Starší dorost otočil utkání se Spartou během osmnácti sekund a upevnil si vedoucí pozici

Napsal 30.09.2016 David Panuška
C h o m u t o v - Vedoucí celek západní části NOEN extraligy staršího dorostu přivítal na svém ledě Spartu. Mladí Piráti sehráli s vrstevníky z Prahy vyrovnaný duel, který byl rozhodnut během osmnácti sekund, kdy domácí dali dvě branky, čímž otočili utkání a toto vedení si již udrželi.
9.kolo pá 30.9.2016
4:2(1:1, 0:1, 3:0)
SPA
Skokan - Štochl, Seeman, Procházka, Kleiner, Studený, Jarý, Záruba – Köver, Černý, Lauko, Günter, Hradecký, Navrátil, Veselý, Koblížek, Ouřada.
Sparta
Míčan – Simotics, Bureš, Vízner, Hadamczik, Hanuš – Wojnar, Šišolák, Nacházel, Gnusin, Dani, Flídr, Pika, Schwamberger, Arnošt, Kropáček, Čech, Vorobjev, Pavel.

12. Köver (Veselý), 48. Veselý (Köver), 48. Navrátil (Koblížek), 60. Köver.
Sparta
17. Wojnar (Hadamczik, Dani), 36. Čech (Flídr, Gnusin).

5:4
0:1
0:0
35:30
58
Zubzanda – Gerát, Fiala.

Do utkání vstoupili velkou šancí hosté. Po minutě a půl si mezi kruhy najel Ondřej Pavel, který ale střeleckým pokusem neuspěl. Ondřej Skokan skvěle zasáhl. Piráti měli puk častěji na holích, ale do šancí se dostávali hosté. V šesté minutě přebral dlouhou přihrávku Štěpán Čech, jenž se hnal sám na brankáře. Toho ale svým bekhendem nepřekonal.

Skóre se měnilo až ve dvanácté minutě. Jakub Köver vybojoval puk, projel s ním po levé straně až do útoku, kde se zbavil obránce a následnou střelou k levé tyčce skóroval. Domácímu celku vydrželo vedení pět minut a jednu sekundu. Při přesilovce se povedenou střelou do šibenice prosadil Jakub Wojnar.

Druhá třetina se nehrála v takovém tempu, jako ta první. Ve čtyřiadvacáté minutě mohl sice Štěpán Čech skórovat, ale z protiútoku napálil pouze betony připraveného Skokana. V polovině utkání se tak mohli do vedení dostat opět domácí. Jakub Navrátil dostal luxusní přihrávku před prázdnou branku, kde se ale trestuhodně neprosadil.

Z branky se tak radovali hosté. Krásná kombinace byla zakončena přihrávkou Matěje Flídra na Štěpána Čecha, jenž se přízemní střelou dokázal prosadit. Hosté šli do kabin za stavu 2:1 v jejich prospěch.

A podle toho start třetí periody vypadal. Nejdříve se do velké šance dostával Miroslav Dani, který ale před Skokanem nezakončil ideálně. Následovala také šance Tomáše Schwambergera, jenž ale neprostřelil skvěle zasahujícího brankáře. Přišla tak osmačtyřicátá minuta. Na jejím začátku vyrovnal v signalizované výhodě Jakub Veselý, kterého o osmnáct sekund později napodobil po rychlé střele k tyčce Jakub Navrátil.

Domácí byli rázem v laufu a hráli mnohem lépe, naopak Sparta se do šancí nedostávala. Ve čtyřiapadesáté minutě mohl rozhodnout Jakub Köver, jenž v přesilovce trefil skvěle zasahujícího Míčana. Rozhodnutí měl na hokejce také Jakub Navrátil, ale ten napálil v úniku tyč. Definitivní tečku udělal Jakub Köver, jenž se zmocnil ztraceného puku a dojel s ním až do branky.