Starší dorost ve velmi vyrovnaném utkání prohrál s libereckými Bílými Tygry

Napsal 28.02.2015 Miroslav Kučera
C h o m u t o v - K poslednímu utkání nadstavbové části NOEN extraligy staršío dorostu zavítal do SD ARéNY Liberec. Piráti po první třetině prohrávali o jednu branku, ve druhé části přidali hosté další. Domácí ale dokázali utkání do přestávky otočit. Ve třetí části naopak otočili utkání hosté z Liberce, ale Piráti vyrovnali a utkání dospělo do prodloužení. V tom rozhodčí uznali velmi spornou branku hostům, kteří si tak připsali bonusový bod.
N16 so 28.2.2015
4:5p(0:1, 3:1, 1:2 - 0:1)
LIB
Strejc – Lidák, Dvořák, Gröger, D. Novák, Buchtela, Hajič – Roman, Polák, Lyszczarczyk, Kulich, Palička, Svoboda, Tůma, Rindoš, Hřebíček, Dejmek, Rohla, Šilar
Liberec
Žajdlík – Bednář, Klinger, Mečíř, Velechovský, Starosta, Krejsa – Šír, Rubeš, Wiencek, Černý, Lakatoš, Jursa, Kačírek, Chlum, Chrtek

23. Svoboda, 33. Tůma (Polák, Lyszczarczyk), 34. Svoboda (Rindoš, Toman), 54. Rohla (Toman)
Liberec
4. Lakatoš (Šír), 21. Kačírek (Starosta, Wiencek), 45. Šír (Klinger, Lakatoš), 46. Lakatoš (Šír, Chrtek), 62. Kačírek

3:5
0:1
0:0
60
Strejc (CHM) 10 min. osobní trest

Hosté začali utkání lépe. Hned ve čtvrté minutě se do přečíslení dvou na jednoho dostali Šír a Dominik Lakatoš, který dostal výbornou přihrávku a poslal kotouč do volné části branky - 0:1.

Po vstřelené brance se hosté trochu stáhli a čekali, co předvedou domácí Piráti. Ti občas trochu zahrozili, obzvláště pak Lyszczarczyk, který dostal přihrávku mezi kruhy. Žajdlíka ale nedokázal překonat.

Hra se po celou dobu přelévala z jedné strany na druhou. Další velkou šanci si vypracovali Tygři. Chvilku to vypadalo, jako by hráli přesilovou hru. Hostující hráči zcela vyšachovali domácí obranu, ale Strejce v bráně nedokázali překonat, jelikož převedl sérii výborných zákroků.

V závěru třetiny mohli Piráti vyrovnat, ale Polák nedokázal překonat Žajdlíka, který již ležel na ledě. Domácí útočník ale nedokázal zasunout kotouč do odkryté klece. První třetinu tak vyhráli hosté 1:0.

Ze druhé třetiny bylo odehráno pouhých 19 vteřin a hosté se opět radovali. Matyáš Kačírek využil momentu překvapení a prostřelil Strejce, když nebyla domácí obrana zcela koncentrována - 0:2.

Za minutu a půl hry se ale Piráti dokázali prosadit a snížili. Do rychlého brejku se dostal Matyáš Svoboda, který přízemní střelou propálil Žajdlíka mezi betony - 1:2.

Druhá třetina se hodně přiostřila a oba týmy do sebe – jak se říká – šly. K vidění bylo mnoho osobních soubojů a různých strkanic. Nicméně se Piráti dočkali vyrovnání. Polák přihrával lépe postavenému Martinu Tůmovi, který procedil kotouč do brány - 2:2.

Domácí se následně dostali hned do vedení. Po sérii přihrávek na jeden dotek se ke kotouči dostal Matyáš Svoboda, na kterého zívala opuštěná klec, kterou neminul - 3:2. V utkání nastaly i dvě velmi sporné situace. Ve 38. minutě se ke střele dostal jeden z domácích hráčů, který propálil Žajdlíka, ale kotouč se rychle odrazil zpět do hřiště. Rozhodčí se dlouho radili, ale branku nakonec neuznali. Nutno dodat, že to bylo zřejmě správné rozhodnutí, neboť celou halou se ozval jasně kovový zvuk. Stav po druhé třetině tak byl 3:2.

Na začátku třetí třetiny se opět dokázali prosadit hosté a vyrovnat skóre. V přesilové hře, která nakonec trvala pouhých 9 vteřin, se ke kotouči dostal Radek Šír, který dělovou ranou propálil vše, co mu stálo v cestě - 3:3.

Ve 46. minutě již Bílí Tygři opět vedli. Dominik Lakatoš se dostal ke kotouči po vhazování, černou gumu si srovnal na čepeli a krásnou střelu umístil přesně mimo dosah Strejce - 3:4.

Piráti měli následně k dispozici téměř minutu dlouhou dvojnásobnou přesilovku, kterou ale nedokázali využít. Hra byla opět plná tvrdých soubojů, ale rozhodčí ji nechali poměrně plynout. Už už se zdálo, že hosté utkání dovedou do vítězného konce, ale domácí byli proti. Po výborné akci se kotouč dostal k Romanu Rohlovi, který dostal kotouč do brány a bylo vyrovnáno - 4:4.

Utkání nakonec dospělo až do prodloužení. To se hrálo v poklidu až do času 61:22. Matyáš Kačírek vypálil od modré čáry a kotouč se opět dostal rychle z brankoviště ven. Ačkoliv celou halou opět zaznělo dvojité zacinkání tyče, rozhodčí branku tentokrát uznali a hosté si tak připsali bonusový bod - 4:5.

Kamil Koláček (Chomutov): „Předně musím soupeři pogratulovat ke dvěma bodům. Nám dnes místy chybělo lepší nasazení bruslení. Střídáme dobré pasáže s těmi horšími. Každopádně bod je asi spravedlivý.“

Jiří Vozák (Liberec): „Hodně nám dnes pomohlo štěstí, ale jsem rád, že jsme utkání dovedli do vítězného konce.“