužení.

V prodloužení se hrálo o všechno. Nejprve byl vyloučen domácí hráč David Kämpf a Piráti zažívali horké chvíle. Nakonec několikrát vyhodili a přesilovku ubránili. Stejnou možnost měl i domácí tým. Jelikož hosté se dopustili faulu ve třiašedesáté minutě. Za příliš mnoho hráčů na ledě si šel odpočinout Alexandr Molnár, který odpykal trest za střídačku Karlových Varů. Asi největší šance se naskytla minutu a čtvrt před koncem prodloužení. Puk Piráti do branky procedili, ale za postavení hráče v brankovišti rozhodčí branku neuznal.

V samostatných nájezdech se trefili pouze tři borci. Za domácí byl úspěšný David Kämpf a Petr Macháček, kterému byla následně připsaná rozhodující branka v zápase. Za hosty z Karlových Varů se trefil pouze Sebastián Gorčík. Piráti Chomutov porazili Energii Karlovy Vary 5:4 po samostatných nájezdech.