DOROST - reportáž

Rozjetý dorost smetl Spartu, z utkání opět bere všechny body

Napsal 29.09.2018 Ondřej Bartůněk, Marek Douda
C h o m u t o v - Piráti hostili v šestém kole ELIOD extraligy v ROCKNET ARÉNĚ pražskou Spartu. V utkání od začátku táhli za delší lano. Nakonec po kvalitním výkonu získali tři body za výhru 6:0. Nadstavbovou neporazitelnost udrželi i po tomto střetnutí. Bonusový bod vystřelil v nájezdech Jiří Kulich.
6.kolo so 29.9.2018
6:0(1:0, 2:0, 3:0 - N0:0 - 1:0)
SPA
Malant – Němec, Frollo, Perný, Kovár, Pöschl, Martínek – Spudich, Koblížek L., Iljuk, Príhoda, Kulich Ji., Svoboda T., Čech, Štefančík, Kalčík, Döring, Ekrt
Sparta
Sluka – Tomov, Brůna, Ducháč, Ludvík, Menzel, Adamec – Broš, Mácha, Höll, Krupička, Straka, David, Pírs, Červenka, Kalný, Němec, Theimer, Vitouch

14. Štefančík (Perný, T. Svoboda), 31. Kalčík (TS), 38. Čech (Němec, Perný), 58. T. Svoboda (Čech, Němec), 58. Koblížek (Iljuk, Kulich), 59. Čech (Štefančík, T. Svoboda), rozh. náj. Kulich
Sparta

7:10
1:0
0:0
116
Vidim - Kurtin, Beneš
Adamec (Sparta) - 10 minut, Krupička (Sparta) - 10 minut, Vitouch (Sparta) - 10 minut

Utkání začalo v rychlém tempu, o čemž svědčila brzká gólová příležitost pražského celku. Ve druhé minutě si hostující Kalný sjel od mantinelu na hranici brankoviště, odkud tvrdou ranou rozezněl levou spojnici pirátské klece. V páté minutě se v identické situaci ocitl pirát Spudich, jenž střeleckým pokusem rozhodil brankáře hostí, avšak k možné dorážce se žádný z pirátské posádky včas nedostal. V osmé minutě chomutovský Štefančík poslal další pozdrav na brankáře Sluku, který byl tentokráte jistý v kramflecích.

Ve čtrnácté minutě hry se Chomutovští provinili faulem, ovšem namísto bránění sparťanské ofenzivy sami udeřili. Marcel Štefančík zachytil nahození soupeře, sjel si před brankáře Sluku a přesnou ranou k levé tyčce otevřel skóre – 1:0. Pouhou minutu a půl poté o sobě dal Štefančík znovu vědět, když se natlačil před branku soupeře a bekhendovým pokusem rozhýbal maskovaného muže Pražanů. Piráti od šestnácté minuty měli možnost přesilové hry, kterou však nezužitkovali. Do konce prvního dějství zůstalo skóre neměnné.

V úvodu prostřední fáze zápasu se do útoku hnali hosté, konkrétně David a Mácha, přičemž první jmenovaný nejprve prozkoušel gólmana Pirátů a z následné dorážky neuspěl druhý hráč z tandemu. V osmadvacáté minutě byly k vidění šance na obou stranách. Nejprve pražský Mácha pálil po zisku chybné rozehrávky brankáře Malanta, ten vlastní zaváhání odčinil skvělým zákrokem. Do protiútoku se posléze tlačila pirátská dvojice Štefančík–Čech, přičemž druhý z dua minul prostor mezi třemi tyčemi.

V polovině střetnutí byl během vlastního oslabení faulován Kalčík, jenž se hnal do samostatného úniku a rozhodčí nařídil trestné střílení. Faulovaný Jakub Kalčík se ujal samotné exekuce a tváří v tvář Slukovi uspěl. Z pravého kruhu si najel ke vzdálenější tyčce, odkud trefil pod víko – 2:0. Pirátská posádka potrestala nedisciplinovanost soupeře znovu v osmatřicáté minutě při početní výhodě. K vyraženému puku po střele od modré se jako první přihlásil osamocený Ondřej Čech, jenž navýšil vedení Chomutova – 3:0.

Závěrečná desetiminutovka základní hrací doby jasně patřila Pirátům, kteří vsítili další tři branky. Předehru gólového představení předvedl Kalčík ve čtyřiapadesáté minutě, kdy po další individuální akci nastřelil břevno Sparťanské brány. Od osmapadesáté minuty nastala střelecká smršť. Štefančík našel křižnou přihrávkou připraveného Tadeáše Svobodu, který z voleje překonal strážce pražské klece – 4:0. Půl minuty poté se k volnému puku procpal Lukáš Koblížek, který pohotově zakončil do šibenice – 5:0. V devětapadesáté minutě Ondřej Čech přidal bekhendovým pokusem a následnou gólovou dorážkou další zářez, a tak završil galapředstavení – 6:0.

Základní část nadstavby nenabídla žádnou branku a o tom, který z týmů získá bonusový bodík musela rozhodnout nájezdová loterie. V té byli úspěšnější Piráti Chomutov, za které proměnil klíčový nájezd Jiří Kulich – 2:1sn.

Kamil Koláček (Piráti Chomutov): „Utkání hodnotím pozitivně. Vyhráli jsme vysokým rozdílem, což si myslím, že úplně té hře neodpovídá. Z naší strany to byl povedený zápas. Až na prvních deset minut, to nám chvíli trvalo než jsme se rozjezdili. V této sezóně to byl asi náš nejlepší výkon."