Pirátské déjà vu, juniorka po týdnu opět ztratila výhru v závěru utkání

Napsal 02.03.2018 David Panuška
P r a h a / C h o m u t o v - Chomutovští junioři se po dvou porážkách v řadě vydali na půdu Sparty, proti které se jí letos daří. Piráti celé utkání dotahovali, po brance na 3:3 ovšem přišel obrat a díky Ondřeji Buchtelovi svěřenci Jaroslava Becka vedli tři minuty před koncem 4:3, závěr ovšem trestuhodně nezvládli a padli 4:5 v základní hrací době.
N5 pá 2.3.2018
SPA
5:4(1:1, 1:0, 3:3)
Sparta
Wolf – M. Jandus, Janda, Mrkvička, Sedliský, Eliáš, Jeřábek – Komárek, T. Jandus, Schwamberger, Procházka, Pejchal, Chlouba, Kropáček, Dubský, Wojnar
Běhula – Buchtela, Kopic, Kleiner, D. Novák, Studený, A. Novák, Hajič – Köver, Bajer, Polák, Hřebíček, Chlán, Kulich, Veselý, Šeliga, Šišolák, Šilar, Ouřada

Sparta
9. Mrkvička (Kropáček, Pejchal), 38. Komárek (M. Jandus, Procházka), 45. Jeřábek (T. Jandus, Wojnar), 58. T. Jandus, 59. M. Jandus (Procházka, Komárek)
17. Chlán (Köver, Hřebíček), 46. Šilar (Polák, Ouřada), 57. Buchtela (Chlán, Hajič), 58. Buchtela

6:3
2:3
0:0
49:34
45
Vokřál – Gabriel, Zmeškal

Poté, co Piráti nevyužili nabídnutou početní výhodu za faul Jakuba Wojnera, sparta se ve stejné disciplíně nenechala zahanbit. Po minutě a půl, kdy seděl na trestné lavici Adam Novák za krosček, se kotouč dostal přes Vojtěcha Kropáčka a Tadeáše Pejchala na hůl Tobiáše Mrkvičky, který otevřel skóre – 1:0.

Chomutovští na sebe nenechali dlouho čekat, chvíli po nevyužité přesilovce zafungovala dobrá spolupráce mezi Jakubem Köverem, Martinem Hřebíčkem a střelcem Petrem Chlánem, který vyrovnal – 1:1. Do konce první třetiny už se neměnil, přestože na lavici hanby usedl ještě Sparťan Martin Jandus za hákování.

Druhá třetina příliš nepřinesla. Ve 38. minutě kotouč putoval od Ondřeje Procházky k Martinu Jandusovi a nakonec našel Vojtěcha Komárka, jenž zvýšil vedení domácích – 2:1. V závěru dějství měli Pražené ještě jednu dobrou příležitost, ale Martin Hřebíček odseděl za podražení celé dvě minuty.

Co chybělo ve druhé části, si celky vynahradily ve třetí dvacetiminutovce. Hned v úvodu Tomáš Jandus posunul na Jakuba Wojnara, který našel Radka Jeřábka, jenž zvýšil na rozdíl dvou gólů – 3:1. Poté Piráti zapracovali v přesilovkách. Faul Stanislava Jandy potrestal už po pětadvaceti vteřinách Danil Šilar, jemuž asistovali Kryštof Ouřada s Tomem Polákem – 3:2.

Na přelomu 55. a 56. minuty byli postupně vyloučeni dva Sparťani – Tobiáš Mrkvička za vyhození puku a Tomáš Jandus za podraží. Dvojnásobnou přesilovku pět na tři a následnou pět na čtyři využil pokaždé obránce Ondřej Buchtela, který zařídil famózní obrat – 3:4. Už za 46 vteřin bylo opět vyrovnáno, když čtvrtou branku domácích zařídil Tomáš Jandus – 4:4.

Výbornou vizitku z utkání si Ondřej Buchtela pokazil v 59. minutě, když byl vyloučen za hákování a hráči s velkým "S" na prsou rozhodli. Nabídnutou přesilovku využil po spolupráci Ondřeje Procházky a Vojtěcha Komárka obránce Martin Jandus, který divokou přestřelku v posledních čtyřech minutách rozhodl v prospěch Sparty – 5:4.