Piráti vykradli Porubu, o vítězství rozhodl pět minut před koncem Martin Starý

Napsal 18.11.2022 Michal Luxa
O s t r a v a / C h o m u t o v - V předehrávaném dvacátém kole Extraligy juniorů zajížděli Piráti na led Poruby, kde zvítězili 3:1. Vyrovnané střetnutí rozhodl pět minut před třetí sirénou Martin Starý, jehož ještě napodobil Ondřej Príhoda. Svěřenci Petra Jíry tak zapsali do tabulky důležité tři body.
20.kolo pá 18.11.2022
POR
1:3(0:1, 1:0, 0:2)
Poruba
Slíž — Kalužík, Fišara, Černý, Falhar, Řepa, Hlaváč, Ševčuk — Elze, Koudelný, Šrubař, Prokeš, Chovanec, Skřipčák, Jánoš, Gnap, Konečný, Halata, Stasjuk
Suk — Filip, F. Mareš, Svoboda, F. Hynek, Poch, Sýkora, A. Žižka — Šugár, Starý, Príhoda, Klobouček, Vondrášek, Bár, Vostiňák, Kincl, Mišovic, Jajlov, Rindoš

Poruba
32. Prokeš (Falhar)
19. Rindoš (Svoboda), 55. Starý (Mišovic, Príhoda), 60. Príhoda (Mišovic, F. Hynek)

5:8
1:1
0:0
15:40
20
Kroček - Rychlý, Veselý

V úvodní periodě měl patrně nejvíce práce hlavní rozhodčí, který rozdal hned sedm dvouminutových trestů. Lukáš Kroček dokonce musel v jedné minutě vyloučit tři hráče. Poruba hrála vylepšenou početní výhodu ve čtyřech proti třem, ale neproměnila jí. V devatenácté minutě našel Dominik Svoboda lépe postaveného Jana Rindoše, jenž touš uklidil do branky - 0:1.

V polovině střetnutí byl vyloučený za držení protihráče Ondřej Filip a Poruba následující přesilovou hru využila. Na Falharovu přihrávku si počíhal Marek Prokeš, který stav zápasu znovu srovnal - 1:1.

Dlouho se hrálo za nerozhodného stavu, což v přesilové hře změnil Martin Starý - 1:2. V čase 58:47 si vyžádal oddechový čas domácí trenér Tomáš Potěšil a Marek Slíž už zůstal na střídačce. A tak se o slovo přihlásil Ondřej Príhoda, jenž zamířil do opuštěné porubské klece - 1:3