Starší dorost v Třinci neuspěl, prohrál po boji 4:2

Napsal 04.02.2012 Václav Mohelník
C h o m u t o v - Nepovedený zápas mají za sebou hokejisté staršího dorostu, kteří si neodváží z Třince ani jeden bod. Oceláři zápas otevřeli brankou, kterou vstřelil David Cienciala, ale Piráti se nevzdali. Zápas otočili, když se trefil Jiří Vlastník a Jaroslav Toušek. Třinec si domácí vítěství vzít nenechal. Branky Lukáše Kasala a Adama Kofroně rozhodli, že tři body zůstanou na severní Moravě.
38.kolo so 4.2.2012
TRI
4:2(1:0, 0:2, 2:0)
Třinec
Cieslar (Němec) - Mičulka, Valíček, Dérkowski, Cienciala A., Zahradníček, Běhal, Cienciala D., Růžička, Kovařčík, Kasala, Pěnčík, Kofroň, Franek, Heider, Ohera, Christov, Motloch, Jaroš.
Lukeš (Dvořák) - Havel, Ringel, Kämpf, Souček, Šmíd, Drobný, Zezula, Vlastník, Hlava, Fronk, Páleník, Macháček A., Pastyřík, Toušek, Černý, Tejnor, Macháček P., Kaše, Szthmáry, Chrpa.

První třetina začala velmi opatrně, gólové šance jsme téměř neviděli. V polovině třetiny Páleník hákoval před brankou Pěnčíka. Rozhodčí nařídil trestné střílení, ale výše jmenovaný třinecký útočník samostatný nájezd neproměnil. Teprve až sedm vteřin před sirénou viděli diváci ve Werk aréně gól, když Kofroň nahrál před branku dobře postavenému Davidu Ciencialovi a ten se nemýlil.

Druhá třetina patřila hostům, když vsítili v této dvacetiminutovce dvě branky a domácím se skórovat nepodařilo. Ve 22.minutě prásknul Jiří Vlastník z levého kruhu a vymetl v třinecké brance všechnu pavučinu. Ve 25.minutě při přesilové hře zastínili hráči výhled třineckému Cieslarovi a ten nemohl vidět střelu Jaroslava Součka, který si našel skulinku v nepropustné zdi hráčů. Tato branka hosty nakopla a na třineckém ledě jsme mohli sledovat agresivní a důrazný hokej. Třinecká branka byla stále v ohrožení. Piráti útočili na strážce třinecké svatyně ze všech stran. Do šatny odcházeli hráči za stavu 1:2.

V posledním dějství se domácím podařilo zápas a otočit a dokonce odskočit soupeři o dvě branky. Ve 48.minutě vyrovnal Marek Růžička, když se trefil přímo do víka chomutovské branky. V 52.minutě nahrál zpoza branky Valíčkovi, ten poslal puk Lukáši Kasalovi, který vsítil vítěznou branku, když pěknou kombinaci třineckých mladíků dokončil. Dnešní vítězství pojistil čtvrtou brankou Adam Kofroň, kterému stačilo půl minuty, aby využil přesilovou hru, kterou jim Piráti naservírovali. Piráti se tak vracejí domů bez jediného bodu.

Roman Cienciala (Třinec): Po dlouhé době jsme se v tomto zápase dostali pod tlak. Museli jsme ukázat charakter našeho mužstva a otočit nepříznivý výsledek. Chomutov hrál kvalitní, agresivní a důrazný hokej. Jsem rád, že jsme zvládli závěr, kdy jsme v poslední třetině střelili tři branky. Dobrý soupeř, dobrý zápas s dobrým koncem.

Luboš Sláma (Chomutov): Bylo to pěkné utkání z naší stránky. Dvě třetiny jsme odmakali, ale třetí třetina nám nevyšla, dostali jsme tři góly po našich chybách. Na Moravě jsme odehráli dva pěkné souboje, bohužel domů nevezeme ani jeden bod.