Starší dorost oplatil vysokou porážku Mladé Boleslavi

Napsal 19.01.2018 Kryštof Kousal
C h o m u t o v - Starší dorostenci přivítali na svém ledě vedoucí Mladou Boleslav a chtěli jí oplatit porážku 0:5 z posledního vzájemného střetnutí. Ač svého soupeře výrazně nepřehrávali, dokázali Piráti nastřílet čtyři branky a gólman Ondřej Skokan udržel famózně čisté konto. Piráti tak získali důležité body do tabulky.
N15 pá 19.1.2018
4:0(1:0, 2:0, 1:0)
MBL
Skokan – Ferbas, Zeman, Matějka, Beneš, Váchal, Jarý, Štochl – Černý, Baier, Vjačka, Hofrichter, Benda, Mežnar, Koláček, Gut, Pech, Brandner
Ml.Boleslav
Mašek – Novotný, Sýkora, Dotter, M. Houška, Červenka, Imlauf – Zajíček, Simon, Novák, Moucha, Čermák, L. Houška, Jindra, Grim, Jelínek

19. Pech (Černý, Váchal), 27. Gut (Mežnar, Štochl), 36. Hofrichter (Brandner), 55. Pech (Benda)
Ml.Boleslav

4:1
1:0
30
Miroslav Petružálek – David Lichtenberk, Lukáš Sýkora

Sněhová nadílka před pirátskou arénou oba týmy zaskočila. Nebo to aspoň tak vypadalo podle první třetiny, kdy hrstce diváků oba týmy příliš radosti nerozdali. Nepřesnosti ve hře sice panovaly na obou stranách, více frustrovaní v útoku byli ale Piráti, kteří nevystřelili až do sedmé minuty. Mladoboleslavští sice od začátku utkání gólmana Skokana zaměstnávali, ale spíš ho pouze drželi v provozní teplotě. Žádná ostrá prověřující střela na branku Chomutova neletěla. Piráti se probudili až v koncovce první třetiny. V 19. minutě zamkli Mladou Boleslav v pásmu a ostřelovali gólmana Maška do té doby, než si mezi kruhy pro přihrávku zpoza brány dojel Patrik Pech a zamířil naprosto přesně – 1:0.

Pokud by divák ve druhé třetině čekal výrazné zlepšení hry na straně hostující Mladé Boleslavi, byl by možná překvapen. Piráti nejen že ve druhých dvaceti minutách statečně bránili náskok, ale dokonce přidali další dvě branky. Ve 27. minutě nejprve dostal přihrávku do osy hřiště Michal Gut a jeho střela se sice neujala, ale následná dorážka po nejistém zákroku Maška už si cestu do branky našla – 2:0. O devět minut později se Piráti radovali znovu. Po odpykání Zemanova dvouminutového trestu naskočil na led Michael Hofrichter a hned se vrhl do útoku. Zavezl kotouč za bránu a po rychlém objetí šikovně zakončil k tyči, kde našel skulinku v gólmanově výstroji – 3:0. Řada tak přišla na Mladou Boleslav, která ke konci druhé části přidala na důrazu, snížení do šatny to ale nepřineslo.

Ve třetí třetině sice Mladoboleslavští přidali, ale Piráti hráli ještě lépe. Pozorně bránili střední pásmo a přidali i na napadání, z čehož pramenily omezené šance Mladoboleslavských. Piráti dokázali daší šanci využít v 55. minutě. Jakub Benda unikl po pravém křídle, puk mu sice vypích bránící hráč, ale z druhé vlny v plné rychlosti přijel Patrik Pech a kotouč napálil přesně do pravého horního rohu Maškovy brány. Připsal si tak druhý gól v utkání a definitivně pohřbil šance hostů na úspěch v tomto utkání. Zbytek zápasu Piráti ubránili a mohli se radovat z cenného vítězství.