Reportáže

První mečbol Piráti na Hané využít nedokázali, Mora snížila stav série na 1:3

Napsal 18.03.2012 Pavel Kadeřábek
C h o m u t o v - Čtvrté semifinálové utkání mezi Olomoucí a Piráty Chomutov začalo už v 17:00 hod. a možná že brzký začátek utkání měl na obě mužstva vliv v tom, že se začalo opatrně z obou stran. Úvodní dějství podobně jako v sobotu branku nenabídlo, i když šance si na gól připravily oba týmy. Ve druhé třetině se jako první prosadili v přesilovce domácí po střele Matěje Pekra z 26. minuty. Na začátku třetí třetiny Olomouc svůj náskok zvýšila ve 43. minutě Romanem Rácem. Pirátům nepomohlo ani odvolání Řehoře 3 minuty před koncem.
SF4 ne 18.3.2012
OLO
2:0(0:0, 1:0, 1:0)
CHM
Olomouc
Kašík (Žigárdy) – Nedbálek, Staněk, Bartoň (C), Ondrušek, Janáček, Kotvan, Horák O., Vrána P. – Kucharczyk, Dopita, Selingr – Pekr, Řípa, Haluza – Kolouch, Ministr, Kucsera – Rác, Pšurný, Vodný.
Chomutov
Řehoř (Duba) – Mrázek, Pavlas, Grof, Macháček, Palin, Jillson, Pulpán – Hřebejk, Kraft (C), Orsava – Seman, Gajovský, Hruška – Ondřej, Diviš, Endál – Hromas, Jíra, Sikora – Fiala.

Shrnutí

První třetina čtvrtého semifinále vyřazovacích bojů nabídla příležitosti na obou stranách, avšak bez gólového vyústění. Nejdříve vyzkoušel Kašíka z pozice mezi kruhy chomutovský Seman, poté pálil Endál, ale i s jeho pokusem si olomoucký muž v masce poradil.

Na druhé straně se ocitl po Pekrově přihrávce ve vyložené šanci Řípa, sám před Řehořem ovšem klec Pirátů netrefil. V průběhu první periody se také pětkrát vylučovalo, ani jeden z týmů však hru v početní výhodě nedokázal zužitkovat.

V prostředním dějství měl nejprve velkou šanci na hokejce Gajovský, který se dostal k odraženému kotouči, ale místo do odkryté svatyně puk napálil do boční sítě domácí brány. Známé rčení „nedáš, dostaneš“ potvrdili Olomoučtí ve 26. minutě, kdy Kohouti zahrávali čtvrtou početní výhodu.

Bartoň vypálil z levého kruhu, kotouč propadl k domácímu ostrostřelci Haluzovi, ten ale přihrávkou našel ještě lepého postaveného Matěje Pekra, který pohodlně zakončoval do prázdné klece a otevřel gólový účet klání.

Mora v průběhu druhé třetiny stupňovala tlak, zvyšovat skóre mohl Kucharczyk, ale ve výhodné pozici mezi kruhy si nedokázal zpracovat Dopitovu přihrávku. Na ledě také jiskřily emoce, k menší strkanici došlo mezi Pekrem a Pulpánem.

Severočeši ke konci periody zatlačili domácí obranu díky dvěma přesilovým hrám, ostřelovali Kašíka od modré, ale ani Palin, ani Macháček nezamířili přesně.

Hanáci průběžné skóre navýšili na začátku závěrečné třetiny. Roman Rác si sjel do prostoru mezi kruhy a přízemní střelou překonal Řehoře. Hosté zahrozili v podobě Grofa a Semana, jenže druhý jmenovaný minul ve slibné pozici puk.

Další gólovou příležitost si připsal po spolupráci s Pekrem olomoucký Řípa, z mezikruží se ovšem mezi tři tyče netrefil. Poté se strhla bitka mezi Oldřichem Horákem a Štěpánem Hřebejkem, oba hráči byli vyloučeni menším trestem.

V posledních deseti minutách hry dostali Piráti dvakrát možnost hrát přesilovku pět na tři, ale ani v jednom případě ji Severočeši nevyužili. Další příležitosti hostů vychytal Kašík, který si tak připsal už druhé čisté konto ve vyřazovacích bojích.

Hanáci tak po výsledku 2:0 snížili stav semifinálové série na 1:3, pátý duel je na programu ve středu na severu Čech.

Ohlasy trenérů

Jan Tomajko (HC Olomouc): My jsme do první třetiny neměli takový vstup, jaký jsme si představovali. Po úvodním gólu se to ale zlepšilo, potom nás bylo plné hřiště. Kluci bojovali až do konce, musím jim za to pogratulovat. Parádně zvládli oslabení ve třech ve třetí třetině a myslím si, že tohle rozhodlo.

Jan Votruba (Piráti Chomutov): Věděli jsme, že na nás nečeká nic lehkého, byla to poslední šance pro Olomouc, aby zůstala v sérii. Náš výkon nebyl takový jako včera. Neměli jsme dobrý pohyb, špatně jsme forčekovali, Olomouc nás přehrávala. Měli jsme také špatný pohyb u nás ve třetině, z toho padnul i jeden gól. Ve třetí třetině jsme se i díky přesilovkám zlepšili, ale v koncovce nám to nešlo. Měli hrát celý zápas tak, jako v poslední třetině.