Starší dorost doma podlehl Kladnu po nájezdech

Napsal 24.09.2011 Kryštof Kousal
C h o m u t o v - V šestém kole extraligy staršího dorostu zavítal na chomutovský led HC Kladno. Piráti se dostali do vedení 2:0, ale Kladno stačilo zápas dorovnat a utkání dospělo do samostatných nájezdů. Ten vítězný si připsal Petr Křepelka a Kladno si odvezlo vítězství 3:2.
6.kolo so 24.9.2011
2:3sn(0:0, 2:1, 0:1 - 0:0 (0:1))
KLA
Dvořák - Tejnor, Szathmáry, Souček, Šmíd, Havel, Drobný, Procházka, Huňady, Hejcman, Fronk, Hlava, Kämpf, Kaše, Chrpa, Strunz, Macháček, Ringler, Jäger, Černý.
Kladno
Exner - Paták, Bunda, Slánský, Špaček, Hierman, Kehar, Potekhin, Seidl, Janeček, Kudžas, Christl, Jirák, Čejka, Hoffmann, Šilhavý, Křepelka, Habrdla, Horák, Vojík.

Už od začátku bylo patrné, že na chomutovském ledě budou aktivnější domácí borci. Hostujícího gólmana už v první minutě ostřelovali Huňady a Hlava, ale ani jeden z nich si na Exnera nepřišel. Piráti si rychle vynutili přesilovku, ale trápili se s nepřesností v zakončení. První vzruch před domácí brankou měl na svědomí Habrdla, který dostal v situaci dvou proti jednomu nádhernou přihrávku a měl dost času na zakončení, ovšem Dvořák se vytasil s výtečným zákrokem betony proti soupeřovu blafáku. Přesilovou hru měli k dispozici na prahu deváté minuty i hostě z Kladna, ale podobně jako Piráti v prvním případě neuspěli. V dalších minutách zápasu to byli povětšinou chomutovští, kteří dostávali soupeře pod tlak. Exnerovu pozornost zkoušeli postupně Chrpa, Fronk, Strunz, nebo Tejnor, ale skóre zůstávalo stále beze změny. Po vyloučení domácího Součka se Pirátům naskytla obrovitá příležitost, když zůstal při rozehrávce Exner za bránou a domácí excelentním forčekinkem vydolovali puk a dostali ho před prázdnou bránu, ale Huňady ve spěchu nedokázal trefit puk. Síly na ledě se pak po vyloučení hostujícího hráče srovnaly a do konce třetiny ještě dvakrát kryl puk Exner.

Druhá část nabídla mnohem zajímavější dění. Otevření skóre obstaral v čase 22:34 MICHAL JÄGER poté, co zpoza brány našel skulinku mezi betony gólmana Exnera. Piráti měli poté přesilovou hru, ve které trefil Drobný nejprve hostujícího gólmana, poté vlastního spoluhráče Hejcmana, který byl z důvodu prasklého košíku nucen vyměnit přilbu. Ke slovu se dostalo i Kladno, nejprve odváděla dobrou práci chomutovská obrana, po Potekhinově střele Dvořák. Ten se v následujících minutách dostával sám pod tlak nejistými zákroky, ale držela ho obrana a také hostující střelci, kteří ze situace dva na jednoho dokázali vytěžit jen střelu doprostřed brány. Když neuspěl sám před brankářem ani Kaše, ani Chrpa, musel skórovat až NICOLAS HLAVA v početní výhodě v čase 37:20. Asistovali mu k tomu Kämpf a Kaše. Kladno ovšem rychle odpovědělo, když gólmana Dvořáka překonal MIROSLAV JIRÁK za asistencí Křepelky a Čejky.

Poslední dvacetiminutovka začala vyrovnávacím gólem hostů. V čase 41:08 měli kladenští dorostenci jednu z mnoha příležitostí dvou proti jednomu. FILIP HORÁK čekal se svou přihrávkou tak dlouho, že ji poslal až na úrovni brankoviště. Přihrávku ale vůbec nestihl vstřebat gólman Dvořák, který si pravým betonem srazil puk do sítě. Tento šťastný moment tedy srovnal průběh utkání. Piráti si ale rozhodně nemohou stěžovat, že by neměli dostatek šancí na zasazení konečného úderu. V pětačtyřicáté minutě faulovali hosté domácího kapitána Nicolase Hlavu ve vyložené šanci a rozhodčí nařídil trestné střílení. Hlava ovšem napálil puk zápěstím doprostřed gólmana Exnera. Piráti byli až do konce třetiny jednoznačně aktivnějším týmem, ale z častých střel nedokázali vytěžit vítěznou branku. Svůj podíl na tom měl také kladenský gólman Exner. Po šedesáti minutách tedy panovalo skóre 2:2 a na řadu přišlo prodloužení.

V nastaveném čase byli aktivní oba celky, ale jelikož skončila bez branek, následovalo rozuzlení v podobě samostatných nájezdů. Los rozhodl o tom, že jako první se na led vydal kladenský útočník. Křepelka Dvořáka překonal, následně proti Exnerovi neuspěl domácí Hejcman. Domácí brankář následně vychytal Pothekina a pak přišel klíčový moment nájezdů. Kaše se rozjel proti Exnerovi, ale chomutovská střídačka začala hlučně protestovat proti gólmanově postavení. Kaše tedy nájezd nedokončil, ale jelikož rozhodčí nájezd nepřerušil, počítal se jako vykonaný a na řadu šli opět kladenští. Janeček překonal rozhozeného Maštalířského a vítězný gól připsal PETRU KŘEPELKOVI.