Rytíři přerušili venkovní formu Pirátů, juniorka padla po třech výhrách

Napsal 26.01.2019 David Panuška
C h o m u t o v - Junioři se v rámci patnáctého kola nadstavby DHL extraligy juniorů vydali na led Kladna, se kterým letos mají velké problémy. Piráti šli sice do vedení v přesilovce, ale Rytíři srovnali a deset minut před koncem základní hrací doby rozhodli o své výhře z trestného střílení. Bod navíc si Středočeši připsali také v klasické nadstavbě.
N15 so 26.1.2019
KLA
3:1(0:1, 1:0, 2:0 - N 1:0)
Kladno
Novotný – Kvapil, Staněk, Šmatlák, Flachs, Zíka, Funk, Veber, Zich – Šimek, Hašek, Bernat, M. Bláha, O. Bláha, Husarik, Rendla, Filip, Čermák, Kuzďas.
Běhula – Váchal, Šuráň, Seemann, Zeman, Mikulec, Beneš, Štochl – Vrhel, Chlán, M. Svoboda, Prokop, Mežnar, Koláček, Lobodowski, Koblížek, Pech, Ouřada, Gut.

Kladno
27. Čermák (Zich), 52. Bernat (TS), 60. Filip (Veber), 63. Kvapil (Hašek)

Pavlovič – Ondráček, Špůr.

Nabuzení Piráti naskočili do utkání dobře a využili hned první přesilovou hru. Na konci přesilovkové akce byl ve třinácté minutě kapitán Kryštof Ouřada, který vstřelil již dvaadvacátou branku v sezóně - 0:1. Na startu druhé periody sice Piráti přežili dvě oslabení, ale hned tři sekundy po vyloučení Denise Zemana srovnal Matěj Černák - 1:1.

Zlomený moment přišel v početní výhodě chomutovského celku. Stanislav Vrhel zatáhl za záchrannou brzdu a proti Pirátům bylo nařízeno trestné střílení, které v 52. minutě utkání proměnil Tomáš Bernat - 2:1. Vítězství domácích poté potvrdil střelou do odkryté klece Matyáš Filip - 3:1.

Kladenští tentokráte Pirátům nenechali ani jediný bod, v nadstavbě vystřelil bonusový bodík Jan Kvapil, jenž potvrdil výhru svého celku.