Starší dorost ztrácel s druhou Plzní už dva góly, přesto nakonec vyhrál v prodloužení

Napsal 22.11.2014 Libor Kult
C h o m u t o v - Ve 24. kola RAKO extraligy staršího dorostu hostili Piráti druhou Plzeň a nutně potřebovali bodovat, aby si uchovali naději na čtvrtou příčku znamenající jistotu play-off už při slučování tří skupin do dvou. Po 33 minutách to se svěřenci Kamila Koláčka nevypadalo nejlépe. Prohrávali 2:4, navíc věděli, že jejich přímý konkurent míří za plným bodovým ziskem v kladenském derby. Možná právě tento fakt nakopl hráče k vyrovnání dvougólového manka a následné výhře v nastavení. Starší dorost tím pádem čtyři kola před koncem základní části ztrácí na Rytíře pět bodů. Pro zajímavost dodejme, že v závěrečném kole je na programu vzájemný zápas právě Kladna s Piráty.
24.kolo so 22.11.2014
5:4p(1:2, 2:2, 1:0 - 1:0)
PLZ
Alex Strejc – Hlaváček, O. Dvořák, T. Běhula, D, Novák, Bukač, A. Novák, Hajič – Polák, Lyszczarczyk, Kulich, Palička, M. Svoboda, Rindoš, Hřebíček, Dejmek, Rohla, D. Šilar, Adámek
Plzeň
Zeman – Kačena, Kvasnička, Váchal, Kaňák, Čechura, Sedláček, Ivanič – Pokorný, Roubal, Kučera, Krystl, Vavřička, Krásný, Kantner, Kodýtek, Vracovský, Rubner, Hajšman, Hanzlík, Stráský

9. Hřebíček (Adámek), 31. D. Novák (Lyszczarczyk), 36. Polák (Lyszczarczyk, Hlaváček), 42. Adámek (Rohla, Hajič), 62. Lyszczarczyk
Plzeň
1. Rubner (Kantner), 15. Kaňák (Stráský, Vavřička), 32. Kaňák (Stráský), 33. Kantner (Kodýtek, Pokorný)

7:5
1:2
0:0
34:29
60

Ještě než duel odstartoval, předvedly oba celky poněkud kuriózní moment. Během tradičního předzápasového rituálu kolem vlastních branek se hráči navzájem neustále překřikovali, takže to vypadalo, že se ani nezačne. Když hurónský řev ustal, jako první se ke střele dostal Stráský, jehož pokus se snažil ze vzduchu dorazit Vracovský. Za Piráty záhy odpověděl Kulich, ale neuspěl stejně jako na druhé straně Kantner.

V polovině osmé minuty v přesilové hře Plzně skončil puk poprvé v jedné z branek, ale rozhodčí gól neuznali kvůli přihrávce rukou, což se hostující střídačce úplně nepozdávalo. O minutu později už však trefa platila. A byil to Piráti, kdo se ujal vedení.

Kulich sice nejprve po přihrávce Adámka pálil zblízka jen do betonů Zemana, ale odražený puk si na vrcholu kruhů našel MARTIN HŘEBÍČEK, který povedeným švihem otevřel skóre - 1:0. Hosty inkasovaný gól nezaskočil, de facto hned po buly ujížděl po levém křídle Hajšman, jehož ostrou ránu na vzdálenější tyč zastavila lapačka Strejce.

Plzeňští postupně získávali územní převahu, kterou gólově vyjádřili přesně po jedenácti minutách hry. Kantner našel před brankou MARKA RUBNER a ten nedal Strejcovi šanci - 1:1. V závěru patnácté minuty už hosté vedli. Přesilovou hru využil švihem od modré Lukáš Kaňák, jemuž pomohlo, že domácím gólman před změť těl před sebou nic neviděl - 1:2.

Do přestávky ještě nebezpečně pálilo ve vlastním oslabení hostující Kantner, v závěrečných minutách mohli po skrumáži před brankou vyrovnat Piráti, ale opakované dorážky se neujaly. Když v poslední minutě Vracovský zblízka nepřekonal Strejce po liknavé rozehrávce domácích, hřál Plzeňské o přestávce jen těsný náskok.

Úvod prostředního dějství příliš vzruchu na ledě nepřinesl. To však změnila přesilová hra domácích od 29. minuty. Nejprve ve vlastním oslabení nadvakrát zkoušel překonat Strejce agilní Vracovský, poté předvedl hostující Zeman efektní zákrok lapačkou proti Lyszczarczykově střele z levého křídla.

Tyto šance byly předzvěstí o poznání zajímavější druhé poloviny prostředního dějství. V čase 30:23 vlétl do útočného pásma Lyszczarczyk, z brankové čáry přihrál "do ohně", kam si najel DANIEL NOVÁK, který přetlačil bránícího hráče a vyrovnal - 2:2. Jenže Západočeši se rychle oklepali i z tohoto gólu.

Za 92 vteřin už znovu vedli, když se jako přes kopírák opakovala přesilovková situace z první třetiny. LUKÁŠ KAŇÁK znovu využil zakrytého výhledu Strejce a podruhé v utkání se prosadil švihem od modré čáry - 2:3. Za dalších 57 vteřin bylo s Piráty ještě hůř. Ti nejprve přežili bekhendový pokus Kodýtka z dobré pozice, jenže záhy zavěsil puk pod horní tyčku Matyáš Kantner - 2:4.

Piráti se však nechtěli vzdát a v početní výhodě snížili. Situace z úvodu 36. minuty se však vůbec nelíbila hostujíc střídačce, která se dožadovala neuznání gólu, protože podle ní padl až po odpískání. Nicméně hlavní sudí dorážku Toma Poláka po ráně Hlaváčka od modré uznal - 3:4. Ještě před druhou sirénou mohlo být vyrovnáno, ale Zeman svůj tým ve 39 minutě podržel při šanci Kulicha.

Do třetí dvacetiminutovky vstupovali hosté s početní výhodou, jenže brzy po jejím skončení inkasovali počtvrté. Na konci 42. minuty přihrál Rohla v situaci dvou na jednoho TOMÁŠI ADÁMKOVI, který si ukopl puk směrem na plzeňskou brankou, kde ho však gólman neudržel a drobný domácí útočník z dorážky vyrovnal - 4:4.

Ve zbytku normální hrací doby vítězila především opatrnost, přesto Dejmek trefil z mezikruží břevno a ještě před polovinou třetího hracího období byl sám před brankou Vracovský, ale ani on neskóroval. Další náznaky šancí končily na pozorných obranách nebo vinou nepřesné rozehrávky jednoho nebo druhého mužstva. Když neprocedil puk mezi rukou a tělem Zemana 70 vteřin před vypršením šedesáté minuty Dejmek, došlo na prodloužení. To ukončil v čase 61:03 ALAN LYSZCZARCZYK, který si sjel z levé strany před branku a dorazil do sítě svůj předchozí neúspěšný pokus - 5:4.

Pavel Innemann (Piráti Chomutov): „Řekl bych, že jsme odehráli docela dobrý zápas, přestože některé fauly byly zbytečné. Kluci utkání odbojovali, za což zaslouží od nás trenérů pochvalu. Soupeř hrál výborně, takže jsme rádi, že jsme získali dva cenné body v boji o čtvrté místo. Bohužel vyhrálo i kladno, takže musíme dál co nejvíc bodovat.“

Petr Vojan (HC Pplzeň 1929): „Začnu trochu odzadu. Je škoda, že jsme pustili vedení 4:2. Měli jsme několik možností ho navýšit, ale bohužel jsme tentokrát inkasovali laciné góly po obrovských chybách. Střetnutí mělo nasazení i tempo. Soupeř byl maličko důraznější a v prodloužení asi zaslouženě vyhrál.“