Starší dorost po dvanácté za tři body, porazil i hradecký Mountfield

Napsala 29.01.2016 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti si v rámci 9. kola nadstavby NOEN extraligy staršího dorostu připsali dvanáctou tříbodovou výhru v řadě. Ve vyrovnaném utkání přetlačili Mountfield HK. Jan Svoboda byl proti Hradci u všech tří gólů, dva sám vstřelil a na branku Petra Chlána přihrál. Stíhací jízdu započali Hradečtí ve 39. minutě, kdy snížil Václav Maršík, druhou branku hostů a poslední v zápase zaznamenal Martin Štohanzl.
N9 pá 29.1.2016
3:2(1:0, 2:1, 0:1)
MHK
Pavlát - Buchtela, Procházka, Bukač, Smutný, Hajič – Köver, Kulich, Chlán, Palička, M. Svoboda, Navrátil, Hřebíček, Dejmek, J. Svoboda, Šilar.
Hradec Králové
Vomáčka – Lelek, Brádler, Gaspar, Moník, Martinec, Fanderlik – Hašek, Matouš, Mašín, Matějček, Pažourek, Matouš, Havelec, Jirásek, J. Dvořák, Štohanzl, Pokorný, Maršík, Hidveghy.

16. J. Svoboda (Chlán, Palička), 23. Chlán (Palička, J. Svoboda), 32. J. Svoboda (Chlán)
39. Maršík (Brádler, Fanderlík), 46. Štohanzl (Matějček)

6:5
1:0
0:0
36:23
60
Kokrment - Tauš, Schopf

V úvodu zápasu se ani jeden z týmů nemohl dostat do kloudné útočné akce a hra se tudíž přelévala ze strany na stranu. Do první větší šance se dostali v šesté minutě Hradečtí. Jirásek vybojoval kotouč u hrazení a nahodil ho na bránu, kde Mašín dorážel, ale minul prostor mezi třemi tyčemi. V dalším průběhu Brádler zastavil Kulichův výpad pouze za cenu sekání a odešel na trestnou lavici. Poté ve vlastním oslabení ujel Štohanzl, ale Pavláta v chomutovské brance nepřekonal. V deváté minutě měl Jan Svoboda trochu prostoru, zaměstnal Vomáčku střelou do protipohybu, ale netrefil odkrytý prostor. O chvilku později Palička ujel ve vlastním oslabení po levém křídle, jeho rána Vomáčkovi vypadla do brankoviště, kde hostující brankář zasáhl lapačkou a puk šourající se pomalu za čáru chytil.

Ve čtrnácté minutě dostali Köver a Bukač dvouminutový trest za vražení na hrazení. Piráti celé oslabení pět na tři zvládli bez inkasované branky, což je pravděpodobně nakoplo. V šestnácté minutě Janu Svobodovi přišel kotouč na útočnou modrou, po pravé straně ujel hostující obraně a otevřel skóre střelou mezi Vomáčkovy betony - 1:0. O chvilku později Dejmek daroval Hradci možnost k vyrovnání v podobě dvouminutové přesilovky, kterou však hosté po několika chybách nevyužili. V závěru třetiny Matyáš Svoboda střílel bekhendem zblízka, Vomáčka vyrazil před sebe, ovšem střelec ani jeho spoluhráč Jan Svoboda s dorážkami neuspěli.

Druhá třetina začala zostra. Šestadvacet vteřin po buly se ke příležitosti dostal Martinec, ale jeho střela se zastavila o Pavlátovy betony. Hned z protiútoku to z mezikruží zkoušel Jan Svoboda, ale poslal kotouč nad horní tyč. Ve 23. minutě si Piráti připsali druhý a trochu šťastný gól. Palička přihrával k levé tyči na Petra Chlána, jehož přihrávku přes brankoviště si hosté srazili do vlastní sítě - 2:0. Piráti byli při chuti a další možnosti ke skórování měli Navrátil, Šilar a Chlán, ale ani jeden pokus za záda Vomáčky nezapadl. Ve 26. minutě Dejmek vypíchl obránci puk, zakončit nestihl, ale jeho nahození zpoza branky si hosté málem srazili do vlastní brány. Hned poté Jan Svoboda promáchl mezi kruhy a Palička neuspěl s dorážkou.

Po několika šancích na obou stranách si slovo vzali opět Chomutovští. Chlán našel Jana Svobodu mezi kruhy, odkud domácí útočník vystřelil přesně pod horní tyč a poslal domácí do tříbrankového vedení - 3:0. Piráti potom měli k dispozici 47 vteřin trvající přesilovou hru o dva hráče, ale žádný z pokusů do sítě nezapadl. Ještě než skončil trest druhého vyloučeného, tak k němu na trestnou lavici přisedl Štohanzl a Piráti mohli pokračovat ještě 64 vteřin v pěti proti třem. Ani to k další brance nevedlo a stejně jako v případě domácích i Mountfield ubráněné dvounásobné oslabení nakoplo ke vstřelení branky. Ve 39. minutě Václav Maršík vlétl po levém křídle do pásma, ze středu kruhu vypálil a jeho střela prošla až za Pavláta - 3:1.

V úvodu posledního dějství se oba celky dopouštěly nepřesností, a proto hra postrádala výraznější útočné akce. Až ve 46. minutě Hradečtí snížili na rozdíl jediného gólu. Matějček mohl mezi kruhy střílet, ale zvolil přihrávku k levé tyči, kde doklepl puk do prázdné branky Martin Štohanzl - 3:2. Hra se poté začala přiostřovat, ale ani jeden tým nechtěl udělat chybu, která by mohla vést k inkasované brance. Od padesáté minuty Piráti ubránili další dvouminutové oslabení, ve kterém nepustili Mountfield ke střele.

V 58. minutě měli možnost domácí. Matyáš Svoboda si u pravého mantinelu počkal na najíždějícího Navrátila, který ale z levého kruhu Vomáčku nepropálil. Hned vzápětí Matějček získal kotouč po chybné rozehrávce Pirátů, ovšem z prostoru mezi kruhy přestřelil branku domácích. V závěrečném tlaku Hradce se k příležitosti poslat zápas do prodloužení dostal Dvořák, ale po pohledné akci bekhendovým blafákem minul. Starší dorost Pirátů si v zápase s hradeckým Mountfieldem připsali dvanáctou tříbodovou výhru v řadě.

Martin Szakal (Piráti Chomutov): „Začali jsme vlažně, soupeř nás v první třetině jasně přehrával. Od druhé části jsme to trochu zvedli, zlepšila se hra a dali jsme nějaké góly. Třetí třetinu jsme spíš ubojovali. Mountfield má dobrý tým. Je stále těžší prodlužovat šňůru výher a moc si tohoto vítězství vážíme.“

Jiří Slabý (Mountfield HK): „V první třetině jsme hráli slušně, ale neproměnili jsme asi tři větší šance, které jsme si vytvořili. Druhou třetinu jsme nezvládli, dostávali jsme se do zmatků a odehráli jsme ji hodně špatně. Třetí část byla z naší strany dobrá, ale nepodařilo se nám vyrovnat. Když přihlédnu na to, jak jsme měli rozbitou sestavu, tak jsme utkání odehráli dobře.“