Předčasná vánoční nadílka v Mostě: Piráti si připsali rekordní výhru 14:3

Napsal 10.12.2011 Lucie Štěrbová
Předpovědi o gólových hodech se naplnily, Piráti v Mostě nadělovali - Chomutov porazil beznadějně poslední Most rozdílem několika tříd. Základ k výhře 14:3 Piráti položili už v první třetině, kterou vyhráli 7:0. Svůj náskok pak už jen navyšovali, tři branky Mostu v závěrečné části jen kosmeticky upravily skóre.
31.kolo so 10.12.2011
MOS
3:14(0:7, 0:2, 3:5)
Most
Benda (14. Lusinš) - M. Rohan, Parýzek, Charousek, Panuška, Martinec, Látal, Přindiš, Havelka, Apelis - Nedrda, Heinisch, Kotrla - Slavíček, T. Rohan, Tvrdek - Ondráček, Přeučil, Vaněk - Švácha, Birstinš
Laitinen (Hanuljak) - Palin, Pulpán, Mrázek, Grof, Rutta, Jillson, Havíř - Hruška, Kraft, Hřebejk - Procházka, Gajovský, Seman - Ondřej, Sikora, Hafenrichter - Heřman, Lapšanský, Hromas - Jíra

Most
45. Tvrdek (T. Rohan), 50. Tvrdek (Slavíček), 59. Slavíček (Tvrdek, Martinec)
4. Procházka, 5. Seman (Procházka), 12. Seman (Gajovský), 12. Sikora (Hafenrichter, Ondřej), 13. Heřman (Hromas), 14. Palin (Kraft, Hruška), 20. Hřebejk (Kraft, Hruška), 21. Hruška (Pulpán, Kraft), 34. Hruška (Pulpán, Kraft), 47. Kraft (Pulpán, Hruška), 48. Sikora (Jillson), 52. Jillson, 57. Gajovský (Grof, Kraft), 58. Gajovský (Seman)

9:5
0:4
26:67
1307
Čech - Kreuzer, Polonyi

Už před zápasem bylo jasné, kdo je favoritem a kdo jasným outsiderem. Chomutov nabral sebevědomí po vyhraném „velkém derby“ se Slovanem, Most naopak do zápasu nastupoval oslabený o několik opor základního kádru. Tak jednoznačný průběh zápasu nicméně čekal asi málokdo.

Hned od prvních vteřin se hrálo na jedinou branku, a to na tu mosteckou. Se střelami Hafenrichtera, Lapšanského a Krafta si Benda ještě poradil. Na Milana Procházku, který si najel zpoza branky, byl ale krátký – 4. minuta a 1:0 pro Piráty. Na 2:0 zvyšoval jen o minutu později Filip Seman.

Ta pravá kanonáda ale měla teprve přijít. Ve 12. minutě se podruhé v zápase prosadil Filip Seman, jen o 25 vteřin později přidal další branku Marek Sikora a minutu snů zakončil už pátou brankou v síti Mostu Jan Heřman. Domácí gólman Benda v tu chvíli vyrazil na střídačku.

Lusinš se v brance ale ještě ani nestihl rozkoukat a už lovil zpoza svých zad další puk. Už na 6:0 zvyšoval Brett Pallin. Na 7:0 pak uzavřel gólový účet za první třetinu Štěpán Hřebejk.

Jestliže domácí o přestávce v kabině hovořili o tom, že je třeba do druhé třetiny vstoupit tak, aby zápas neskončil absolutním debaklem, pak jim tvrdý direkt zasadil už po 34 vteřinách druhé třetiny David Hruška, který perfektně zužitkoval Pulpánovu přihrávku – 8:0 pro Chomutov. Následné oslabení Piráti bez problémů ustáli a naopak v něm naprosto bezzubý Most sami ohrozili.

Na další branku si diváci ale museli počkat až do 34. minuty. Piráti za stavu 8:0 nikam nepospíchali, Kraft ve 30. minutě nešťastně promáchl před prázdnou brankou. Ujala se až dorážka Davida Hrušky, který pohotově za záda Lusinše doklepl dělovku Pulpána. O dvě minuty později se mohl prosadit podruhé v utkání Jan Heřman, Lusinš ho ale vychytal.

Ve 45. minutě se poprvé prosadil Most. Na 1:9 snižoval Kamil Tvrdek. Chomutov ale odpověděl hned dvěma góly v rozmezí minuty – mezi střelce se opět zapsali Milan Kraft a Marek Sikora – 1:11. Kamil Tvrdek se nicméně vzápětí prosadil i podruhé – 2:11.

Ani to nebyl konec přestřelky – trefil se znovu i Jeff Jillson a následně hned dvakrát po sobě Nikola Gajovský – 2:14. Tečku za předčasnou vánoční nadílkou pak udělal mostecký Bohumil Slavíček – 3:14. Pro Most je to nejhorší debakl v první lize, Chomutov si naopak připsal nejvyšší počet vstřelených branek po návratu do 1. ligy.

Vladimír Jeřábek (Most): „Dneska se mi to hodnotí hrozně špatně. Nechci se vymlouvat na sestavu, ale i když jsme kluky od rána burcovali, tak jsme měli hned od začátku hodně poraženeckou náladu. Chomutov výborně bruslil, kombinoval, když se k tomu přičetla ta produktivita z první třetiny, tak to určilo celý ráz dnešního utkání. Jediné pozitivum vidím v tom, že se snad konečně našel střelecky Kamil Tvrdek a taky se mi líbil výkon Šváchy.“

Jan Votruba (Chomutov): „Jeli jsme do Mostu s určitým respektem, protože Most udělal výborný výsledek ve středu v Havl. Brodu. Vyšel nám parádně začátek, měli jsme velmi dobrý pohyb, dařilo se nám kombinačně i střelecky. Dnes nemám, co bych hráčům vytknul. Takový zápas jsme potřebovali, protože v předešlých utkáních jsme se střelecky trochu trápili, ale v posledních třech utkáních jsme dali 30 gólů, to je dobrá vizitka.“