DOROST - reportáž

První duel roku 2020 dorost zvládl, doma si poradil s Havlíčkovým Brodem

Napsal 04.01.2020 Michal Luxa, Ondřej Bartůněk
C h o m u t o v - Čtvrtý den roku 2020 zavítali do Chomutova dorostenci Havlíčkova Brodu. Osmé kolo skupiny o pořadí v play-off přineslo vyrovnané střetnutí, ve kterém však byli mírně aktivnější Piráti. Přestože se hostům povedlo dvakrát srovnat a chvíli dokonce vedli, tři body berou Piráti za výhru 4:3.
N8 so 4.1.2020
CHM
4:3(1:1, 2:1, 1:1)
BHB
Chomutov
Ciple – Poch, Frollo, Perný, Kovár, Rykl, Jenček, Döring – Spudich, Šugár, Šilar, Czingel, Vostiňák, Čech, Novotný, Pavlák, Rindoš
Havl. Brod
Tuček – Besmák, Fišer, Vaněček, Kuchta, Číhal, Kutlvašr, Doležal – Dymák, Rauš, Janko, Holenda, T. Krejčí, D. Krejčí, Bačkovský, Hrdlička, Kravec, Prášek

Branky a nahrávky

Chomutov
11. Čech (Šilar, Spudich), 27. Vostiňák (Poch), 30. Novotný (TS), 49. Novotný (Döring, Perný)
Havl. Brod
14. Krejčí T. (Fišer), 26. Krejčí T. (Rauš, Kuchta), 41. Vaněček (Fišer)

Statistiky

Vyloučení
4:3
Využití
0:0
V oslabení
0:0
Střely na branku
35:17
Diváci
160
Rozhodčí
Plachý, Micka - Dyršmíd, Herles

Shrnutí

Na konci šesté minuty, když se po nahození před Tučkem ocitl Čech, jenž kotouč nedorazil do branky. O tři a půl minuty později přišlo nahození z pravé strany, po němž se na brankovišti nejrychleji zorientoval Poch, ovšem hostující brankář se bleskurychle přesunul a zasáhl. Neuběhlo ani půl minuty a na druhé straně musel zasahovat Ciple, který vychytal z předbrankového prostoru střílejícího Práška.

Psala se jedenáctá minuta a Piráti se poprvé radovali z vedoucího gólu. Na hranici brankoviště se nejlépe zorientoval Ondřej Čech, jehož pokus překonal maskovaného muže – 1:0. V čase 13:08 bylo vyrovnáno, jelikož se na chomutovského brankáře hnal osamocený Tomáš Krejčí, jehož pokus skončil v levém horním rohu svatyně – 1:1.

Do druhé dvacetiminutovky lépe vstoupil Havlíčkův Brod, jenž překlopil stav zápasu na svou stranu. Od modré čáry vystřelil Rykl a celou akci zakončil Tomáš Krejčí, který taktéž poslal černou gumu do šibenice – 1:2. Ovšem vedení hostujícího mužstva trvalo pouze minutu a šest vteřin. Tvrdou bombou z levého kruhu se mezi střelce gólů zapsal Jan Vostiňák – 2:2.

Téměř v polovině střetnutí se branku hnal Lukáš Novotný, který byl faulován, a tak bylo nařízené trestné střílení. K tomu se rozjel sám faulovaný hráč, jemuž vyšel forhendový blafák – 3:2. Na konci prostřední části našel Šilar rozjetého Pavláka, jehož pokus ze strany zastavil Tuček.

Minutu po začátku poslední dvacetiminutovky bylo znovu vyrovnáno! Ihned po vhazování vystřelil Jan Vaněček, a jelikož Ciple neviděl, tak znovu kapituloval – 3:3. Na světelné kostce byl čas 46:32, když se sám na branku hnal Tomáš Krejčí, jemuž černá guma v rozhodujícím momentu utekla. V devětačtyřicáté minutě Severočeši otočili hru a hnali se do přečíslení. Rána Döringa byla brankářem vyražena, a tak se druhým zásahem v duelu činil Lukáš Novotný – 4:3.

Ohlasy trenérů

Kamil Koláček (Piráti Chomutov): „Vyhráli jsme, to je dobré, ale byla tam spousta chyb. Přesto si myslím, že jsme vyhráli zaslouženě. V prvních dvou třetinách jsme více stříleli a měli jsme to potvrdit více góly. Snažíme se, aby si kluci hodně zahráli. Samozřejmě chceme vyhrát, ale chceme, aby kluci hráli hokej. Bohužel z toho plynou chyby a soupeř tři potrestal. Ale podle mého mínění jsme byli lepší, přestože jsme se klepali až do konce.“

Václav Adam (BK Havlíčkův Brod): „Byl to vyrovnaný zápas. Hra se přelévala na obě strany. My jsme dnes bohužel udělali o jednu chybu více, a proto jsme prohráli. Chyb jsme tedy samozřejmě udělali víc, ale ta jedna rozdílová chyba rozhodla.“