Starší dorost Chomutova doma prohrál s Indiány z Plzně 3:4

Napsal 01.12.2011 Václav Mohelník
C h o m u t o v - Zápas plný zvratů, byl k vidění v Chomutově, kam zavítala Západočeská Plzeň. Zápas rozhodla, až závěrečná třetina, ve které se prosadil nejdříve Chomutov, ale Plzeň dvěma rychlými góly zápas otočila a závěr zápasu si již pohlídala. Domácím nepomohlo ani závěrečné hraní bez brankáře, ve kterém mohli sami inkasovat. Plzeň si odváží výhru 3:4.
24.kolo čt 1.12.2011
3:4(1:1, 1:1, 1:2)
PLZ
Lukeš (Maštalířský) - Haval, Hlava D., Ringler, Hlava N., Macháček, Fronk, Kämpf, Souček, Pastyřík, Toušek, Drobný, Černý, Tejnor, Zezula, Kaše, Huňady, Hejcman, Szathmáry, Chrpa.
Plzeň
Pacl (Karafiát) - Němeček, Kubík, Marcel, Lobo, Sladký, Šimandl, Moravčík, Mašek, Schleiss, Andrlík, Holý, Zimmerman, Polata, Uhlík, Přikryl, Tulačka, Kristl, Ryba, Kepka.

První třetina začala lépe pro domácí, kteří si vypracovali úvodní tlak, ale to bylo na dlouhou dobu to poslední, co předvedl. Činili se hosté a byli to právě oni, kdo měl první brankovou příležitost. V páté minutě se rozezněla tyč, za domácím Lukešem. V osmé minutě to už bylo horší. Žádná vyložená šance hostů, ale stoprocentní vlastenec otevřela dnešní zápas. Branku si připsal Přikryl. Piráti do poloviny úvodní desetiminutovky na hosty snad ani nevystřelili. To se nestalo ve druhé části a přesvědčili se, že i na Plzeň se dá hrát. Domácím to přineslo i ovoce, když se necelou minuty před závěrečným hvizdem rozhodčích úspěšně prosadil Robert Černý a vyrovnal na konečných 1:1, po první části.

V druhé třetině padlo stejně gólů, jako v té první. Po jedné na každé straně. Domácí se dostali do vedení v sedmatřicáté minutě, to se z opakované šance trefil Nicolas Hlava, který využil zmatku v obranné hře Západočechů. Domácím vedení v zápase moc dlouho netrvalo, přesně to bylo tři minuty a dvaadvacet sekund. Piráti, jako by se již viděli v šatně. Hostující Josef Zimmermann využil příležitosti, unikl domácí obraně a skrz betony Štěpána Lukeše vyrovnal na 2:2. To bylo pár sekund před sirénou, která oznámila konec druhé třetiny.

Na začátku třetí třetiny se strhla přestřelka, která měla vliv na konečný výsledek zápasu. Nejprve se podruhé v zápase dostali do vedení Piráti. Ondřej Kaše byl tím, kdo puk dopravil do plzeňské brány. Hosté se nezalekli a za pouhých sedmnáct sekund reagovali brankou Přikryla, pro kterého to byla i druhá branka v zápase. Konečný stav zápasu se zastavil na čísle 3.4, pro hosty. Poslední branku dal ve skrumáži před brankou hostující Martin Šimandl a rozhodl, že tři body poputují do Plzně. Domácí se již v zápase netrefili. Hosté mohli přidat další branky. Ale ani v závěrečné šanci zápasu se nedokázali, trefil do prázdné brány domácích, když se domácí trenér rozhodl pro riskantní tah bez brankáře. Plzeň vyhrála v Chomutově 3:4.