Starší dorost v Salzburgu první utkání nezvládl, rozhodly tři branky v rozmezí minuty a půl

Napsal 23.01.2017 David Panuška
S a l z b u r g / C h o m u t o v - Mladší a starší dorost se vydal ve volném termínu do Rakouska, kde obě kategorie sehrají dvě utkání s vrstevníky Red Bullu Salzburg. Starší dorost první nezvládl, s domácím celkem ani jednou nevedl. Rozhodl začátek druhé třetiny, kde Piráti inkasovali třikrát během minuty a půl. Branky Chomutova stříleli Pavel Sommer a Jakub Navrátil.
přát. po 23.1.2017
SAL
6:2(2:1, 4:0, 0:1)
Salzburg
Mnich – Pasanen, Wirth, Stückler, Sander, Zündel, Schreier, Frandl – Zimmermann, Schütz, Rebernig, Lobach, Zitz, Gehringer, Varejcka, Schitz, Bakos, Rauhala, Streu, Harnisch, Jentzsch
Khůn (26. Skokan) – Štochl, J. Starý, Procházka, Kleiner, Hradecký, D. Zeman – Baier, Veselý, D. Černý, Bajer, Navrátil, Sommer, T. Koblížek, Ouřada, Brandner

Salzburg
2. Varejcka (Schütz, Rauhala), 15. Rauhala (Varejcka, Wirth), 25. Rebernig (Zitz), 26. Varejcka (Gehringer), 26. Schütz (Varejcka, Lobach), 31. Lobach (Schreier, Streu)
20. Sommer, 44. Navrátil (Ouřada, Štochl)

3:2
2:1
0:0
Walluschnig – Nothegger, Seewald

Již úvod utkání druhé nejstarší mládežnické kategorii nevyšel. Po minutě hry byl vyloučen obránce Jakub Kleiner, domácí následně výhodu využili. Na konci akce byl Filip Varejcka. Piráti mohli vyrovnat na konci čtvrté minuty, Tomáš Koblížek ale neprostřelil pozorného Mnicha. Následně měl šanci i Radek Procházka, jeho nahozený kotouč ale jen rozezvučněl brankovou konstrukci. Poté ovšem přišlo druhé vyloučení a druhá branka Salzburgu.

Oskar Rauhala si sjel z pravého kruhu do středu hřiště, odkud se mu přesnou střelou povedlo překonat Khůna podruhé v utkání. Finský forvard mohl následně vedení navýšit na 3:0, ale Khůn proti jeho pokusu do odkryté branky dokázal zareagovat. Vyrovnat se chomutovským hokejistům povedlo až v poslední minutě třetiny - Pavel Sommer se dostal do rychlého protiútoku, který zakončoval gólovou střelou.

I do druhé třetiny vstoupili hosté aktivněji. Justin Schütz pláchl před branku Khůna, kterého ovšem svým blafákem do bekhendu nepřekonal. Poté ale přišla dvouminutovka hrůzy. Hned třikrát v řadě se domácí prosadili a vyhnali Jakuba Khůna z branky. Postupně se prosadili Maximilian Rebernig, Filip Varejcka a Justin Schütz.

Piráti se mohli dostat zpátky do hry, ale Jakub Navrátil ve své střelecké pozici napálil pouze břevno Mnichovi branky. Ani ne minutku po polovině utkání tak přišel šestý zásah Rakušanů. Dennis Lobach se před brankou dostal ke kotouči, který poslal za záda střídajícího Ondřeje Skokana.

Do třetí třetiny tak šli starší dorostenci ze severu Čech za rozhodnutého stavu. I tak se ale pokoušeli něco s utkáním udělat. Jakub Navrátil to v přesilovce zkoušel dvakrát od modré čáry, ujala se až ta druhá rána. Utkání se poté spíše dohrávalo, snížit na rozdíl tří branek mohl Josef Bajer, toho ale v úniku vychytal brankář Mnich. Piráti tak podlehli Salzburgu 2:6.