Skvěle! Starší dorost otočil utkání v Budějovicích a postoupil do čtvrtfinále

Napsal 28.02.2017 David Panuška
C h o m u t o v - S vedením 2:0 v sérii jeli chomutovští starší dorostenci na třetí duel do jihočeské metropole. A dlouho to nevypadalo nadějně. Již ve čtvrté minutě domácí vedli 2:0, snížit se Pirátům povedlo až na začátku třetí. A když odmítl vyrovnat z nájezdu Jakub Navrátil, přišla odměna v podobě třetí obdržené branky. Svěřenci trenérů Buchala a Petrovky ovšem nesložili zbraně, vyrovnali na 3:3 a v nájezdech stvrdili svůj postup.
OF3 út 28.2.2017
CEB
3:4sn(2:0, 0:0, 1:3 - 0:0)
Č. Budějovice
D. Svoboda – Dosek, Dudáček, Doktor, Rákosník, Škola, Miročnikov, Kubíček – Silný, Matys, Beránek, Toman, Krcho, Vaculík, Řezáč, Egert, Prášek, Kouba, Masopust, Novák, Kaisler.
Běhula – Štochl, Buchtela, Seemann, Zeman, Procházka, Kleiner, Studený, Jarý – Köver, Veselý, Černý, Bajer, Chlán, Baier, Navrátil, Hradecký, Svoboda, Koblížek, Brandner, Ouřada.

2. Dudáček (Krcho), 4. Dosek (Krcho), 49. Toman
41. Köver (Svoboda), 56. Veselý (Navrátil, Kleiner), 59. Svoboda (Ouřada), rozh. náj. Buchtela

5:4
0:1
0:0
43:47
356
Volf – Kreuzer, Štětina

Ačkoliv byli domácí pod tlakem, jelikož jim hrozil konec sezony, třetí zápas série začali dobře. Už po necelých čtyřech minutách se dostal do dvoubrankového vedení. Nejprve se trefil zástupce kapitána Daniel Dudáček. Po buly se dostal ke kotouči, najel si ze strany a nenápadnou střelou překvapil Běhulu – 1:0. Zanedlouho na něho navázal další obránce. Stanislav Dosek vypálil švihem a chomutovští obránci si smolně ztečovali kotouč od břevna do branky – 2:0. Piráti mohli srovnat hned několikrát, ale v tutových šancí selhal jak Jan Svoboda, tak Petr Chlán.

Ve druhé třetině branka nepadla, přesto měli diváci možnost vidět několik šancí. Hned v úvodu se do zakončení dostal Lukáš Prášek, ale na jeho střelu si Běhula počíhal. Jihočeši pokračovali v aktivním pojetí hry a z úhlu to zkoušel neúspěšně Michal Silný. Velkou příležitost ke třetí brance měl také Vojtěch Krcho, sám před Běhulou se ale neprosadil. Chomutovští si ve druhé třetině moc šancí nepřipravili, Daniel Svoboda přesto ukazoval, že chytá jistě.

Do třetí třetiny vstoupil Motor velmi špatně. V první minutě vyrobil dvě hrubky, přičemž Piráti dokázali tu druhou potrestat. Jan Svoboda našel přesně Jakuba Kövera, který se v těžké pozici nemýlil – 2:1. Srovnání měl na holi Jakub Navrátil. Ujel, byl faulován a sudí nařídil trestné střílení. Šikovný forvard zkusil forhendovou kličku, jenže neuspěl. Na druhé straně se krásně trefil Matěj Tomana s domácími to vypadalo velice slibně – 3:1. Drama přinesl pět minut před koncem exjihočech Jakub Veselý, který se trefil v přesilové hře – 3:2. Necelou minutu a půl před koncem se v power play podařilo Pirátům srovnat. Jan Svoboda zůstal nehlídaný před brankou a pohotově vyrovnal – 3:3.

V desetiminutovém prodloužení docházely na obou stranách síly, ale velkou možnost na rozhodnutí utkání měli domácí v přesilové hře čtyři na tři. Nevyužili a utkání znovu dospělo do nájezdů. V nich se nejprve trefil Matěj Toman, za Chomutov vyrovnal kapitán Adam Studený. O rozhodnutí se postaral ve čtvrté sérii obránce Ondřej Buchtela, který poslal Piráty do čtvrtfinále.