Starší dorost doma porazil Plzeň 3:1 a připisuje si tři cenné body do tabulky

Napsal 30.10.2009 Václav Mohelník
C h o m u t o v - Starší dorostenci vyhráli nad Plzní 3:1. Úvodní třetina zápasu nic podstatného nepřinesla, až na nastřelenou tyč hostující brány. Podstatné věci se děli až po přestávce. První kdo rozvlnil síť hostující brány, byl domácí Petr Bauer a dostal Chomutov do vedení. O pár minut později zvýšil vedení David Klouček. Ve třetí třetině padlo po gólu na každé straně. Nejprve domácí Radek Hrabák zvýšil na 3:0, a poté snižoval na konečných 3:1 Martin Váchal. Chomutov porazil Plzeň 3:1 a připsal si důležitou výhru.
17.kolo pá 30.10.2009
3:1(0:0, 2:0, 1:1)
PLZ
Příhoda (Matoušek) - Kolář, Čížek, Motejlek, Sakaev, Čkrdle, Pištora, Tverďak, Hejna, Hammerbauer, Novák, Bauer, Lehnert, Navrátil, wszolek, Novák, Fronk, Klouček, Hrabák, Vlček
Plzeň
Makarovič (Polívka) - Tichý, Houfek, Slavík, Špaček, Karpíšek, Procházka, Blumentrit, Němec, Pitel, Vizinger, Soukup, Váchal, Erben, Noga, Biskup, Pašek, Mainer.

Již od úvodní minuty bylo zřetelně vidět, kdo je na utkání lépe naladěn. Právě domácí měli první větší šanci v zápase poté, co byl za hákování vyloučený hostující Petr Mainar. V přesilovce dokázali domácí trefit tyč hostující branky. Ovšem hned poté, co hostující hráč naskočil na led, měli šanci hosté, když jeli sami na brankáře domácích. Ten byl ale pozorný a reflexivně vyrazil lapačkou. Další zajímavá situace nastala v osmé minutě zápasu, když až po odpískání dopravili puk za hostujícího gólmana, domácí útočníci. V polovině třinácté minuty byl vyloučený domácí hráč, a tak přišla na řadu i hostující přesilovka. V té se nepodařilo Chomutovu vyhodit, a byl neustále pod silným tlakem. Poslední vážnější střela byla za hole domácího útočníka, který nebezpečně pálil zpoza obránce. Úvodní třetina skončila nerozhodně 0:0.

Do druhé třetiny vlétli hosté jako vyměnění a zatlačili Chomutov do svého obranného pásma. Vážnější šanci si hosté vytvořili v polovině třiadvacáté minutě, kdy po pěkné přihrávce zůstal hostující hráč před brankou hostí, ale brankáře nepřekonal. Hned za dvě minuty zareagoval Chomutov stejnou mincí, až na ten rozdíl, že brankář byl již pomalu jistě překonaný. První branka v zápase padla v čase 27:31, kdy pěknou přihrávku od mantinelu zužitkoval Petr Bauer, který prostřelil hostujícího gólmana pod ramenem - 1:0. Asistence: Jan Hammerbauer. Od té doby byli domácí více nebezpeční než hosté. Nebezpečná situace nastala v třicáté minutě zápasu, kdy domácí stříleli, a jeden z útočníků nepříjemně před brankářem tečoval. Následující minuty zápasu, se hra přelívala z jedné strany na druhou. Druhá branka v zápase padla v čase 35:44, a opět do hostující branky. Po pěkné individuální akci, si útočník David Klouček vybruslil od mantinelu až před brankáře hostí a následně skóroval pod víko branky – 2:0. Asistence byla přiznaná Lukášovi Novákovi. Poslední šance hostí byla v přesilovce, kdy měli několik nebezpečných střel, a však ani jedna neskončila za brankářem domácích. Druhá třetina skončila 2:0 pro domácí.

Již úvodní minutu třetí třetiny bylo rušno. Po průniku hostujícího hráče, který byl následně faulován obráncem, bylo nařízené trestné střílení. Nájezd hosté nezvládli a domácí vedli stále 2.0. V té samé minutě se ještě Plzni podařilo trefit tyč domácí branky. Ve třetí minutě jel sám na brankáře domácí hráč, který naskakoval z trestné lavice, gólman ale svojí lapačkou zabránil dalšímu gólu a střelu vyrazil. To ovšem neplatilo o dvě minuty později, kdy domácí opět udeřili. Nečekaně, ale za to rozhodující ranou pro hosty. Po tlaku hostí se puk dostal k Radku Hrabákovi, a ten se v nájezdu nemýlil – 3:0. Asistence: Daniel Lehnert. Hosté ovšem rychle zareagovali a zkorigovali na konečných 3:1 v sedmačtyřicáté minutě. Téměř při totožné akci, při které si obránci nehlídali hostující útočníky. Martin Váchal si vzal puk, utekl přes celé hřiště obráncům a prostřelil gólmana - 3:1. Asistence: Jiří Pitel. Poslední vážnější šance nastali až s koncem utkání. Nejprve domácí útočník po přihrávce trefil tyč hostující branky, poté měla šanci Plzeň. Těžká střela z úhlu nadělala gólmanovi velké potíže, ale za svá záda již nic nepustil. Poslední slovo měl Chomutov, když jel v přečíslení dva na jednoho, ale branka již z toho nebyla.

Chomutov porazil západočeskou Plzeň 3:1, a přiblížil se dnešnímu soupeři na pouhé dva body. Další utkání sehraje starší dorost v sobotu, kdy zajíždějí na led pražské Slávie.