DOROST - reportáž

Půlku zápasu hledali Piráti recept na překonání brankáře Olomouce, poté otočili skóre a zvítězili

Napsal 06.01.2023 Daniel Fekets, Michal Luxa
V devátém kole O účast v play-off extraligy dorostu zajížděli Piráti na led Olomouce, kde zvítězili 5:3. Hanáci během první periody odskočili do dvoubrankového vedení. Chomutov do čtyřiatřicáté minuty marně hledal recept na překonání Jakuba Čerbáka. Avšak svěřenci Radka Šípa nesložili zbraně a ve druhé polovině duelu soupeři nasázeli pět branek. Dvakrát se mezi střelce zapsal David Grosskopf, jehož třemi body ještě doplnil David Šilhan.
N9 pá 6.1.2023
OLO
3:5(2:0, 1:2, 0:3)
Olomouc
Čerbák – Černý, Kalman, Přidal, Polzer, Galvas, Holéczy – Brym, Neoral, D. Drábek, Bartok, Čermák, Pastrnek, Němec, Sekanina, Navrátil, Bošek
Štěrba – Ibl, Švarc, Záhorec, Malý, Malcovský, Holejšovský, T. Hynek – Halfar, Patočka, Šilhan, Sochor, Grosskopf, Nastoupil, B. Novák, Bečvář, J. Pospíšil, Kalvoda

Olomouc
10. Galvas (Neoral, Bošek), 20. Navrátil (Pastrnek), 39. Navrátil (Bartok, Bošek)
34. J. Pospíšil (Švarc, Šilhan), 38. Grosskopf (Patočka, Malý), 44. Šilhan (J. Pospíšil), 50. Ibl (Šilhan), 58. Grosskopf (Patočka)

6:5
2:1
0:1
26:31
42
Hykel – Přecechtěl, Kaprál

Začátek první třetiny nabídl poměrně vyrovnaný hokej. V šesté minutě se do šance dostali hosté, když se Šilhan prosmýkl defenzívou Hanáků, načež dorážející útočník těsně minul zařízení. Na konci osmé minuty byli olomoučtí hokejisté důrazní před svatyní Chomutova, dvě rychlé střely vyslal Navrátil, jenže betony brankáře Štěrby se činily.

V čase 9:29 se poprvé měnilo skóre. Neoral postrčil černou gumu rozjetému Tomáši Galvasovi, který ji v samostatném úniku poslal mezi betony - 1:0. Už to vypadalo, že se Piráti dočkají v sedmnácté minutě srovnání, avšak tečovaný projektil od modré čáry skončil na tyči a vzápětí kohouti puk vyhodili. Na konci prvního dějství si Chomutov zahrál první přesilovku. Do úniku se ovšem dostal Pastrnek, jehož ránu dorazil mezi tři tyče Tomáš Navrátil - 2:0.

Druhou třetinu načali krásnou akcí Pastrnek s Neoralem, druhý jmenovaný ale napálil jen tyč chomutovské klece. O pár desítek vteřin později dostal kapitán Neoral na hokejku nepřesnou přihrávku hostů, o kousek ale přestřelil horní tyč. Pak se dvakrát připomněli hosté, proti kterým musel Čerbák zasahovat. Nejprve vyrážečkou zlikvidoval vyloženou šanci Nováka a následně udržel puk při dravém průniku vytáhlého Šilhana.

Piráti snížili ve čtyřiatřicáté minutě, kdy se před bránou dobře zorientoval Jaroslav Pospíšil, jenž zasunul touš mezi betony - 2:1. Vyrovnání Chomutov obstaral při následné přesilovce, jíž využil David Grosskopf - 2:2. Domácí ovšem také uspěli při přesilové hře, ve devětatřicáté minutě těžil ze závaru na brankovišti znovu důrazný Tomáš Navrátil - 3:2.

Krátce po začátku třetí třetiny ale Chomutov odpověděl. David Šilhan dostal na hokejku pobídku od Pospíšila a před Čerbákem si poradil velmi kvalitně. Zvolil kličku do bekhendu a následně kotouč zametl za čáru - 3:3. Při přesilovce Hanáků v sedmačtyřicáté minutě byly k vidění šance na obou stranách. Nejprve Pastrnek netrefil poloprázdnou klec, načež na opačné straně kluziště zahrozil Kalvoda, ale Čerbák byl pozorný.

V čase 49:06 Piráti poprvé v duelu odskočili do vedení, Radim Ibl si našel ideální střeleckou pozici a střelou nad beton překonal Čerbáka - 3:4. Následné chvíle spíše patřily Chomutovu. Nicméně tři minuty před poslední sirénou si Mora sice vytvořila velký tlak, avšak z gólu do prázdné branky se nakonec radoval David Grosskopf, jenž vsítil druhou trefu v utkání - 3:5. Chomutov tak v průběhu zápasu otočil skóre a zaznamenal do tabulky další důležité tři body.