Reportáže

Předčasná vánoční nadílka v Mostě: Piráti si připsali rekordní výhru 14:3

Napsal 10.12.2011 Lucie Štěrbová
Předpovědi o gólových hodech se naplnily, Piráti v Mostě nadělovali - Chomutov porazil beznadějně poslední Most rozdílem několika tříd. Základ k výhře 14:3 Piráti položili už v první třetině, kterou vyhráli 7:0. Svůj náskok pak už jen navyšovali, tři branky Mostu v závěrečné části jen kosmeticky upravily skóre.
31.kolo so 10.12.2011
MOS
3:14(0:7, 0:2, 3:5)
CHM
Most
Benda (14. Lusinš) - M. Rohan, Parýzek, Charousek, Panuška, Martinec, Látal, Přindiš, Havelka, Apelis - Nedrda, Heinisch, Kotrla - Slavíček, T. Rohan, Tvrdek - Ondráček, Přeučil, Vaněk - Švácha, Birstinš
Chomutov
Laitinen (Hanuljak) - Palin, Pulpán, Mrázek, Grof, Rutta, Jillson, Havíř - Hruška, Kraft, Hřebejk - Procházka, Gajovský, Seman - Ondřej, Sikora, Hafenrichter - Heřman, Lapšanský, Hromas - Jíra

Shrnutí

Už před zápasem bylo jasné, kdo je favoritem a kdo jasným outsiderem. Chomutov nabral sebevědomí po vyhraném „velkém derby“ se Slovanem, Most naopak do zápasu nastupoval oslabený o několik opor základního kádru. Tak jednoznačný průběh zápasu nicméně čekal asi málokdo.

Hned od prvních vteřin se hrálo na jedinou branku, a to na tu mosteckou. Se střelami Hafenrichtera, Lapšanského a Krafta si Benda ještě poradil. Na Milana Procházku, který si najel zpoza branky, byl ale krátký – 4. minuta a 1:0 pro Piráty. Na 2:0 zvyšoval jen o minutu později Filip Seman.

Ta pravá kanonáda ale měla teprve přijít. Ve 12. minutě se podruhé v zápase prosadil Filip Seman, jen o 25 vteřin později přidal další branku Marek Sikora a minutu snů zakončil už pátou brankou v síti Mostu Jan Heřman. Domácí gólman Benda v tu chvíli vyrazil na střídačku.

Lusinš se v brance ale ještě ani nestihl rozkoukat a už lovil zpoza svých zad další puk. Už na 6:0 zvyšoval Brett Pallin. Na 7:0 pak uzavřel gólový účet za první třetinu Štěpán Hřebejk.

Jestliže domácí o přestávce v kabině hovořili o tom, že je třeba do druhé třetiny vstoupit tak, aby zápas neskončil absolutním debaklem, pak jim tvrdý direkt zasadil už po 34 vteřinách druhé třetiny David Hruška, který perfektně zužitkoval Pulpánovu přihrávku – 8:0 pro Chomutov. Následné oslabení Piráti bez problémů ustáli a naopak v něm naprosto bezzubý Most sami ohrozili.

Na další branku si diváci ale museli počkat až do 34. minuty. Piráti za stavu 8:0 nikam nepospíchali, Kraft ve 30. minutě nešťastně promáchl před prázdnou brankou. Ujala se až dorážka Davida Hrušky, který pohotově za záda Lusinše doklepl dělovku Pulpána. O dvě minuty později se mohl prosadit podruhé v utkání Jan Heřman, Lusinš ho ale vychytal.

Ve 45. minutě se poprvé prosadil Most. Na 1:9 snižoval Kamil Tvrdek. Chomutov ale odpověděl hned dvěma góly v rozmezí minuty – mezi střelce se opět zapsali Milan Kraft a Marek Sikora – 1:11. Kamil Tvrdek se nicméně vzápětí prosadil i podruhé – 2:11.

Ani to nebyl konec přestřelky – trefil se znovu i Jeff Jillson a následně hned dvakrát po sobě Nikola Gajovský – 2:14. Tečku za předčasnou vánoční nadílkou pak udělal mostecký Bohumil Slavíček – 3:14. Pro Most je to nejhorší debakl v první lize, Chomutov si naopak připsal nejvyšší počet vstřelených branek po návratu do 1. ligy.

Ohlasy trenérů

Vladimír Jeřábek (Most): „Dneska se mi to hodnotí hrozně špatně. Nechci se vymlouvat na sestavu, ale i když jsme kluky od rána burcovali, tak jsme měli hned od začátku hodně poraženeckou náladu. Chomutov výborně bruslil, kombinoval, když se k tomu přičetla ta produktivita z první třetiny, tak to určilo celý ráz dnešního utkání. Jediné pozitivum vidím v tom, že se snad konečně našel střelecky Kamil Tvrdek a taky se mi líbil výkon Šváchy.“

Jan Votruba (Chomutov): „Jeli jsme do Mostu s určitým respektem, protože Most udělal výborný výsledek ve středu v Havl. Brodu. Vyšel nám parádně začátek, měli jsme velmi dobrý pohyb, dařilo se nám kombinačně i střelecky. Dnes nemám, co bych hráčům vytknul. Takový zápas jsme potřebovali, protože v předešlých utkáních jsme se střelecky trochu trápili, ale v posledních třech utkáních jsme dali 30 gólů, to je dobrá vizitka.“

Ohlasy trenérů převzaty z webu HC Most