DOROST - reportáž

Série porážek bohužel pokračuje, ani proti Energii nedosáhli dorostenci na body

Napsal 20.10.2022 Miroslav Kučera
K . V a r y / C h o m u t o v - Dorostenci zajížděli v devátém kole na led karlovarské Energie a doufali v první body sezóny. Ačkoliv po první třetině byl stav bezbrankový, od druhé části byli domácí jasně na koni a Pirátům nakonec vstřelili hned sedm gólů. Chomutovští poprvé v sezóně neskórovali ani jednou.
9.kolo čt 20.10.2022
KVA
7:0(0:0, 3:0, 4:0)
Karlovy Vary
Oršulák – Cipko, Pelikán, O. Postl, D. Postl, Dyk – Galnor, Cihař, Poizl, Šilhan, Wardas, Záhejský, Pastor, Váňa, Zeman
Hájek – Ibl, Švarc, Malý, Kříž, Malcovský, Pokorný, Sochor – Bečvář, Nastoupil, Snopek, B. Novák, Grosskopf, Halfar, Patočka, Kalvoda, Slavík, F. Novák

26. Pastor, 30. Dyk (O. Postl, Zeman), 37. Poizl (Šilhan, Váňa), 45. Váňa (Poizl, Šilhan), 48. Galnor, 50. Zeman (Galnor, Pastor), 54. Galnor (Pastor, Cipko)

4:3
0:0
1:0
70
Kosnar – Tvrdík, Kaiser

V první třetině se domácím podařilo dostat do několika velkých šancí, ale ani jednu z nich neproměnili. K dispozici měli hosté přesně dvě přesilové hry, domácí pouze jednu, ale všechny tři zůstaly nevyužité a koncem první třetiny tak na kostce svítilo skóre 0:0.

Druhou třetinu opět ovládli hráči Energie, kteří skoro nepustili Piráty ze své třetiny. Tentokrát se jim ale podařilo tlak využít a vstřelit hned tři branky. O tu první se postaral v šestadvacáté minutě kapitán Tobiáš Pastor. O čtyři minuty později přidal druhou branku Kryštof Dyk po asistenci Ondřeje Postla a tu třetí po rychlé nahrávce zpoza branky hostů David Poizl. Domácí si ještě přenesli zbývajících 53 sekund početní výhody do závěrečného dějství.

Zbytek přesilové hry karlovarští sice nevyužili, ale dalšího gólu se přeci jen dočkali. V čase 44:48 vypálil z mezikruží Vojtěch Váňa, který zvýšil náskok domácích. A neuběhly ani další tři minuty a domácímu Jakubovi Galnorovi se v oslabení podařilo prostřelit gólmana hostů. Necelé dvě minuty stačily Tobiášovi Pastorovi, aby založil další útočnou akci. Po nepovedené střele se dostal k puku Jakub Galnor, ale tou gólovou byla až ta od Matěje Zemana, který tím zvýšil na 6:0. Sedmý a zároveň poslední gól přidal po delším pobytu v útočném pásmu Jakub Galnor.

Martin Gombár (HC Energie Karlovy Vary): „Dva týdny jsme nehráli, takže ten začátek byl hodně pomalý, hra byla trochu taková ospalá, bez tempa. Ve druhé třetině jsme začali trošku bruslit, i když to nebylo úplně ono, ale ty góly nás uklidnily. Ve třetí třetině se nám podařilo vstřelit další góly. Jsme rádi za 3 body a jedeme dál.“

Radek Šíp (Piráti Chomutov): „Dnešní utkání hodnotím velmi negativně. Soupeř nás od druhé třetiny přehrával ve všech herních dovednostech a blahopřeji k vítězství.“