První semifinále junioři na Spartě vyhráli po one-man show brankáře Strmeně 3:0

Napsal 24.03.2012 Pavel Kadeřábek
Chomutov - V prvním semifinálovém utkání NOEN extraligy juniorů se v 1. třetině dostali hosté nejprve do vedení po střele Jaroslava Hafenrichtera a do dvoubrankového vedení je poslal v přesilovce Filip Hanták. Přes snahu domácích ve druhé třetině alespoň snížit náskok hostů to byli ale opět Piráti, kteří utekli Sparťanům na rozdíl tří branek. Bylo to v 36. minutě a na konci akce byl Lukáš Novák. Ve 3. třetině vrhli všechny síly do útoku domácí, které ale přiváděl svými zákroky k zoufalství strážce hostující branky Strmeň a svým bezchybným výkonem rozhodl o tom, že mladí Piráti se ujímají vedení v semifinále extraligy juniorů 1:0. Druhé semifinálové utkání se hraje v Pirátské aréně už v pondělí 26.3.2012 od 17:30 hod. a jste všichni srdečně zváni.
SF1 so 24.3.2012
SPA
0:3(0:2, 0:1, 0:0)
Sparta
Kocián - Bílek, Sobotka, Švaříček, Skřivánek, Kolář, Ribalkin, Košťálek, Doležal, Škop, Muller, Merta, Holada, Kučera, Žovinec, Brzobohatý, Štěpánek, Eis, Přibyl, Sovík, Hampl
Strmeň - Matoušek, Kolář, Pozděna, Kopáč, Korim, Čížek, Bartejs, Hanták, Novák J., Chlouba, Hafenrichter, Klouček, Deveri, Ondráček, Hammerbauer, Račuk, Lehnert, Novák L., Hejcman, Opalek, Hrabák

Sparta
10. Hafenrichter, 18. Hanták (Chlouba, Deveri), 36. L. Novák (J. Novák, Račuk)

8:9
0:1
0:1
45:39
157
Hrubý, Lacina – Kajínek, Podrazil

Úvodní zápas a zároveň tak zápas o první matchball pro postup ze semifinálové série zvládli lépe hosté z Chomutova. Úvod utkání nabídl především důslednou hru v obranách obou soupeřů, příliš šancí k vidění nebylo. Paradoxně první branka a zároveň branka rozhodující padla při vlastním oslabení hostů. Jaroslav Hafenrichter ujel obráncům Sparty a přesnou střelou z levého kruhu trefil přesně na vzdálenější tyč. Hosté se tak ujali vedení, které v úvodní třetině stihli ještě navýšit. Dvě velké šance Jakuba Koláře zlikvidoval Jan Strmeň, brankář hostů a výrazně tak podržel Piráty z Chomutova. Soupeř Sparty navíc přidal druhou branku, to když Filip Hanták využil závaru před maskovaným mužem v brance Sparty a uplatnil svůj velký důraz.

Začátek druhé třetiny byl sice opatrný, netrvalo ale dlouho, a přišly i šance. Nejprve domácí trefili tyč, poté samostatný sólo únik na branku nevyužil Danko Deveri. Dynamické utkání utkání mohl ještě zdramatizovat nejprve Frank Kučera, poté i Daniel Přibyl. Oba snipeři s „S“ na prsou ale v dobrých příležitostech pohořeli. Chomutovští následně opovrhli únikem dvou na jednoho. Branka ale ve druhé třetině nakonec přeci jen padla a to do branky Ondřeje Kociána. Lukáš Novák měl dobrý výběr místa a střelu vyraženou Kociánem dokázal do odkryté branky s přehledem dorazit.

Největší šanci po začátku závěrečné periody měl Marek Račuk, z ideální pozice mezi kruhy ale branku přestřelil. Zhruba osm minut před koncem utkání se domácí Spartě naskytla výrazná šance na snížení. Dvojnásobnou přesilovku ale i přes řadu šancí využít holešovičtí nevyužili. Fantastický výkon v zápase předvedl gólman Jan Strmeň, při střele Košťálka od modré měl ale i velké štěstí, puk zastavilo až břevno. Stejnou smůlu měl ale v závěru i Marek Hrabák. Kapitán hostů trefil z úniku břevno. I přes odvolání brankáře Ondřeje Kociána v závěru se domácím nepodařilo dostat puk do sítě.

Pavel Arnošt (Sparta): Soupeř byl dnes lepší, to musíme sportovně uznat. Nevedlo se nám od první minuty, možná jsme byli přemotivováni. Oba brankáři byli dnes vynikající. Nedokázali jsme proměnit šance. V Chomutově se pokusíme o obrat.

Jaroslav Beck (Chomutov):Výhra venku potěší vždycky. Oba týmy byly velmi vyrovnané, my jsme možná udělali méně chyb. Měli jsme i štěstí, brankář nám dnes taktéž výborně zachytal.