Po gólové jízdě Lyszczarczyka přestříleli mladší dorostenci Letce z Letňan, v utkání padlo 15 branek

Napsal 27.10.2013 Antonín Domanický, Petr Horčička
C h o m u t o v - V gólovou přestřelku se změnil zápas mezi Piráty a pražskými Letci v rámci 11. kola ELIOD extraligy mladšího dorostu. Po první dvacetiminutovce byli ve vedení hráči pražského celku, to se však ve druhé třetině změnilo a domácí Piráti uzmuli vedení i díky čtyřem přesným zásahům Lyszczarczyka. Už tak vysoké skóre bylo týmy navýšeno v poslední třetině a větší radost ze zápasu tak společně s třemi body zůstává na severu Čech.
11.kolo ne 27.10.2013
9:6(2:3, 3:1, 4:2)
LET
Polášek (od 6. Pavlát) – Buchtela, Dvořák, Hajič, Petržílka, Studený, A. Novák , D. Novák – Šilar, Lyszczarczyk, J. Svoboda, Kulich, M. Svoboda, Kharboutli, Palička, Dejmek, Koblížek, Jindra.
Letňany
Špaňo (od 56. Špirek) – Vojtela, Pokorný, Pařík, Kolenatý, Vorlický, Brabec, Šimon – Gaspar, Chalupa, Rittig, Průžek, Fabiánek, Burda, Volf, Danov, Rousek, L. Kučera, Mařík, J. Kučera.

3. Dejmek (Kulich, Hajič), 8. Lyszczarczyk (M. Svoboda, Dvořák), 22. Lyszczarczyk (J. Svoboda, M. Svoboda), 23. Palička, 37. Lyszczarczyk (J. Svoboda, M. Svoboda), 43. Kharboutli (Lyszczarczyk, Šilar), 46. Kulich (Dejmek), 55. Lyszczarczyk (J. Svoboda), 56. Jindra (Koblížek, Dejmek)
Letňany
2. Burda (Volf), 5. Chalupa (Danov), 6. J. Kučera (Průžek, Šimon), 35. Rousek (Průžek, Danov), 57. Průžek (Šimon), 58. Burda (Volf, Mařík)

6:3
2:1
0:0
44:28
40

Čekání na první gól zápasu netrvalo dlouho. Letňany využili hned první přesilovky zápasu díky přesné střela kapitána VÁCLAVA BURDY. Odpověď ovšem přišla záhy, když kapitán domácích LADISLAV DEJMEK využil zaváhání brankáře při vyražení Hajičovo nahození. Gólové hody pokračovaly a to na straně Letců. Nejprve obdržel přihrávku mezi kruhy nikým nehlídaný MATĚJ CHALUPA a vymetl růžek branky přesnou trefou. Netrvalo dlouho a v identické situaci se ocitl JAN KUČERA, který se taktéž nemýlil. Po této brance se domácí trenéři rozhodli pro změnu v brankovišti. Poláška nahradil Palát. Piráti začali s nepříznivým stavem bojovat. V početní výhodě se o kontaktní gól postaral nejproduktivnější hráč mladších dorostenců ALAN LYSZCZARCZYK. I nadále pokračoval tlak Pirátů. Dejmek mohl vyrovnávat ale excelentní zákrok Špaňa mu v úmyslu zabránil. Gólman Letců byl i nadále důležitým prvkem. Zlikvidoval téměř jistý gól Paličky a následný pokus Šilara proměnil ve svůj další výborný zákrok. I hosté zahrozili. Útočný pokus Chalupy likvidoval Pavlát. Téměř v závěru dvacetiminutovky předvedl krásný únik Kulich, který obešel tři protihráče jako tréninkové kužely a hledal přihrávku Dejmeka, jehož střela našla cestu jen do tvrzeného skla za bránou. Ukazatel skóre se již neměnil a pohledná první třetina skončila.

Tempo z první části mladým chomutovským nadějím vydržel i v úvodu části druhé. Jan Svoboda nejprve z těsné blízkosti trefil brankáře, od kterého se puk odrazil k ALANU LYSZCZARCZYKOVI, kterému nedělalo problémy vsítit svou druhou, vyrovnávající branku utkání. Aktivita domácích pokračovala. FILIP PALIČKA zvládl zkrotit nepřehlednou situaci před bránou a dopravil kotouč za Špaňovi záda. Obrat byl dokonán a Piráti nadále svého soupeře zaměstnávali. Z mezikruží se pokusil zavěsit Koblížek, brankář byl ovšem na zakončení připraven. Z prostoru před kruhem pro vhazování poslal střelu Kulich, puk však uvízl v lapačce pozorného gólmana. Špaňova velká chvíle přišla při úniku Jindry, jehož bekhendovou kličku vychytal. Na druhé straně byl ve velké šanci Mařík, puk mu ovšem odskočil a nemohl jej zasunout k odkryté tyči. Vyrovnání se konalo o pár chvil později, kdy přesnou přihrávku zužitkoval LUKÁŠ ROUSEK. Skóre se srovnalo a šance na obou stranách opět přibývali. Obrovskou příležitost proměnil v hattrick ALAN LYSZCZARCZYK poté, co vstřelil na bez hole chytajícího brankáře. V závěru třetiny ještě ujížděl Matyáš Svoboda sám na gólmana, únik však zmařili vracející se obránci.

Třetí třetina ve svém úvodu taktéž patřila Pirátům. Navýšení skóre zařídil pravděpodobně nejmenší hráč na hřišti SAMIR KHARBOUTLI. Náskok domácím svědčil a snažili se o další gólové příspěvky. Sedmý gól v Letňanské síti zařídila spolupráce Dejmek – Kulich, z nichž právě JAROSLAV KULICH zařídil další odskočení Pirátů. Domácí nadále dominovali hře a po spolupráci bratrů Svobodových a Lyszczarczyka mohla přijít další branka. Přihrávek však v jejich šanci bylo trochu moc a vše skončilo pouze zákrokem hostující obrany. Další akci produktivní dvojice Dejmeka a Kulicha skončila tím, že hosté neunesli nepříznivé skóre a pustili se s nimi do křížku. Nutno říci, že chomutovští útočníci své soky rychle zpacifikovali. Poté došlo na další zásah a opět z hokejky nejproduktivnějšího dorostence domácích ALANA LYSZCZARCZYKA. Netrvalo dlouho a devátý gól poslal do sítě JAN JINDRA. Další úprava skóre přišla z hokejky Letců, když snižoval JIŘÍ PRŮŽEK. Vlil tak živou vodu do žil svého týmu a o chvíli později se o další snížení postaral VÁCLAV BURDA. I přes časovou tíseň se snažili Letci o další přiblížení ke gólovému náskoku soupeře. To již nestihli a Piráti tak zvítězili 9:6.

Robert Kaše (Piráti Chomutov): „Tři body jsou určitě dobré. Bohužel jsme ale měli špatný vstup do zápasu, kdy jsme si nejspíš mysleli, že to půjde na půl plynu. Soupeř začal hodně aktivně a než jsme se rozkoukali, tak jsme prohrávali o dvě branky. Od desáté minuty jsme hru trochu zvedli, ale po první třetině jsme si řekli, že takhle hrát nemůžeme. Myslím si, že do druhé třetiny jsme vstoupili přesně s tím, co jsme chtěli hrát. Vývoj zápasu jsme dokázali otočit a do poslední části jsme nechtěli nic ponechat náhodě. Ubránili jsme soupeřovu dvojnásobnou početní výhodu, a poté už jsme měli vše v naší režii.“

Martin Rousek (HC Letci Letňany): „První třetina byla vyrovnaná. Od té druhé už se ale projevila převaha domácích. Nehráli jsme to, co jsme chtěli. Chtěli jsme být důrazní před brankou, protože jsme věděli, že v tom je největší síla Chomutova, ale přesto jsme je nechávali dorážet puky v našem brankovišti. Když to přeženu, tak jsme to hráli jako ženský, které se bojí hrát do těla. Soupeři jsme se nedokázali vyrovnat především v soubojích před brankou, kde nás hodně tlačili, dali góly a zaslouženě vyhráli.“