Prokletí malé mladoboleslavské haly stále trvá, tentokrát rozhodly přesilovky

Napsal 04.08.2008 David Nováček, Martin Pašek
C h o m u t o v - Ke svému třetímu přípravnému utkání zajížděli v první srpnový den dorostenci Chomutova do Mladé Boleslavi. Domácí hala jako by byla pro bílomodré hokejisty již dlouho začarována. Ve vzájemných soubojích ještě v dorostenecké lize téměř vždy slavili úspěch Mladoboleslavští. Nejinak tomu bylo i tentokrát. O těšné výhře mladých středočeských nadějí rozhodla zejména produktivita v přesilových hrách. Domácí v této herní činnosti skórovali celkem třikrát a ani branky chomutovských Hučka a Mazánka nic nezměnily na tom, že z výsledku 3:2 se radovali domácí.
přát. po 4.8.2008
MBL
3:2(1:0, 1:0, 1:2)
Ml.Boleslav
Vaňousek - Korim, Kuril, Mozík, Budík, Krejčí, Schovánek, Hyka, Frolík, Lhoták, Bičiště, Brandejský, Kuchta, Rosa, Protivný, Nový, Rovný, Ficek, Cafourek, Hloušek, Zelba. Trenér Arnošt Pavel, vedoucí Hyka Tomáš.
Brabec Daniel - Kasal Marek, Čeček Martin, Čížek Filip, Fiala Ondřej, Herr Karel, Fejt Dominik, Havel Radek - Procházka Tomáš, Lehnert Daniel, Chytrý Marek - Mazánek Jan, Kotous Michal, Hučko Petr - Komma Pavel, Bacovský Jan, Procházka Jakub - Svoboda Daniel, Piačka Edmund, Huňady Patrik. Trenéři Táborský Pavel, Buchal Miroslav, Innemann Pavel, vedoucí Pašek Martin.

V několika posledních sezónách, kdy jsme ještě v dorostenecké lize bojovali s Mladou Boleslaví, vždy jsme z malé boleslavské haly odešli poraženi. Někdy výrazněji, ale většinou dost těsně a s chybějící troškou štěstí. Nejinak tomu bylo i v pátek prvního srpnového dne. Přípravné utkání, v němž oba týmy nastoupily jen s částí svých kádrů, domácí převážně s hráči ročníku 93, nepřineslo mnoho pohledného hokeje, ale scénář, který se v Boleslavi opakoval už mnohokrát. Domácí po dvou třetinách vedli 2:0, když využili dvě ze svých mnoha přesilových her. V závěrečné třetině postupně narůstal tlak Chomutova a když Petr Hučko šikovnou střelou překonal Vaňouska v domácí brance, snaha hostů o vyrovnání byla velká. Ubránili jsme se dalším oslabením, ale když 2 minuty před koncem byl vyloučen Pavel Komma, pro domácí se rýsoval klidný závěr. Svojí výhru potvrdili třetím gólem, když náš gólman měl zakrytý výhled. Ovšem ihned po návratu potrestaného hráče náš tlak pokračoval, ale snížení z hole Jana Mazánka 4 vteřiny před koncem už na výsledku nemohlo nic změnit. Na závěr se ještě jela trestná střílení - 3 na každé straně. I tuto dosciplínu vyhráli domácí, tentokrát 2:1, když za KLH byl úspěšný jen Marek Chytrý. Prokletí malé boleslavské haly tak stále trvá... Štěstí, které zde téměř vždy stojí při domácích, si však třeba jednou najde jiného adresáta a prokletí bude zlomeno...