Po vyhrané 1. třetině si junioři KLH odvážejí ze Sparty porážku 3:7

Napsal 20.09.2010 Pavel Kadeřábek
C h o m u t o v - Ke svému třetímu venkovnímu zápasu po sobě zajížděli junioři KLH na led pražské Sparty a byli to právě oni, kteří se dostali do vedení ve 12. minutě po střele Romana Chlouby. Domácí ale s vyrovnáním nečekali moc dlouho. Ve vlastním oslabení na začátku 16. minuty vyrovnal Daniel Přibyl. V poslední minutě poslal hosty dnes podruhé do vedení David Kunc a hosté tak šli do šaten s jednobrankovým náskokem. Úvod druhé půle si ale hosté nepohlídali a Sparta vyrovnala ve 23. minutě Lukášem Žálčíkem. Ve 25. minutě se dostali domácí poprvé v utkání do vedení po brance Tomáše Rubeše na kterou ale hosté bleskově odpověděli vyrovnávající brankou ve 27. minutě. Přesilovku využil Martin Motejlek. To bylo ale ze strany hostů vše. Domácí dostal do vedení ve 29. minutě Miroslav Forman a dokonal tak obrat ve skóre utkání. Na začátku 3. třetiny zhatil šance hostů na vyrovnání ve 42. minutě svým druhým gólem Daniel Přibyl a o 12 vteřin později dokonale zmrazil hosty šestou brankou Valerij Kniazev. To s hosty zacloumalo a vzápětí inkasovali po sedmé z hole Lukáše Žálčíka ve 44. minutě, který tím uzavřel skóre utkání.
3.kolo po 20.9.2010
SPA
7:3(1:2, 3:1,3:0)
Sparta
Kocián - Veselý, Kolář, Žovinec, Švaříček, Drvota, Sobotka, Zacpálek, Vítek - Kniazev, Hanták, Forman - Merta, Puna, Žálčík - Rybalkin, Rubeš, Eis - Přibyl, Kučera, Sovík
Příhoda - Žižka M., Motejlek, Žižka D., Bartejs, Korim, Kolčava, Šurdle, Kolář - Ptáčník, Hučko, Mazánek - Zeman, Kunc, Hofmeister - Klouček, Mála, Kučera - Hrabák, Chlouba, Csányi

Oba celky naskočili na led plni odhodlání, z čehož ale resultovala jen poměrně vyrovnaná hra zaseknutá ve středním pásmu. Až ve třetí minutě se odvážně prokličkoval obranou hostí Forman, jenomže jeho střela pouze prosvištěla kolem Příhodovy klece. Sparťané však postupně ožívali. Při jedné z přesilových her na dvě minuty neprostupně obklíčili svého soupeře ve vlastním pásmu. Ovšem kromě neustálé výměny kotouče pranic světoborného nepředvedli. A tak zčista jasna udeřili Chomutovští.

Zadák Michal Žižka oslovil dlouhou přihrávkou Romana Chloubu, který však kotouč ideálně nezpracoval a ten dál svižně upaloval směrem ke Kociánovi. A k překvapení všech zúčastněných jej zastavila až síť. Sparťanská jednička se zřejmě ideálně nedohodla s bránícím obráncem a lacino tak poslala hosty do vedení. Z něj se Chomutov těšil čtyři minuty.

Sparťané, ač v početní nevýhodě, bruslili lépe než soupeř a svojí snahu dokázali taky přetavit ve vyrovnávací trefu. Obstaral jí po pěkné střele z pravého kruhu Daniel Přibyl. Hosté po celou třetinu pečlivě seřizovali mířidla. Téměř žádná střela jim totiž nedoletěla tam, kam měla. Až na tu z poslední minuty. Zeman objevil volného Davida Kunce, který těsně před sirénou vrátil vedení na hokejky hostů.

Počátek druhého dějství patřil domácím hokejistům. Poměrně záhy se jim taky podařilo vrátit na světelnou tabuli nerozhodné skóre. Ve 23. minutě se prosadil Lukáš Žálčík. O dvě minuty později si krásně vyměnili puk Kniazev s Tomášem Rubešem, který chladnokrevně prostřelil hostujícího brankáře.

Sparťané vedli, ovšem Chomutov se ještě naposledy zmohl na odpor. V přesilové hře pálil neomylně obránce Michal Motejlek. Psala se 27. minuta. Gólovou přestřelku ve druhé třetině zakončil Miroslav Forman, jemuž gólový účet v zápase otevřel pěknou přihrávkou Filip Hanták. Během 40 minut se Pražanům povedlo vymazat náskok Chomutova.

Do poslední dvacetiminutovky naskočili znovu o něco aktivněji domácí. Dokládá to 42. minuta, v níž se Arnoštovým svěřencům povedlo odskočit protivníkovi hned na rozdíl tří branek. Nejprve se prosadil druhou trefou v zápase Daniel Přibyl a hned o 12 sekund později zvyšoval už na 6:3 Valerij Kniazev.

Dezorientovaná obrana Chomutova dovolila rozjetým sparťanům ještě jeden úspěšný zářez. Ve 44. minutě pečetil výsledek zápasu rovněž svou druhou brankou Lukáš Žálčík. Sparťané tak zvítězili i třetí utkání a zatím kráčejí ligou poměrně suverénně. Přibrzdila je jen v prvním kole brněnská Kometa, které odevzdali bod za výhru v prodloužení.