Piráti vyloupili Kladno, čtyřmi góly se blýskl Jan Svoboda

Napsala 24.09.2016 Kateřina Kundertová
K l a d n o / C h o m u t o v - Starší dorost v rámci osmého kola NOEN extraligy vyhrál na ledě Kladna díky povedené první a druhé třetině, ve kterých nasázeli soupeři sedm branek a prodlužují sérii výher na tři zápasy. Čtyři góly a jednu asistenci získal reprezentant Jan Svoboda, který byl jednou z hlavních postav utkání.
8.kolo so 24.9.2016
KLA
4:7(1:3, 2:4, 1:0)
Kladno
Jiroušek (32. Altrichter) – Veber, Zich, Šmatlák, Haspeklo, Kryll, Müller – Neiss, Penc, Březina, Svoboda, Stůj, Kovacs, M. Bláha, O. Bláha, Husarik, Rendla, Jelínek, Filip, Kouba
Skokan – Štochl, Seemann, Starý, Kleiner, Jarý, Záruba, Köver, Černý, Breczko, Lauko, Günther, Hradecký, Navrátil, Svoboda, Koblížek, Ouřada

Kladno
15. Rendla (Veber), 21. Jelínek (Bláha, Husarik), 25. Husarik (Bláha), 45. Husarik (Jelínek, Zich)
4. Svoboda (Koblížek), 5. Navrátil (Köver, Černý), 20. Ouřada (Hradecký), 29. Svoboda (Köver), 30. Lauko (Svoboda, Koblížek), 32. Svoboda (Lauko), 36. Svoboda (Koblížek)

Veber – Lauko oba 5 minut a do konce utkání

Piráti vlétli do utkání dvěma přesnými zásahy. Ve čtvrté minutě Jan Svoboda vstřelil svou první branku v zápase, když ujel kladenské obraně – 0:1. Hned poté se Chomutov radoval podruhé, prosadil se Jakub Navrátil – 0:2. Poté, co hosté ubránili dvouminutové oslabení, Kladno snížilo z hole Matyáše Rendla, jenž nahodil od modré – 1:2. Sedmačtyřicet vteřin před první sirénou Kryštof Ouřada vrátil Pirátům vedení o dva góly, když se dostal k vyraženému kotouči – 1:3.

Uběhlo čtyřiadvacet sekund od úvodního buly prostředního dějství a kontaktní branku vstřelil Šimon Jelínek, který našel puk odražený od zadního mantinelu – 3:2. V 25. minutě Kladno vyrovnalo, Pavel Husarik poslal výbornou střelu, která skončila až za Skokanem – 3:3.

Ještě do poloviny zápasu si ale Chomutov vzal vedení zpět. Nejprve přidal svou druhou branku v utkání Jan Svoboda a poté Jakub Lauko zvýšil opět na rozdíl dvou přesných zásahů – 3:5. To ale nebylo ze strany Pirátů ve druhé třetině všechno. Ve 32. minutě Jan Svoboda dovršil hattrick do pravého horního rohu Jirouškovy brány – 3:6. O čtyři minuty později se Jan Svoboda radoval již počtvrté, když vypálil úspěšně z mezikruží – 3:7.

Třetí třetina už tolik hokejové krásy nepřinesla. Jediný gól vstřelilo Kladno ve 45. minutě, kdy Pavel Husarik našel mezírku mezi Skokanovými betony – 4:7. Ve zbytku duelu si oba celky vyzkoušely několik početních výhod, ale žádná už úspěchem neskončila.