Piráti ztratili tři body v závěru utkání, Olomouc poté rozhodla v prodloužení

Napsal 06.12.2017 David Panuška
C h o m u t o v - Piráti ve snaze o ukončení dlouhé série bez tříbodové výhry vyzvali v dohrávce sedmadvacátého kola Tipsport extraligy Olomouc. Piráti v utkání dvakrát vedli a náskok drželi ještě minutu a půl před koncem třetí třetiny. Pak ale srovnal Martin Vyrůbalík, v první minutě prodloužení poté rozhodl olomoucký Jan Knotek.
27.kolo st 6.12.2017
2:3p(1:0, 1:1, 0:1 - 0:1)
OLO
Laco – Mrázek, Valach, Dietz, Flemming, Dlapa, Slovák – Koblasa, Sklenář, Vondrka – Tomica, Růžička, Skokan – Poletín, Huml, Lauko – Dlouhý, Chlouba, Havel
Olomouc
Konrád – Vyrůbalík, Jaroměřský, Ondrušek, Houdek, L. Galvas, J. Galvas – Laš, Knotek, Eberle – Burian, Vlach, Skladaný – Káňa, Strapáč, Ostřížek – Holec, Sundher, Jergl

20. Vondrka (Skokan), 31. Dlouhý (Havel, Růžička)
Olomouc
24. Jaroměřský (Holec, Sundher), 59. Vyrůbalík (Jaroměřský, Strapáč), 61. Knotek (Vyrůbalík, Eberle).

Pešina, Svoboda – Kajínek, Zavřel.

Utkání se neslo už od začátku podle očekávání ve velmi defenzivním stylu. Do první větší šance se dostal až na konci páté minuty Jan Káňa, který se po nešťastné rozehrávce Stanislava Dietze ocitl před odkrytou klecí Pirátů. Slovenský fantom v brance se ale rychle přesunul. Ve třinácté minutě si během početní výhody vypracovali domácí silný tlak, z něhož však Konráda ohrozila jen střela Juraje Valacha od modré čáry. Ta ovšem skončila jen na vestě brankáře.

V závěru přesilové hry po dlouhém míření vypustil projektil mířící do pravé tyče Ivan Huml. Po odrazu od brankové konstrukce skončil kotouč pod gólmanem Mory. Probíhala sedmnáctá minuta, když po levé straně unikal Vilém Burian, avšak i proti němu Laco zasáhl. Bombu na vzdálenější tyč zlikvidoval lapačkou. Až se sirénou oznamující konec první třetiny padl úvodní gól. To Piráti hráli dvojnásobnou přesilovkou. Střela Vladimíra Růžičky od modré čáry se po odrazu od obránců dostala až k Michalu Vondrkovi, jenž puk nalepil pod břevno – 1:0.

Hosté do prostřední periody vstoupili aktivně. Ve 23. minutě pálil z pravého kruhu Jan Káňa jen do spojnice tyčky a břevna. Už o půl minuty později bylo vyrovnáno. Tvrdou ránou z pravého kruhu ihned po vyhraném vhazování překvapil Laca Jan Jaroměřský – 1:1. V polovině zápasu se v SD ARÉNĚ udála akce, která se úplně vymykala tempu utkání. Přečíslení tři na jednoho vyřešili Piráti ukázkově. Vladimír Růžička zadovkou našel Jana Havla, který ihned poslal kotouč k druhé tyči na Adama Dlouhého. Ten po přesném zakončení mohl slavit premiérovou trefu v dresu Chomutova – 2:1.

V 36. minutě dostal Jakub Galvas od levého mantinelu přihrávku až na zadní tyč, odkud však klec domácích přestřelil. Minutu před koncem druhé části přihrál Adam Dlouhý k pravé tyči osamocenému Romanu Chloubovi, jenž ovšem nezakončil. Fanouškům Pirátů se v 48. minutě zatajil dech poté, co se kolem klece obtočil Kevin Sundher. Kotouč projel podél brankové čáry, ale nakonec skončil mimo.

Obrovský závar byl kolem Konráda v padesáté minutě. Zakončovali Skokan, Růžička i Tomica. Ani jeden však černou gumu do branky nedostal. Chyba domácí defenzivy zapříčinila, že se o minutu později do šance dostal Petr Strapáč. Zpoza klece se mu však nepodařilo gólově zakončit. V posledních pěti minutách začali hosté hrát aktivněji. Žádnou větší šanci si nepřipravili, ale Piráty drželi zamčené v obraně.

Vše se změnilo až 93 sekund před koncem. Ránou od modré čáry přímo po vhazování procedil puk do chomutovské klece Martin Vyrůbalík – 2:2. Prodloužení se hrálo jen 24 vteřin. Rychlou otočkou překvapil obránce Pirátů Jan Knotek, který se hnal sám na branku. Prudkou střelou k pravé tyči překonal Jána Laca a dokonal obrat hokejistů z Hané – 2:3. Olomouc tak z tohoto utkání vytěžila dva body po výhře v prodloužení.

Vladimír Růžička (Piráti Chomutov): „My jsme hráli to, co jsme chtěli hrát. Hráli jsme to slušně 58 minut. Zápas byl vyrovnaný, možná jsme měli malinko navrch v tom, že jsme 2:1 vedli. V posledních minutách jsme dostali gól podobně jako v posledních zápasech. Celý zápas jsme hráli obětavě, ale u té vyrovnávající branky po prohraném vhazování nikdo nelehl do střely. To musíme ještě probrat. V prodloužení jsme udělali chybu a dostali třetí gól. Jediné, co můžeme, tak pogratulovat Olomouci, že vyhrála. A se sebou začít něco dělat.

Jan Tomajko (HC Olomouc): „Měli jsme trochu štěstí v závěru. Celý zápas jsme prohrávali a nemohli se dostat přes chomutovskou obranu. Domácí skvěle bránili střední pásmo a nám chyběly střely. Takže za štěstí na konci jsme rádi, protože průběh zápasu nenasvědčoval tomu, že vyhrajeme.“