Starší dorost hrozně začal, poté dotáhl čtyřgólové manko, aby nakonec padl

Napsala 21.11.2015 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Starší dorostenci Pirátů hostili v rámci 22. kola Noen extraligy Plzeň. Hostující tým skóroval dvakrát v první minutě a v šesté už vedl 4:0. Piráti se přiblížili, ale v polovině duelu znovu ztráceli čtyři góly. Chomutovským se podařilo ztrátu dorovnat, ale Západočeši v závěru přece jen strhli vítězství na svou stranu.
22.kolo so 21.11.2015
6:8(2:5, 2:1, 2:2)
PLZ
Pavlát – Buchtela, Procházka, Bukač, A. Novák, Smutný, Hajič – Köver, Polák, Kulich, Lauko, Chlán, Palička, M. Svoboda, Stínil, Hřebíček, Dejmek, J. Svoboda.
Plzeň
Krasanovský – Kačena, Štěpánek, Staněk, Váchal, Čada, Sysel, Čechura, Sedláček, Váňa, Rubner, Pour, Chalupa, Kodýtek, Eret, Straka, D. Roubal,Kovařík, Penc, Hanzlík, J. Roubal.

11. Köver (J. Svoboda), 16. Lauko (Novák), 38. Kulich (Polák), 39. Palička (Procházka), 41. M. Svoboda (Chlán), 49. J. Svoboda (Palička)
Plzeň
1. Chalupa (Rubner), 1. Korýtek (Chalupa), 4. Kodýtek (J. Roubal), 6. D. Roubal (Štěpánek, Čechura), 17. Staněk (D. Roubal, Čechura), 26. Pour, 53. Pour (Sedláček), 54. Čechura (Chalupa)

Buchtela (Chomutov) do konce utkání

První lajna Pirátů, první inkasovaná branka. Marek Rubner po dobrém napadání v útočném pásmu vystřelil od modré a u tyče stojící Matěj Chalupa dorazil kotouč do sítě - 0:1. Než se domácí hráči s gólmanem vzpamatovali už Dominik Pavlát tahal kotouč z branky podruhé. Matěj Chlupa v situaci dva na nikoho přihrál na Petra Kodýtka, který se z blízkosti nemýlil - 0:2. Na začátku čtvrté minuty utkání usedl na trestnou lavici útočník Jan Svoboda, který tím daroval Plzni první početní výhodu. Hosté nabídku využili již po třiceti vteřinách. Josef Roubal přihrál mezi kruhy na Petra Kodýtka, jenž překonal domácího brankáře - 0:3. Domácí se z inkasovaného gólu v oslabení nepoučili a nechali se opět vyloučit. Matyáš Svoboda dostal dvě minuty za sekání. Hrozivý začátek Pirátů završil čtvrtou brankou David Roubal, jenž v šesté minutě tečoval střelu Jana Štěpánka za záda pirátského gólmana - 0:4.

V desáté minutě získal Jakub Lauko dvouminutovou početní výhodu pro domácí. Za držení odešel na trestnou lavici František Čada. Začala pirátská stíhací jízda. Přesilovou hru využil v jedenácté minutě Jakub Köver, jenž se prosadil po přihrávce Jana Svobody - 1:4. Další přesnou trefu přinesla hokejka Jakuba Lauka, který nejprve tvrdě narazil soupeře v rohu kluziště a poté si najel na přihrávku Adama Nováka před branku, kde nekompromisně zavěsil - 2:4. V závěru třetiny se prosadili opět hosté. David Roubal v situaci dva na jednoho zvolil střelu, která ještě za domácího brankáře nezapadla, ale z dorážky už se Filip Staněk nemýlil - 2:5. Do první sirény si šanci vypracoval ještě Jakub Lauko, který sám před Filipem Krasanovským neuspěl.

V úvodu prostředního dějství měli Piráti šanci snížit při vyloučení Kodýtka, jenže nastal pravý opak. Jakub Pour využil nedůsledné rozehrávky domácích a samostatný únik nekompromisně zakončil - 2:6. Krátce poté putoval na trestnou lavici další plzeňský hráč, takže Chomutovští měli k dispozici 34 vteřin přesilovku pět na tři. Nevyužili ji a dokonce sami faulovali. Další velké šance přišly po polovině střetnutí. Nejprve domácí Köver gólově nedokončil blafák, poté Chalupa neuspěl sám před Pavlátem. Následovala akce Jana Svobody, který v tísni zakončil nepřesně, a překombinovaná akce Západočechů ve vlastním oslabení, kdy byli dva hráči sami před Pavlátem.

Ve 34. minutě dostal Buchtela osobní trest do konce utkání, ale Piráty ztráta jedné z opor zadních řad nerozhodila. Naopak začali stahovat čtyřbrankový náskok hostů. Ještě do přestávky se ve 38. minutě prosadil dorážkou ze vzduchu Jaroslav Kulich - 3:6. Po něm ujel domácí obraně Chalupa, ale Pavlát sklapl betony včas, což přispělo k dalšímu snížení ze strany domácích. Devětašedesát vteřin před druhou sirénou zařídil čtvrtý zásah Pirátů Filip Palička dorážkou Procházkovi střely - 4:6.

Skvělý vstup do posledního dějství měli domácí, stejně jak předchozí třetinu ukončili, tak Matyáš Svoboda začal, když už po osmatřiceti vteřinách snížil na rozdíl jediného gólu - 5:6. Ve 47. minutě mohl vyrovnat Tom Polák, avšak nadvakrát Krasanovského nepřekonal. Krátce na to Matěj Chalupa v situaci dva na jednoho netrefil bránu, díky čemuž mohl ještě před polovinou třetí třetiny vyrovnat Jan Svoboda. Domácí útočník vyjel zpoza branky a zavěsil do protější šibenice - 6:6. Poté se hra několik minut přelévala ze strany na stranu bez větších šancí.

Bláznivá přestřelka nakonec do prodloužení nedošla. V závěru 53. minuty se z nenápadné akce prosadil střelou k tyči Jakub Pour a vrátil Plzni vedení - 6:7. Neuběhla ani minuta a hosté měli zpět dvoubrankové vedení. Nahození Michaela Čechury zapadlo až za záda Dominika Pavláta, který toho moc neviděl - 6:8. Ve zbytku utkání se Piráti snažili snížit, ale nedostali se k vážnějšímu ohrožení Krasanovského branky.

Martin Szakal (Piráti Chomutov): „Měli jsme hrozný začátek, po půl minutě jsme prohrávali o dvě branky, a pak jsme dostali ještě další dva góly. Ještě do přestávky jsme snížili, ale ve druhé třetině nám Plzeň zase utekla. Super výkon při dotažení na 6:6, kluci bojovali, ale bohužel v závěru přišli pro nás dvě špatné střely.“

Radek Kampf (HC Plzeň 1929): „Měli jsme dobrý vstup do zápasu. Potvrdilo se, co říkáme s kolegou, vedli jsme 2:0 příliš brzo. Přidali jsme ještě další dvě branky a trochu polevili. Bylo nám jasné, že se soupeř zlepší, což nakonec opravdu přišlo. Sice jsme znovu odskočili na rozdíl čtyř gólů, ale domácí po individuálních chybách obránců vyrovnali. Naštěstí pro nás i Chomutov v závěru chyboval a my jsme šance konečně využili, což se nám předtím nedařilo.“