Starší dorost už v první třetině zničil Kladno, Wágner nasázel soupeři hattrick

Napsal 11.10.2013 Kryštof Kousal
C h o m u t o v - Ke čtrnáctému kolu RAKO Extraligy staršího dorostu nastoupili Piráti na domácím ledě proti Kladnu a během první třetiny je dokázali naprosto odzbrojit. Skóre otevřel David Kaše, tři góly přidal Wágner a pátý Kašpar a bylo rozhodnuto. Hosté ve třetí třetině ještě zkorigovali stav, ale utkání už bylo dávno rozhodnuté.
14.kolo pá 11.10.2013
6:2(5:0, 1:0, 0:2)
KLA
Lukeš – Meliško, Páleník, Hlaváček, Hierman, Kozák – A. Macháček, Kašpar, Adámek, P. Macháček, Rohle, Dufek, Toman, D. Kaše, Wágner, Strunz, Taraška.
Kladno
Melančin (18. Jiroušek) – Havelka, Libecajt, Doudera, Matula, Malý, Chládek, Balcar – Hajný, Bláha, Kružík, Plimil, Schlidhabel, Čermák, Keszi, Borkovec, Kadlec.

8. David Kaše (Wágner), 10. Wágner (David Kaše, Macháček), 15. Kašpar (Strunz, Meliško), 16. Wágner (Macháček, David Kaše), 18. Wágner (David Kaše, Macháček), 22. Macháček (Meliško)
Kladno
44. Čermák, 55. Kružík (Keszi)

3:5
1:0
1:0
36:33

V první třetině Piráti začali okamžitě tlačit, ale hosté vyrovnali hru krátkým pobytem před bránou Lukeše. Nicméně, v osmé minutě začlo vraždění neviňátek. ONDŘEJ KAŠE otevřel skóre přesnou dorážkou z prostoru mezi kruhy, za malou chvíli ho následoval téměř totožným gólem FRANTIŠEK WÁGNER. O pět minut později měli Piráti v zakončení i trochu štěstí, protože kotouč se za záda gólmana Melančina dostal odrazem od těla MICHALA KAŠPARA. Další gól padl krásnou střelou FRANTIŠKA WÁGNERA pod břevno a za malou chvíli ten samý muž využil dorážkou přesilovku, zkompletoval hattrick a vyhnal smolaře Melančina z brankoviště.

Ve druhém dějství Piráti zpočátku pokračovali v nastaveném tempu. Hráli sice ve čtyřech při trestu Petra Macháčka, ale ani to nezastavilo ALEŠE MACHÁČKA, který v oslabení ujel a přidal šestou branku svého týmu. Kladno pak ale začalo lépe bránit, důkazem bylo třeba i ubráněné dvojnásobné oslabení. Kromě toho se hosté začali prosazovat také směrem dopředu, ale gól z toho vytěžit nedokázali. Piráti měli v závěru třetiny ještě šanci na zvýšení vedení díky přesilové hře, ale Jirouška se jim už překonat nepodařilo.

Ve třetí dvacetiminutovce nejdříve hráli Piráti přesilovku, ale hned po jejím skončení se prosadili hosté. JAKUB ČERMÁK vybojoval v útočném pásmu puk, položil si gólman na led a zasunul kotouč za jeho záda. Pět minut před koncem utkání navíc hosté přidali druhou branku. Situaci dva na jednoho řešil Vincent Keszi přihrávkou DANIELU KRUŽÍKOVI, který vystřelil pod víko a nedal tak Lukešovi v brance šanci. Víc už ale ani hosté, ani domácí v zápase nestihli a utkání tak skončilo 6:2 pro domácí.

Kamil Koláček (Piráti Chomutov): „Začali jsme výborně. První třetina byla parádní, dostali jsme se do vedení pět nula a pak se stalo to, co se u nás klasicky stává. Nejsme schopni hrát celých šedesát minut. Povedlo se nám dát šestý gól a tím pro nás zápas skončil. Tomu to také potom odpovídalo. Bohužel, chlapci nejsou schopní si uvědomit, že se musí hrát až do konce s každým soupeřem. To co předvedli v druhé polovině zápasu, byla tragédie. Kdybych měl dalších pět hráčů, tak se někteří zítra nebudou ani svlékat. Musíme ale hrát s tím, co máme, dát to dohromady a zítra do toho jít znovu naplno.“

Jindřich Lidický (Rytíři Kladno): „Domácí měli několik hráčů z juniorů a hráli všichni dobře. V první třetině nás zaskočili, výsledek pět nula mluví za všechno. Nepohlídali jsme si některé věci, dostali jsme pět gólů a bylo rozhodnuto. Pak jsme hru trochu vyrovnali, ale to bylo spíš tím, že domácí už polevili. Máme spoustu zraněných. Je tady náhradní gólman a Chomutovu v takové síle jsme prostě nebyli schopní konkurovat.“