Reportáže

Podruhé v sezóně bez gólu, Piráti začali venkovní sérii prohrou ve Vsetíně

Napsal 27.01.2020 Libor Kult
V s e t í n / C h o m u t o v - K prvnímu ze šesti po sobě jdoucích duelů na soupeřových kluzištích vyrazili Piráti v rámci 46. pokračování Chance ligy do Vsetína, odkud si žádné body neodvezli. Rozhodly o tom dvě využité přesilovky Valachů v prostředním dějství. Chomutovská družina, které na poslední chvíli vypadl nemocný nejproduktivnější hráč Petr Stloukal, podruhé v aktuálním ročníku nedala ani gól a klesla na čtvrté místo.
N16 po 27.1.2020
VSR
2:0(0:0, 2:0, 0:0)
CHM
Vsetín
Bláha – Smetana, Ondračka, Drtina, Jeřábek, Hryciow, Hunkes – Jonák, Rehuš, Gorčík – Březina, Pechanec, Tůma – Procházka, Volf, Dostálek – Hořanský, Šilhavý, Vítek – Karafiát
Chomutov
Lukeš – Havel, Rýgl, Seemann, Žovinec, Lang, Štochl, Hlaváček – Sklenář, Suchý, Vrhel, Hlava, Pitule, Tomica, J. Svoboda, Llewellyn, M. Svoboda, Chrpa, Šagát

Branky a nahrávky

Vsetín
28. Rehuš (Jonák, Gorčík), 34. Březina (Hunkes, Tůma)
Chomutov

Statistiky

Vyloučení
8:8
Využití
2:0
V oslabení
0:0
Střely na branku
34:22
Střely zblokované
3:17
Vhazování
35:32
Diváci
2670
Rozhodčí
Ondráček, Pilný – Polák, Axman

Shrnutí

Oba týmy nastoupily do úvodní třetiny ve speciálních dresech v rámci projektu Legenda legendám, což jako by hráčům trochu svázalo ruce. Až v osmé minutě v přečíslení dva na jednoho přestřelil z levé strany Llwellyn a před polovinou dějství Lukeš zkrotil nadvakrát nahození Hunkese od pravého mantinelu.

V patnácté minutě byl faulován domácí Procházka, který se postavil i k trestnému střílení, ovšem Lukeš jeho úmysly vystihl a připsal si úspěšný zákrok. Když si gólman zapůjčený z Mountfieldu poradil i s několikrát tečovaným nahozením Ondračky, šlo se poprvé do kabiny za bezgólového stavu.

V úvodu prostředního dějství měli Piráti k dispozici klasickou i zkrácenou přesilovku, ale ani jednu nevyužili, což je mrzelo ve 28. minutě. Vsetínští dohrávali početní výhodu po skončení svého trestu a z hranice brankoviště ji přetavil v otevírací gól střetnutí Branislav Rehuš – 1:0.

Také další faul Chomutovských znamenal puk v Lukešově síti, ve 34. minutě zvýšil David Březina – 2:0. V závěru třetiny ostře pálil z vrcholu pravého kruhu Hlava jen do Bláhovy lapačky a proti ráně Rehuše z mezikruží se v další přesilovce Valachů stihl přesunout po sérii domácích přihrávek Lukeš.

Na začátku třetí části pálil nebezpečně Šilhavý, jemuž vystavil stopku Lukeš, kterému ve 47. minutě pomohla tyč po ráně Volfa. Druhou polovinu třetiny odstartovala dobrá pozice Sklenáře, který na gólmana nevyzrál stejně jako z protiútoku vsetínský Březina. Když v 56. minutě neuspěl bombou z levého kruhu Seemann a v posledním oslabení zápasu nezužitkovali přečíslení dva na jednoho Procházka se zakončujícím Jonákem, zůstalo v platnosti skóre po čtyřiceti minutách hry.

Foto: Martin Vojtěch Víta (www.hc-vsetin.cz)

Ohlasy trenérů

Luboš Jenáček (VHK ROBE Vsetín): „Myslím, že první dvě třetiny jsme hráli dobře, měli jsme víc šancí. Soupeře jsme zatlačili a mohli jsme dát více než dva góly. Ve třetí třetině jsme trošičku vypadli z role. Hlavně v těch střídáních, kdy se soupeř dostal k nám do třetiny. Nebyli jsme tam důslední, důrazní, neměli jsme dobře obsazené hráče. Kdyby dal Chomutov kontaktní branku, zápas by se mohl vyvíjet jinak. Naštěstí náš brankář Ondra Bláha podal výborný výkon a chytil několik šancí soupeře, takže jsme zápas dovedli do vítězného konce, za což jsme rádi.“

Petr Martínek (Piráti Chomutov): „Z naší strany to byl v prvních dvou třetinách špatný výkon. Nevím, jestli tam byl zbytečný respekt, ale neměli jsme dobrý pohyb a prohrávali jsme souboje jeden na jednoho. Domácí z toho těžili, měli velké šance. V těchto situacích nás podržel brankář Štěpán Lukeš, který podal vynikající výkon. Ve třetí třetině jsme hráli hokej, který jsme chtěli předvádět – nátlakový s výborným bruslením. Vytvořili jsme si šance, ale bohužel bez gólu nemůžeme vyhrát. Myslím, že kdybychom od začátku nastoupili jako ve třetí části, mohli jsme si nějaký bod odsud odvézt.“