Starší dorost vypráskal Bílé Tygry 6:1

Napsal 17.02.2012 Daniel Pavlík
C h o m u t o v - Chomutov do utkání vstoupil dobře a již v první třetině vedl 2:0. Druhá třetina už byla pro domácí Piráty evidentně težší. Na branky to bylo 1:1 a zápas byl stále vyrovnaný. V té poslední ale hosté selhali a nechali si nasázet další tři góly, z čehož vyplinul výsledek 6:1. Domácí nedali Liberci šanci. Piráti si připisují další tři body do extraligové tabulky.
39.kolo pá 17.2.2012
6:1(2:0, 1:1, 3:0)
LIB
Dvořák (Lukeš) - Havel, Ringler, Fronk, D. Kaše, Kämpf, Procházka, Pastyřík, Toušek, Šmíd, Drobný, Černý, Tejnor, Páleník, Zezula, Vlastník, O. Kaše, Huňady, Hejcman, Szathmáry, Chrpa
Liberec
Hosnedl (11. Skřebský) - Návrat, Havlín, Erlebach, Mrázek, Kalfiřt, Hrníčko, Klíma, Belovič, Zedek, Havlas, Škoda, Slaboch, Langhammer, Žďárský, Račický, Ordoš, Pyrochta, Suska, Zacha

Hned z úvodu se obě mužstva snažila útočit. Více ze hry však měl přeci jen Chomutov. Domácí se tu totiž bezesporu dostali k více gólovým šancím, než Bílí Tygři. Nejprve se po pěkném přečíslení 2 na 1 trefil PATRIK HUŇADY, který využil přihrávku Davida Kašeho. Poté se z přesilovky prosadil DAVID KÄMPF a liberecký gólman Lukáš Hosnedl šel střídat. To uběhla pouze polovina třetiny. Ve zbytku si hosté chomutovské nájezdníky pohlídali a žádný další gól nedopustili.

Liberec se do druhé periody nadzvedl a začal více ohrožovat Dvořákovo svatyni. Jejich šance však přišly vniveč. Naopak když se Piráti dostali do rychlého protiútoku, přesně nad rameno libereckého brankáře Skřebského skóroval DAREK HEJCMAN. Hosté však jen o minutu později snížili. MATÚŠ BELOVIČ zakončil do prázdné branky po přihrávce Pavla Zachy. Ve druhé třetině se tedy skóre změnilo snad jen esteticky. Po dvou třetinách šli hráči do šaten za stavu 3:1 pro domácí.

Na začátku třetí třetiny to vypadalo, jakoby se Liberec ještě více nabudil a ještě se zápasem mohl něco udělat. Jenže nevyužité šance udělaly své. Chomutov své šance využíval mnohem lépe. ANTONÍN DROBNÝ si připsal gól po střele od modré, která doletěla až do za záda hostujícího brankáře. Dále v 55. minutě poslal další puk do sítě JIŘÍ FRONK. Už to začalo zavánět debaklem, který se později také potvrdil. Přesněji o další minutu později přidal poslední šestý gól DAREK HEJCMAN. Zápas tedy skončil krutým debaklem 6:1. Starší dorostenci mají další důvod ke spokojenosti.