Starší dorost odváží ze Zlín bod za prohru po samostatných nájezdech

Napsal 11.01.2014 Jan Thöma
C h o m u t o v - Starší dorostenci Pirátů nestačili na Zlín a prohráli 5:4 po samostatných nájezdech. Ze Zlína si tak v rámci čtvrtého kola druhé části RAKO extraligy staršího odváží bod do skupiny A. V dresu Pirátů se opět blýskl Alan Lyszczarczyk, jenž zařídil dvě branky svého týmu. Rozhodující nájezd si připsal hostující Dominik Hladiš.
32.kolo so 11.1.2014
ZLN
5:4sn(2:2, 1:2, 1:0 - 0:0)
Zlín
Ling – Gabrhelík, Řezníček, Váňa, Procházka, Schmied, Gazda, Kosorin – Pavlůsek, Fryšara, Dlabaja, Rezek, Vyoral, Kotek, Gago, Kolařík, Hladiš, Bumbál, Valášek
Lukeš – Páleník, Hlaváček, Hierman, Novák, Kozák – Polák, Lyszczarczyk, Macháček Aleš, Kašpar, Dimitrov, Macháček Petr, Rohla, Toman, Wágner, Strunz

Zlín
5. Hladiš (Procháka), 15. Procházka, 26. Gazda (Rezek, Gago), 54. Vyoral (Procházka), rozh. náj. Hladiš
9. Wágner (Páleník, Macháček), 11. Lyszczarczyk (Toman, Wágner), 28. Lyszczarczyk, 29. Toman (Páleník, Kašpar)

6:6
0:0
0:0
30:34
60

Lepší nástup do zápasu měli starší dorostenci Zlína, když dostali k dispozici početní výhodu, ovšem tu se zužitkovat nepovedlo. Domácí se prosadili až v rovnovážném počtu, když Petr Procházka našel dlouhou přihrávkou rozjetého Dominika Hladiše, jenž ještě stihl zaseknout a přesně trefit šibenici Lukešovy branky.

Vedení Zlínu nevydrželo dlouho, když Piráti trestali fauly. Na 1:1 srovnal v početní výhodě František Wágner, který svou tvrdou střelu umístil přesně k tyči, kam David Ling nedosáhl. Zanedlouho už Chomutov vedl, když znovu využil přesilovku. Z rohu si vybruslil Alan Lyszczarczyk a kotouč dokázal procpat do sítě.

Přesilové hry hrály prim i nadále. Při vyloučení Marcela Hlaváčka stačilo zlínským mladíkům pouze osm vteřin ke gólu na 2:2. Lukeše překonal Petr Procházka. V závěru první části měl vedení pro domácí na holi Michal Gago, ale jeho střela z bezprostřední blízkosti se zastavila na výstroji chomutovského brankáře.

Jako na houpačce se hýbalo skóre i ve druhé třetině. Zlín podruhé v zápase vedl po chytrém nahození Daniela Gazdy od modré čáry, které zapadlo do sítě přes rameno Lukeše. Piráti prohrávat nechtěli, což mohl změnit Alan Lyszczarczyk, kterého fauloval v úniku Dominik Schmied. Lyszczarczyk se nařízeného trestného střílení nezalekl a bekhendovým blafákem srovnal na 3:3.

Pouze minutu vydržel vyrovnaný stav. Od modré čáry napřáhl Josef Toman, jenž dokázal prostřelit hradbu těl i Davida Linga, který měl zakrytý výhled. V posledních vteřinách druhé třetiny ještě mohl znovu srovnat stav Dominik Hladiš, ale jeho kličku dokázal Lukeš vytěsnit vyrážečkou.

Ve třetí třetině se hrál vyrovnaný hokej a brankáři drželi své týmy. Vše změnila až dvojnásobná přesilovka domácího týmu. Petr Procházka na červené nastartoval Jana Vyorala, který objel obránce a po dlouhé kličce zasunul za záda bezmocného Lukeše. Vyoralova branka dovedla utkání až do prodloužení.

V nastavení měl velkou šanci nejprve Tomáš Pavlůsek, když přebruslil obránce a dostal se k zakončení. Štepán Lukeš ovšem dokázal vyrazit jeho pokus a poradil si i s následnými dorážkami. Vítězství hostů měl naopak na hokejce Martin Strunz, ale jeho velkou šanci zastavila tyč. V úplném závěru neproměnil svou šanci ani Daniel Gazda a utkání dospělo k samostatným nájezdům.

Jako první se rozjel Dominik Hladiš a bekhendem poslal berany do vedení. Střelou mezi Lingovy betony ovšem ihned srovnal Alan Lyszczarczyk. Zápas rozhodl až v šesté sérii Dominik Hladiš, který svou stahovačku zakončil střelou pod víko.

Tomáš Valášek (PSG Zlín): Hráli jsme daleko lépe než s Kladnem. Jsme rádi, že jsme si vybojovali vítězství v nájezdech. Bylo to vyrovnané, remíza byla zasloužená. Myslím, že jsme byli lepší v prodloužení a pak se na nás obrátilo štěstí v nájezdech.

Kamil Koláček (Piráti Chomutov): Jsme trošku zklamaní, protože si myslím, že jsme odehráli dobré utkání a bod je málo. Musím pogratulovat domácím, povedlo se jim o jeden nájezd více. Myslím si ovšem, že vyloučení na 5:3 bylo hodně přísné. Jsem z toho trošku zklamaný, protože jako odůvodnění že byl rozjetý tomu nepříslušelo, ale myslím si, že utkání bylo vyrovnané a bohužel nám nájezdy nevyšly.