Piráti zvítězili na kladenském ledě a do tabulky si připisují další tři body

Napsal 15.11.2014 Marcel Holl
C h o m u t o v - Ve 25.kole první ligy jeli Piráti na led rozjetých Rytířů. Díky dobré první polovině zápasu vedli nad Kladnem již 3:0. Následně se podařilo domácím snížit, ale o chvíli později dal Bryan McGregor čtvrtý pirátský gól. Po této brance Rytíři zabrali a díky dvou trefám vykřesali naději na bodový zisk. To ale utnul střelou do prázdné branky Marek Hovorka.
25.kolo so 15.11.2014
KLA
3:5(0:1, 1:2, 2:2)
Kladno
Chábera – Látal, Kolářík, Růžička, Lukáč, Gutwald, Kužel – Hořava, Dragoun, Hlaváč, Tenkrát, Stach, Horna, Eberle, Pitule, Rudovský, Redlich, Švaňhal, Strnad, Dalecký.
Kopřiva – Skinner, Rutta, Drtina, Rýgl, Mrázek, Koma, Šulák – Hřebejk, Gajovský, Hovorka, D. Kaše, Dušek, D. Květoň, Sinisalo, Sikora, McGregor, L. Květoň, Kämpf, O. Kaše.

Kladno
32. Strnad (Redlich), 44. Hořava (Pitule, Dragoun), 50. Horna (Lukáč, Strnad)
13. O. Kaše (Kämpf, Rýgl), 23. Sikora (Mrázek, McGregor), 30. L. Květoň (O. Kaše, Skinner), 42. McGregor (TS), 60. Hovorka (Gajovský, Skinner)

1:3
1:1
1:0
38:27
3636
Tenkrát (KLA) 5 + do konce utkání

Vstup do zápasu se povedl o trošku lépe domácím Rytířům, kteří si dokázali připravit několik šancí. Jednou z vážnějších situací je určitě Daleckého zadovka před bližší tyčku na Strnada. Ten z výborné pozice přestřelil branku hostí.

V polovině třinácté minuty nedokázal brankář Chábera udržet střelu od modré z hole Skinnera a před bránou stojící ONDŘEJ KAŠE už neměl těžkou práci s uklizením kotouče do sítě.

Hráči pirátské družiny byli aktivnější i v následujících minutách první periody, avšak další puk již za zády domácího Chábery či hostujícího Kopřivy v úvodní třetině neskončil.

Skóre zápasu se změnilo opět v úvodu druhé části. Chábera nedokázal opět udržet puk po nepříliš svižné střele. Kotouč mu vypadl přímo před MARKA SIKORU, který už neměl těžkou pozici.

Druhá vstřelená branka Chomutovské nakopla. Důsledkem toho mohl být i zbytečný zákrok domácího kapitána Tenkráta, který trefil mladíka Davida Kašeho a obdržel za to 5 + DKÚ za úder do oblasti hlavy a krku.

Tuto dlouho přesilovku se podařilo Pirátům využít. LUKÁŠ KVĚTOŇ nadvakrát překonal Cháberu a střelou nad rameno zvýšil již na 3:0 pro hosty.

Sotva uplynul Tenkrátův trest, tak odešel na lavici hříšníků kladenský Růžička. Jeho spoluhráčům se ale podařilo v tomto oslabení dostat kotouč za záda Kopřivy a korigovat tak na 3:1. Postaral se o to JAKUB STRNAD, jenž zužitkoval přihrávku do jízdy. V závěru prostřední třetiny měli Rytíři ještě dvě větší šance na skórování ale ani jednu svěřenci trenéra Čelanského nevyužili.

Ve 42. minutě byl v úniku faulován BRYAN McGREGOR a rozhodčí nařídil trestné střílení, které tento zámořský hráč zkušeně proměnil.

Na čtvrtý pirátský zásah odpověděli domácí brankou v přesilovce. V secvičené početní výhodě se trefil MIROSLAVA HOŘAVU, jenž využil nahrávky od Pituleho a následně puk uklidil do odkrytého růžku.

Poté následovaly dvě dobrá možnosti Stacha a právě Hořavy, ale z trefy se radoval někdo jiný. TOMÁŠ HORNA nejprve hledal, komu ze spoluhráčů přihraje, a když zjistil, že nikdo není volný, tak to vzal na sebe. Obkroužil branku a střelou z otočky překonal Kopřivu.

V následujícím časovém období byly šance na obou stranách, ale žádný celek se trefit nedokázal. Zhruba minutu a půl před koncem odvolali trenéři Kladna Cháberu z branky. Toho dokázal využít půl minuty před koncem hrací doby MAREK HOVORKA a rozhodl tak o tříbodovém chomutovském importu.