Starší dorost zvládl dohrávku, z Havlíčkova Brodu veze všechny body

Napsal 16.01.2018 Libor Kult
C h o m u t o v - Soubor trenérů Kočího se Šípem vyrazil netradičně v úterý k dalšímu utkání extraligy staršího dorostu, jímž byla dohrávka devátého kola skupiny o umístění na ledě Havlíčkova Brodu. Mladí Piráti vedli díky dvěma trefám Michala Guta a asistenci brankáře Běhuly, ale domácí brzy po druhém inkasovaném gólu snížili. Od 24. minuty už se skóre nepohnulo a zůstalo 2:1 pro chomutovské barvy. Prostřední tým akademie i přes zisk tří bodů zůstává mimo pozice, ze kterých lze bojovat o postup do play-off. Na příčku znamenající možnost rvát se o vyřazovací boje ztrácí chomutovští mladíci osm kol před koncem šest bodů.
N9 út 16.1.2018
BHB
1:2(0:1, 1:1, 0:0)
Havl. Brod
Nedvěd – Dudycha, D. Vacík, Pejchal, Krejčí, Adam, Dvořák, Horák – Křehlík, Cachnín, Tecl – Dudek, Kohout, Petržilka – Pokorný, Kulhánek, Rybáček – Vaňous
Běhula – Ferbas, Seemann, D. Zeman, Beneš, Váchal, Jarý, Štochl – D. Černý, Baier, Prokop, L. Benda, Lobodowski, Mežnar, Koláček, Gut, Pech, Vrhel

Havl. Brod
24. Horák (Rybáček, Nedvěd)
9. Gut (Mežnar, Seemann), 23. Gut (Běhula)

4:5
0:1
0:0
30:23
Pilný – Vepřovský. Krejčí

Úvodní dvacetiminutovka byla od začátku poměrně vyrovnaná, šancí však bylo k vidění jako šafránu. Střeleckou převahu sice měli na své straně domácí, ale jejich střelecké projektily likvidoval bravurně a s železnou pravidelností výborně chytající gólman Běhula. Průběžný stav zápasu se poprvé změnil v deváté minutě, kdy otevřeli gólový účet zápasu Piráti. V hojném počtu se natlačili před brankoviště, a i když gólman Nedvěd skvěle zlikvidoval několik střel zblízka, na dorážku Michala Guta už nedosáhl – 0:1. Chomutov si tak po první siréně odvezl do kabiny těsné vedení.

Havlíčkův Brod pokračoval po přestávce v útočné aktivitě, ale ve 23. minutě schytal tvrdou ránu, když zamířil na trestnou lavici za krosček Tomáš Křehlík a Piráti přesilovku využili. Domácí si nepohlídali rychlonohého Michala Guta, jenž se na pravém křídle rozjel k pohledné individuální akci, natlačil se za brodskou obranu až před gólmana Nedvěda a pohotově zasunul kotouč podél betonu k tyčce – 0:2.

Chomutovská radost však trvala jen 40 sekund, když po zákroku gólmana Nedvěda založili Bruslaři rychlý protiútok, Adam Rybáček při něm předal kotouč do jízdy Viktoru Horákovi a brodský obránce po nádherném sólu zblízka zavěsil nad Běhulovo rameno – 1:2. Havlíčkobrodští mladíci potom byli blízko vyrovnání, jenže Lukáš Pokorný při samostatném úniku napálil dělovkou jen tyčku a stejná část brankové konstrukce zvonila i při přesilovce po ráně od modré čáry.

Domácí družina naskočila do třetí periody s odhodláním pokračovat v bojovném výkonu a smazat těsnou ztrátu, Piráti však byli proti a obětavě zblokovali spoustu havlíčkobrodských střel. Sluší se dodat, že i maskovaná opora Severočechů si počínala velmi jisté, puky schovávala ve výstroji a nedávala tak soupeři šanci k nebezpečným dorážkám. Parta z Kotliny ještě zkusila závěrečnou hru bez brankáře, jenže proti úporně a velmi účinně bránícímu sokovi podruhé neskórovala. Chomutov si tak domů odvezl všechny tři body za těsný triumf 2:1.