Po první třetině bylo v podstatě jasno, junioři potřetí v řadě podlehli Motoru

Napsala 05.02.2023 Kateřina Kundertová
Piráti se po třech venkovních duelech vrátili do ROCKNET ARÉNY, kde v rámci čtyřiatřicátého kola juniorské ligy podlehli Českým Budějovicím. O osudu duelu bylo rozhodnuto v podstatě po první třetině, kterou Motor ovládl rozdílem pěti gólů. Chomutovští se nakonec prosadili dvakrát stejně jako v předchozích dvou vzájemných měření, kdy shodně nebodovali.
34.kolo ne 5.2.2023
2:6(0:5, 1:0, 1:1)
CEM
Tuček (19. Suk) — Filip, Česnohlídek, V. Hynek, Poch, Sýkora, Žižka, F. Hynek — P. Šugár, Starý, Príhoda, Klobouček, Bár, Vostiňák, Kincl, Mišovic, Jajlov, Jan Rindoš
Č. Budějovice
Maleček — Dvořák, Hail, Gajdolín, Willmann, Březina, Placek — Remeš, Hála, Putz, Sochor, Kříž, Kotous, Turek, Pitel, Šimon, Hoch

37. Jan Rindoš (Starý, Poch), 58. Príhoda
11. Sochor (Pitel), 13. Remeš (Putz, Placek), 15. Putz (Remeš, Březina), 15. Pitel (Sochor, Kříž), 19. Putz (Pitel, Turek), 53. Remeš (Turek, Putz)

Jajlov – Kříž oba 5 minut a do konce utkání

Utkání se v ROCKNET ARÉNĚ pořádně rozjelo v polovině úvodní části, kdy ve vlastním oslabení otevřel skóre Adam Sochor – 0:1. Přibližně za dvě minuty se Motor po trefě Alexandra Remeše radoval podruhé – 0:2.

Patnáctá minuta byla pro Chomutov jako z noční můry, jelikož se během necelé půl minuty prosadili David Putz v přesilové hře a Richard Pitel, takže České Budějovice výrazně vykročily za bodovým ziskem – 0:4.

Na průběžných a už těžko otočitelných 0:5 stanovil v devatenácté minutě opět ve výhodě o jednoho hráče David Putz, jenž se prosadil podruhé. Pátý gól už byl příliš na Filipa Tučka, jehož v domácí brance nahradil Štěpán Suk.

Na prahu prostřední části si oba celky zahrály zkrácené přesilovky a Piráti i jednu kompletní, ale na další vývoj ve skóre si musela stovka diváků ještě počkat. V polovině základní hrací doby domácí dostali pětiminutovou početní výhodu, z které část strávili ve čtyřech na obou stranách po faulu Jana Rindoše, jenž už v pěti proti pěti svůj faul odčinil snížením – 1:5.

V závěrečné třetině Chomutovští hráli velmi často ve čtyřech, což jim znemožnilo alespoň zdramatizovat závěr. Naopak přišla další trefa Motoru, o kterou se postaral Alexandr Remeš – 1:6. Finální podobu výsledku dal v osmapadesáté minutě Ondřej Príhoda, který si vylepši postavení na špici klubových střelců – 2:6.

Petr Jíra (Piráti Chomutov): „Do utkání jsme nevstoupili špatně, ale bohužel v naší přesilovce jsme inkasovali. Od té doby jsme přestali hrát a soupeř nám dal pět gólů. Po přestávce jsme se vrátili k naší hře a zápas důstojně dohráli.“