Skvěle! Junioři jednoznačně vyhráli v Plzni a upevnili si první flek

Napsal 02.11.2018 David Panuška
C h o m u t o v - Chomutovští junioři v rámci patnáctého kola DHL extraligy vyjeli k důležitému utkání do Plzně, kde se neboduje snadno. Piráti ale zazářili a hlavně díky čtyřgólové druhé třetiny odváží tři body! Jan Svoboda a Jakub Váchal se prosadili poprvé v sezóně, Petr Chlán dal další branku a stále drží statistiku bodu na zápas.
15.kolo pá 2.11.2018
PLZ
1:5(0:1, 1:4, 0:0 - N 1:0)
Plzeň
Kolář (od 33. Pilc) – Houdek, Kovařík, Lokajíček, Šilhán, Kremláček, Malák – Soukup, Kvasnička, Pour, Rohla, Slanina, Matiášek, Adamec, Procházka, Eret, Hasman, Princl
Běhula – Váchal, Šuráň, Seemann, Zeman, Mikulec, Beneš, Vaněk, Štochl – Vrhel, J. Svoboda, Chlán, Prokop, Jaroš, Mežnar, Koláček, Lobodowski, Pech, Ouřada

Plzeň
38. Soukup (Eret, Kremláček), 64. Eret (Pour)
11. Chlán (Vrhel, Seemann), 23. Ouřada (J. Svoboda, Zeman), 26. J. Svoboda (Vrhel, Chlán), 31. Koláček (Ouřada, Pech), 33. Váchal (Pech, Ouřada)

5:3
0:2
0:0
40:34
59
Valenta – Hřebík, Charvát

Od první minuty jsme viděli velmi opatrný hokej, na kterém bylo vidět, že ani jedno mužstvo nechce udělat zbytečnou chybu. Zpočátku se týmy jen oťukávaly a vážnější situace jsme se ani na jedné straně nedočkali. Nejvíce se dral do zakončení hostující Peter Lobodowski, jenž se nejprve do šance tlačil z levého křídla, tam si ho ale domácí obrana pohlídala. V sedmé minutě to zkusil Jan Matiášek na druhé straně, odkud hledal před brankou Jana Prokopa, ten ovšem puk nezasáhl podle svých představ. V polovině první třetiny se z ničeho nic poprvé v zápase měnilo skóre. Kristián Kolář střelu Stanislava Vrhela jen vyrazil před sebe a u kotouče byl nejrychleji Petr Chlan, který se šikovnou dorážkou trefil přesně mezi betony. O tři minuty později Jakub Šuráň zpoza branky nabíjel přesně na volej Janu Svobodovi. Ten se napřáhl až ke stropu haly, ale jeho pumelice skončila ve výstroji domácího brankáře. V šestnácté minutě v signalizované výhodě na sebe upozornil obránce Michal Houdek, jenž se parádně uvolnil přes dva obránce. S pukem vykličkoval až před Richarda Běhulu, ale do zakončení se už nedostal. Poslední zajímavá situace nastala šedesát vteřin před koncem. To Jan Slanina nabízel kotouč před braku Janu Matiáškovi, jenže tečovaný kotouč branku přeletěl.

Piráti vstoupili do druhé části s velkou vervou. Už po necelé minutě se řítil sám na Kristiána Koláře Eric Mežnar, ale střelou na vyrážečku domácího gólmana nepřekonal. Pár vteřin na to orazítkoval levou tyč Jan Svoboda. Škodovka tato varování nebrala vážně, a tak zákonitě přišel trest. Kapitán Pirátů Kryštof Ouřada trefil přesně levý horní roh z pravého kruhu a Severočeši zdvojnásobili své vedení. Chomutov byl i nadále lepším týmem a za svou snahu byl oceněný dalšími brankami. V pětadvacáté minutě zcela osamocen mezi kruhy vypálil Jan Svoboda a puk se pomaličku došoural až za brankovou čáru. Plzeňští dostali poté ke korigování početní výhodu, ve které Jan Matiášek nabíjel Petru Eretovi, tomu ovšem kotouč sjel z hokejky. Těsně za polovinou utkání Chomutovští využili nabídnutou přesilovou hru. To když Kryštof Ouřada našel před brankou Josefa Koláčka, který se lehkou tečí trefil přesně mezi Kolářovy betony. Svěřenci Jana Šťastného a Davida Kočího se nadále bavili hokejem a po dalších dvou minutách ukázali, jak je hokej občas jednoduchý. Patrik Pech našel na druhé tyčce zcela volného Jakuba Váchala, na něhož už zívala zcela prázdná branka. To už nevydržel v bráně Kristián Kolář, který své místo přenechal Lukáši Pilcovi. Ten se pořádně zapotil v sedmatřicáté minutě, když Jan Svoboda zcela sám mezi kruhy tvrdě vypálil. Domácí muž s maskou se ale blýskl svojí lapačkou. Dvě minuty před koncem třetiny se dočkali branky konečně i Indiáni. Richard Běhula vyrazil pokus Petra Ereta jen k volnému Dominikovi Soukupovi, který se střelou pod víko nemýlil.

Do posledního dějství měli lepší vstup domácí Indiáni. Ti se okamžitě vrhli do útoku, jelikož jim prakticky nic jiného ani nezbývalo, pokud chtěli s výsledkem ještě něco provést. V pětačtyřicáté minutě měl na hokejce dobrou příležitost novic v týmu Jakub Pour. Ten si nabruslil od mantinelu až do střelecké pozice, ale k jeho smůle trefil pouze tyč. Piráti se zaměřili na defenzivu a do útočení už se příliš nehrnuli, přece jen měli nahráno a výsledek si poctivě hlídali. V jednapadesáté minutě ujížděl z levého křídla sám na Richarda Běhulu Jan Slanina, ale chomutovský brankář byl pozorný. Stejná situace nastala o tři minuty později. To akorát jel kapitán Josef Hasman z pravého křídla, skóre ovšem nadále zůstávalo neměnné. Nic na tom nezměnila ani přesilová hra, kterou dostali Piráti k dispozici ke konci zápasu. Po velmi dobrém výkonu si hosté na cestu domů přibalili tři body.

Ve hře byl nadále alespoň jeden bod v nadstavbě. Ten domácí chtěli urvat za každou cenu. Plány však naboural Martin Lokajíček, který se zbytečně nechal vyloučit za podrážení. Nicméně hosté nabídnutou početní výhodu hráli až moc profesorky, a tak se puku zmocnil Petr Eret, jenž s ním projel do útočného pásma. Přesnou střelou nad lapačku rozradostnil necelých šedesát diváků.

Petr Kořínek (HC Škoda Plzeň): „Velmi smolný zápas. První třetinu jsme nehráli dobře, ale uhráli jsme ji za ještě přijatelného stavu 0:1. Ve druhé části jsme totálně vyhořeli, nechali jsme si dát za dvanáct minut čtyři góly a za stavu 0:5 už je to hrozně těžké. Soupeř zaslouženě vyhrál, ale nutno uznat, že do čeho Chomutov plácnul, to jim tam spadlo. My jsme také některé šance měli, ale koncovka byla žalostná. Zaplaťpánbůh aspoň za ten jeden bod v prodloužení.”

Jan Brychta (Piráti Chomutov): “Přijeli jsme do do Plzně s pokorou. Víme totiž, že Škodovka je výborný soupeř. Byli jsme připraveni a soustředili jsme se na každý puk. V první třetině jsme dali branku, ve druhé jsme přidali druhou a později nám to tam napadalo. V poslední dvacetiminutovce na nás domácí vlétli. Prvních pět minut měli obrovský tlak, ale ustáli jsme to i díky výbornému gólmanovi, který nás hodně podržel. Dnes to však byl výborný výkon celého družstva, makali všichni nahoru, dolů. Plzeň též předvedla skvlěý výkon, ale nám to tam napadalo, jim ne.”