Skvělé! Piráti vyhráli i druhý duel v boji o play-off, tentokrát přetlačili Motor

Napsala 02.03.2019 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti přidali ve druhém kole skupiny F DHL extraligy juniorů další výhru, když si poradili s Českými Budějovicemi. Chomutovští si v první třetině vytvořili těsné vedení, které se ukázalo jako rozhodující. Na všech gólech se podílel Kryštof Ouřada s bilancí jedné trefy a dvou asistencí, pozadu nezůstali ani Tomáš Koblížek s Petrem Chlánem, kteří k přesnému zásahu přidali přihrávku. Výjimečný byl duel pro Dominika Pavláta, jenž nastoupil proti svému bratrovi.
OPO2 so 2.3.2019
3:1(2:1, 0:0, 1:0)
CEB
D. Pavlát (Běhula) – Váchal, Šuráň, Seemann, D. Zeman, Beneš, D. Vaněk, Štochl – Štefančík, Vrhel, Dospěl, Chlán, M. Svoboda, Holka, Koláček, T. Koblížek, Pech, Ouřada
Č. Budějovice
D. Svoboda – Škola, Hubata, Remta, L. Pavlát, J. Novák, Doktor, Prospal – Káník, Tlačil, Vaculík, Řezač, Š. Masopust, M. Masopust, Pouzar, Janoch, P. Novák, Silný, Krcho

6. Chlán (Ouřada, T. Koblížek), 15. T. Koblížek (Ouřada, Chlán), 57. Ouřada (M. Svoboda, Beneš)

Hlinka – Toman, Janíček

Utkání začalo z obou stran hodně aktivně a nevyužitými šancemi – Stanislav Vrhel z hranice brankoviště trefil jenom brankáře, na druhé straně Jaroslav Pouzar neuspěl z prostoru mezi kruhy. Když Piráti ubránili přesilovku, Petr Chlán vzal situaci do svých rukou a individuální výjezd z rohu zakončil ránou na první tyčku – 1:0. Na začátku deváté minuty se Aleš Řezáč protáhl po pravém křídle a přesilovkovou trefou do horních pater branky srovnal – 1:1.

O chvíli později Chomutovští vytěžili opětovné vedení z tlaku do brány, když po Ouřadově dorážce skóroval Tomáš Koblížek – 2:1. Třicet vteřin před sirénou Vojtěch Krcho přihrál přes brankoviště na Ondřeje Vaculíka, jehož neskutečně vychytala domácí jednička, takže radost Motoru byla předčasná.

V úvodu prostředního dějství museli Piráti do čtyř, jenomže duo Petr Chlán – Kryštof Ouřada nadělali českobudějovické obraně hodně starostí. Před polovinou utkání Motor odčinil předchozí zaváhání, když bez větších problémů ubránil oslabení a držel naděje na body. Ve 37. minutě se k volnému puku mezi kruhy hnali Daniel a Matyáš Svobodové, nakonec odešel vítězně brankář hostů, který svou klec za pomoci spoluhráčů uhájil.

Po pěti minutách hry v závěrečné periodě Dominik Pavlát ukázal svou sílu, když se přesunul od tyčky na druhou stranu a sebrala Janu Tlačilovi jasný gól. České Budějovice měly v závěrečné části územní převahu, kterou ale ve srovnávací branku nedokázali přetavit.

V 57. minutě se potvrdilo pravidlo nedáš – dostaneš. Vojtěch Krchko našel křižně Jana Tlačila, kterému ale puk poskočil, takže nemohl střílet do prázdné. Na druhé straně se blýskl Kryštof Ouřada, jenž akci ze středního pásma zakončil kličkou mířenou mezi betony – 3:1.

Více než minutu do konce Motor odvolal gólmana, což mohl potrestat Stanislav Vrhel, který však pár vteřin pře závěrečnou sirénou raději zvolil zvratnou kličku než případný icing.

David Kočí (Piráti Chomutov): „Kluci chtějí vyhrávat. Tým se dal v poslední době do kupy, každý maká na sto procent a plní všechny taktické pokyny. Navíc do zápasů dávají kluci pracovitost a srdíčko. S tím jsme spokojení a s výhrou proti Českým Budějovicím taky. Zápas nebyl jednoduchý. V první třetině jsme na ně vletěli a měli jsme více ze hry, pak se to srovnalo. Ve třetí třetině byl lepší soupeř, tlačil nás, ale měli jsme hráče docela dobře pokryté a zvládli jsme je ubránit.“

Martin Štrba (HC Motor České Budějovice): „Je to škoda, protože nám utekla první třetina, která rozhodla. Nastoupili jsme velice nekoncentrovaně, dostali jsme dva góly a v takových zápasech rozhoduje každá minuta a každý detail. Potom už jsme to nezvrátili a neubojovali. Myslím, že nevyhrál lepší tým.“