Pirátské venkovní série pokračovala v Brně, kde junioři inkasovali devětkrát

Napsal 24.11.2017 Martin Penker, Libor Kult
B r n o / C h o m u t o v - V 19. kole DHL extraligy juniorů vyrazil nejstarší celek pirátské akademie ke třetímu venkovnímu duelu v řadě. Tentokrát zavítali svěřenci Jaroslava Becka a Jana Brychty na led brněnské Komety, která si v úvodním dějství vypracovala dvougólový náskok. Ten Jihomoravané udrželi i přes divoké prostřední dějství, jež skončilo 4:4. Mladí Piráti nakonec inkasovali devětkrát a potřetí za sebou padli.
19.kolo pá 24.11.2017
KOM
9:4(2:0, 4:4, 3:0)
Kometa
Holík – Slabý, Kučeřík, Petr Krejčí, Rafaj, Jeřábek Kowalczyk, Mlčák – Novák, Süss, Havlát, Svoboda, Hasoň, Gajarský, Střondala, Čejka, Matula, Mlynář, Ferda, Frydrych, Petr Krejčí
Běhula – Kopic, Seemann, Kleiner, Novák, Studený, Procházka, Vícha, Hajič – Köver, Bajer, Navrátil, Polák, Hřebíček, Chlán, Kulich, Veselý, Šeliga, Šišolák, Šilar, Adámek

Kometa
10. Frydrych (Hasoň, Krejčí), 18. Mlčák (Hasoň, Čejka), 22. Ferda (Kowalczyk, Čejka), 30. Hasoň (Frydrych), 33. Mlynář (Süss), 37. Mlynář (Kowalczyk, Novák), 41. Novák (Süss, Mlynář), 51. Svoboda (Střondala), 60. Ferda (Čejka, Krejčí)
23. Navrátil (Kulich, Šeliga), 28. Köver (Navrátil, Hajič), 30. Polák (Chlán), 35. Köver (Hřebíček, Šišolák)

2:5
2:1
0:0
43:39
50
Slavka – Maloušek, Maťašovský.

Úvod zápasu nenasvědčoval, že uvidíme utkání bohaté na branky. V úvodních minutách oba týmy bránily přechod přes útočnou modrou čáru, takže se hrálo ve středním pásmu. První šanci měl aktivní Mlynář, jenž zkusil překonat chomutovského Běhulu, který si připsal první zákrok. Na začátku páté minuty měli hosté k dobru první přesilovou hru. Holík se v oslabení dostal několikrát do hry. Hlavně při pokusech Kövera a Chlána. Oba pokusy však brněnský brankář dokázal zlikvidovat. Chomutov i po skončení přesilové hry mačkal domácí obranu. Do největší šance se dostal Hřebíček, který z levého kruhu trefil horní tyč. Do vedení se však jako první dostala Kometa. V polovině desáté minuty přišla sehraná akce útočníků domácích. Jan Hasoň si všiml rozjetého Lukáše Frydrycha, ten na nic nečekal a z první překonal Běhulu - 1:0. O půl minuty později mohlo být srovnáno. Köver si navedl puk do třetiny, najel si k brance a předložil touš Šišolákovi. Chomutovský hráč však ve vyložené šanci nedokázal překonat Holíka. Dvě a půl minuty před první sirénou se domácím povedlo odskočit na dvoubrankový rozdíl. Chomutovu se nedařilo založit konstruktivní rozehrávku, toho využili Brňané. Čejka dokázal získat touš a poslal jej na modrou čáru. Zde již byl připraven ke střele Jan Mlčák. Jeho tvrdá rána se zastavila až v chomutovské síti - 2:0. A Brno mohlo vést klidně o tři branky. Obránce Petr Slabý se vydal na výlet. Svým sólem se dostal až před brankáře Chomutova a dokázal Běhulu i obelstít, jenže ten se ještě dokázal roztáhnou na brankové čáře a zastavit touš před brankovou čarou.

Druhá třetina přinesla gólové hody. Dohromady jsme viděli osm branek, po čtyřech na každé straně. Jako první se trefili domácí. Havlát dokázal dostat puk na modrou čáru, kde stál Radim Ferda, jenž přesnou střelou překonal Běhulu. Přesně o minutu později se poprvé prosadili Piráti. V útočné třetině dokázali uzamknout svého soupeře. Kulich dokázal dostat černou gumu na Jakuba Navrátila, který v tvář nedal Holíkovi šanci - 3:1. V osmadvacáté minutě si Chomutov zahrál další přesilovku, která tentokrát skončila úspěšně. Navrátil zpoza brány Holíka našel přesně Jakuba Kövera, ten střelou z první trefil puk přesně pod horní tyč - 3:2. Za další dvě minuty se skóre znovu měnilo. Opět byl u gólu Jan Hasoň. Tentokrát si dokázal vybruslit do výtečné střelecké pozice, odkud dokázal dostat puk za záda brankáře Pirátů - 4:2. Piráti však na inkasovanou branku dokázali reagovat během devíti vteřin. Ihned po vhazování ve středu hřiště se dostal k puku Jan Polák, jenž dokázal Holíka překonat střelou z pravé strany hřiště. Na další branku, tentokrát Komety, diváci čekali pouze dvě minuty. Jan Süss se dostal do samostatného úniku, jenže Běhulu bekhendovým blafákem nepřekonal. Ležící puk dokázal jako první dojet Tomáš Mlynář, který pouze uklidil touš za překonaného Běhulu - 5:3. Ve čtyřiatřicáté minutě se ozval Chomutov. Hřebíček vyzval přesným pasem Jakuba Kövera, který velkou šancí nepohrdl a prostřelil přesunujícího Holíka. Čtyři minuty před koncem druhé periody dostala Kometa možnost hrát přesilovou hru pět na tři. Brno nastalé výhody využilo. Tomáš Mlynář si připsal druhou branku po dělovce z pravého kruhu pro vhazování. Piráti mohli pět rychle odpovědět. Šilar ujel všem obráncům domácích, ale na Holíka vyzrát nedokázal.

Třetí třetina začala přesně tak, jak skončila druhá. Brno ještě dohrávalo klasickou přesilovou hru. Matěj Novák vystřelil mířenou střelou zápěstím a rozjásal domácí fanoušky po sedmé. O minutu později hrála Kometa další přesilovou hru. Střondalova střela skončila v lapačce chomutovského brankáře. Chomutov se snažil přiblížit svému soupeři, jenže se mu nedařila rozehrávka. A tak to opět zkusil Střondala. Dokázal se dostat přes obránce, jenže si při tom vybruslil z dobrého střeleckého úhlu. Střela na bližší tyč neohrozila branku Pirátů. Na druhé straně zahrozil Kopic. Jeho střelu však brněnský brankář viděl a vyrazil do rohu hřiště. Dvanáct minut před koncem zkusil své štěstí Havlát. Běhula byl tentokrát připraven. V poslední desetiminutovce se dostal Hasoň s Frydrychem do akce dva na jednoho. Běhula však dokázal vyřešit těžkou situaci a udržet minimální šanci na body pro svůj tým. To však nebylo na dlouho. V úplném závěru jednapadesáté minuty se totiž dokázal v signalizované výhodě prosadit Matěj Svoboda. Úplnou tečku za utkáním plné branek napsal Radim Ferda, jenž pět sekund před koncem zápasu dokázal využít nepřehledné situace před brankou a posunul puk do branky - 9:4.

Jan Zachrla (HC Kometa Brno): „V zápase převládali útoky nad obrannou hrou, to byl určitě společný jmenovatel zápasu. Ve druhé třetině si myslím, že jsme byli trochu laxní v obranné fázi a nedůrazní. Nejspíš jsme si mysleli, že když jsme dali branku na 3:0, že už to půjde samo. Soupeř však pořád hrál a dotáhl zápas na hratelnou úroveň. Byli jsme ve druhé třetině pod tlakem, ale nakonec jsme to ustáli a jsme spokojeni za tři body, navíc proti Chomutovu, který hraje nahoře a dnes předvedl dobrý hokej.“

Jaroslav Beck (Piráti Chomutov): „Myslím si, že zápas se musel divákům a hlavně domácím, hokeji nescházelo nic. Z naši strany si myslím, že jsme se porazili sami. Zbytečně jsme se nechávali vylučovat, hlavně tedy v závěru druhé třetiny, kdy si myslím, že jsme byli lepší. Dostali jsme branku ze zbytečného vyloučení, místo toho abychom branku dali my a šli nahoru. Ve třetí třetině jsme se snažili skóre zkorigovat, ale nedokázali jsme se prosadit a znovu se nechali zbytečně vyloučit. Nepovedl se nám vstup do závěrečné části zápasu a dostali jsme tři identické branky. Musíme si k tomu důrazně něco říct, protože si myslím, že je obrovská škoda ztrácet zápasy při takovém výkonu. Samozřejmě výborně hrála i Kometa, ale myslím si, že jsme byli minimálně vyrovnaným soupeřem.“