Starší dorost nestačil na Mladou Boleslav, inkasoval pět branek

Napsal 03.12.2017 Michal Luxa
M l a d á B o l e s l a v / P i r á t i - Ve čtvrtém kole extraligy staršího dorostu zajížděli Piráti k duelu ve skupině o umístění k Bruslařům, kde si připsali nepříjemnou porážku 0:5. Od úvodních minut tahali chomutovští mladíci za kratší konec provazu, a tak si Mladá Boleslav upevnila první pozici ve skupině.
N4 ne 3.12.2017
MBL
5:0(1:0, 3:0, 1:0)
Ml.Boleslav
Mašek – Sýkora, Dotter, Houška, Hovorka, Imlauf, Rudolph – Schulz, Zajíček, Šípek, Simon, Dobša, Novák, Moucha, Čermák, Jindra, Závora, Moravčík, Jelínek
Skokan – Rudy, Ferbas, Zeman, Beneš, Váchal, Jarý, Štochl – Černý, Vjačka, Prokop, Jaroš, Benda, Lobodowski, Mežnar, Gut, Pech, Ouřada, Brandner

Ml.Boleslav
11. Čermák (Novák, Zajíček), 29. Moravčík (Zajíček), 34. Houška (Moravčík, Dotter), 39. Moravčík (Dobša), 44. Dobša (Jindra)

7:4
2:0
0:0
35:21
90
Müller – Frodl, Marek
Peter Lobodowski (CHM) - 5 min. + DKÚ (vražení na hrazení)

Začátek sobotního duelu byl nejprve trochu rozpačitý, ale poté už byl na ledě k vidění velice atraktivní hokej. První gólmanský zákrok diváci viděli až na konci druhé minuty, kdy tvrdě pálil Denis Zeman. Poté se ke slovu dostali i domácí, nejprve to zkoušel Šípek a poté i Novák, Ondřej Skokan v bráně Chomutova si však poradil s oběma pokusy. Na druhé straně měl plné ruce práce Mašek, proti střele Pecha a následné dorážce Michala Guta. Ve slibné šanci byl Matěj Houška, který už měl Skokana na zemi, ale v rozhodující moment nezdvihl puk. Na druhé straně z protiútoku hrozil Lobodowski, který ale poslal kotouč jen do náruče gólmana Maška.

Na gól si diváci v mladoboleslavské ŠKOENERGO Aréně museli počkat až do druhé poloviny první třetiny. Nejprve byli v šanci hosté, konkrétně Kryštof Ouřada, ale Boleslavští vybojovali kotouč a Michal Čermák z protiútoku skóroval. Boleslav byla v šanci i o několik minut později, když si dva na jednoho sjížděli Čermák se Simonem, ale Simonovu přihrávku vystihla hostující obrana. V závěru první periody měli početní převahu domácí, kteří ale hozenou rukavici nevyužili. Vyloučení Šípka přišlo necelou minutu před první sirénou a Chomutov si tak početní výhodu přenesl do druhé třetiny.

Tu ale hosté nedokázali zužitkovat, ačkoli si počínali zpočátku velice dobře. Hosté pak dostali ještě jednu možnost, ale dvě minuty promarnili. Na místo toho znovu udeřila Boleslav, když Andrej Moravčík mířil přesně nad Skokanovu lapačku. Hra se poté dost vyostřila. Vše korunoval tvrdý zákrok Lobodowského na Zajíčka, za který byl vyloučen na 5 + do konce utkání. Boleslav dlouhou přesilovou hru využila až v jejím závěru, kdy přesně do růžku mířil Matěj Houška. Boleslav poté znovu faulovala a na 21 vteřin šla dokonce do tří. Za hosty mohl korigovat Ouřada, kterého ale Mašek vychytal. To byla však ze strany hostí prakticky jediná výraznější příležitost. V závěru druhé periody pak přišel na řadu ještě jeden gólový moment. Andrej Moravčík dostal od Dobši přesnou přihrávku a poslal kotouč k pravé tyči chomutovské brány. V závěru byli ještě současně vyloučeni Hovorka s Černým a hra tak pokračovala ve čtyřech na obou stranách s tím, že tak začala i třetí třetina.

Při hře čtyři na čtyři se ale ani jeden z týmů k přímému ohrožení brány nedostal. Chvíli po vypršení trestu Davida Černého fauloval Pavel Jarý a domácí početní výhodu využili bezmála za půl minuty. David Dobša dokázal prostřelit Skokana popáté. Pak už si Boleslav svůj poměrně luxusní náskok zkušeně hlídala. Chomutov tedy zkoušel zaznamenat alespoň čestný zásah a překazit tak Maškovi čisté konto, Gutova střela ani tvrdá rána Zemana si však cestu do brány nenašly. S blížícím se koncem duelu se utkání víceméně dohrávalo.

Jiří Zörkler (BK Mladá Boleslav): My jsme se do toho zápasu trochu pomaleji rozjížděli, začali jsme trochu těžkopádně. Ale zhruba tak od desáté minuty první třetiny už jsme tu ztuhlost rozjezdili a kluci bojovali. Dali jsme góly, odbránili jsme to dobře, nedostali jsme ani gól, skvěle nám zachytal gólman. Je vidět, že všichni chceme hrát play-off a podle toho teď kluci také hrají. Jsem maximálně spokojen. Odehráli jsme dva výborné zápasy za sebou, které jsme ubojovali. Kluci v zápase makali a opravdu si zatím jdou.

David Kočí (Piráti Chomutov): Boleslav si zasloužila tři body, my jsme byli absolutně nepřipravení hrát a nepřipravení platit tu cenu za vítězství, což je tvrdá práce. Základem je chtít to víc než soupeř a to jsme nechtěli. Soupeř byl od začátku mnohem více aktivnější, mnohem více chtěl, napadal a zlomilo se to v prvních soubojích, které jsme prohrávali. Nechtěli jsme chodit první na puk, nechtěli jsme tam být první. Nechtěli jsme dělat tu černou práci k tomu, aby ten tým vyhrál.