Piráti ztratili vedení, přesto vezou z Českých Budějovic bod

Napsala 02.02.2020 Kateřina Kundertová
Č e s k é B u d ě j o v i c e / C h o m u t o v - Piráti vyrazili ke druhému kolu DHL Superpoháru v rámci skupiny B na jih Čech, kde jim nejlépe vyšla prostřední třetina. Tři různí střelci v ní umazali mírný náskok Motoru a poslali svůj tým do dvougólového vedení. Závěrečné dějství bylo v režii Českých Budějovic stejně jako nájezdy. Chomutov je s odehraným zápasem navíc oproti Bruslařům první.
SUP2 ne 2.2.2020
CEM
4:3sn(1:0, 0:3, 2:0 - 0:0)
Č. Budějovice
M. Dvořák – Fousek, Hubata, Remta, Pavlát, A. Dvořák, Doktor – Kašpar, Hrubec, Anderle, Masopust, Pouzar, Ryba, Janoch, Schwartz, Čížek, Silný, Krcho
Běhula – Šuráň, Seemann, Ludvík, D. Ferbas, Houdek, Vaněk, Jungvirt – Švec, Pavlák, Popelka, Pech, Prokop, Jaroš, Veselý, Berčík, Janeček, T. Svoboda, Lobodowski

3. Silný (Krcho, Čížek), 47. Hrubec (Janoch), 56. Čížek (Doktor, Pavlát), rozh. nájezd Hrubec
24. Veselý (Seemann, Ludvík), 30. Popelka (Prokop, Pech), 38. Berčík (Veselý, Seemann)

6:7
1:0
0:0
39:42
124
Lacina – Kreuzer, Bělohlav

Motor do zápasu vstoupil dobře, když pohlednou přesilovkovou kombinaci proměnil v branku Michal Silný – 1:0. Poté byli o něco lepší domácí, kteří měli dvě nadějné šance. Nejprve David Kašpar vystihl rozehrávku, ale už nevyzrál na Richarda Běhulu, jenž ustrážil svoji klec i proti pokusu Vojtěcha Doktora. Na opačné straně zahrozili Piráti, když v přesilovce vypálil z pravého kruhu Adam Popelka, jeho pokus ale jen těsně minul pravou tyč z Dvořákovy klece.

Prostřední třetina jednoznačně Chomutovským. Ve čtyřiadvacáté minutě Jakub Veselý srovnal po křižné přihrávce od Víta Seemanna – 1:1. Další důvod k hostující radosti přidal Dominik Ferbas, který se stáhl blíže k brance a odtud pohotově kotouč doklepl – 1:2. Třetí zásah přidal v závěru dějství Martin Berčík, jenž z těsné blízkosti doklepl puk za brankovou čáru – 1:3.

Ve třetí periodě mohl zvýšit chomutovské vedení Adam Popelka, který však z nařízeného trestního střílení vyprášil jenom lapačku domácí jedničky. Za pár okamžiků udeřil Motor, Matouš Hrubec využil clony před brankou a prostřelil všechno, co měl před sebou – 2:3. Zhruba pět minut před koncem základní hrací doby bylo opět srovnáno, duel poslal do prodloužení a následných nájezdů Jakub Čížek – 3:3.

Nastavení branku nepřineslo, takže o bonusovém bodu rozhodla až dovednostní disciplína – jako jediný uspěl Matouš Hrubec – 4:3 sn