Starší dorost porazil na vlastním ledě Slovan 5:2

Napsal 18.09.2010 Helena Hadvičáková
C h o m u t o v - V 6. kole extraligy staršího dorostu se uskutečnilo utkání na stadiónu v Chomutově. V hlavních rolích se představil Chomutov, a jako protivník na něj vyšel rival HC SLovan Ústí nad Labem. Od prvního vhození bylo jasné, že se oba týmy poperou o zasloužené tři body. V první dvacetiminutovce to ale spíše vypadalo jako rozbruslení, kdy se oba týmy jen tak ze „sradny” trefovali do protihráčova gólmana. Mířili přímo na hruď, ani jeden z gólmanů s tím tedy neměl problém. První třetina skončila bezbrankově. Ve druhé části se hra dostala do těch správných kolejích. Prvním úspěšným se stal Fajt ze Slovanu, který našel skulinku v Hamalově postavení. Domácí ale také ukázali, že do extraligy patří a v 34. minutě srovnali na 1:1. Do konce třetiny se oba týmy ještě snažili, seč jim síly stačily, ale oba gólmani již v prostřední části nechybovali. Stav po druhé třetině byl tedy 1:1. Ve třetí třetině se bylo opravdu na co koukat, hned v první minutě třetí části se uvolnil Lukáš Novák, a tak poslal svůj tým do vedení. Jen pár vteřin na to se k puku dostal Jakub Novák a také se ukázal v nejlepším světle a díky jeho brance šel Chomutov do vedení 3:1. Slovan se ve třetí části chtěl také radovat, už jim to jen tak tak vyšlo, ale hlavní rozhodčí ukázal, že gól neplatí a byl nekompromisní. Na Lvy se pak ale štěstí usmálo. Ve 48. se šťastně trefil Hanzl. Chomutov ale na sebe nenechal čekat a ukázal se v tom nejlepším světle. V 50. minutě si vítězství pojistil Jakub Novák. A pro jistotu v 59. minutě přidal pátý gól Mazánek. Stav zápasu byl po 60. minutách 4:2. A vítězné 3 body ukořistil Chomutov. Doufejme, že to samé štěstí se usměje na áčkový tým taktéž proti Ústí.