Piráti vykradli Havlíčkův Brod, první nulu v sezóně vychytal Štěpán Suk

Napsal 27.01.2023 Kateřina Kundertová, Ladislav Vácha
Piráti vyrazili k jednatřicátému kolu juniorské ligy do Havlíčkova Brodu, kde díky vysoké efektivitě vylepšili nepříznivou bilanci ze vzájemných zápasů. A to hned s nulou, kterou pro celé mužstvo poprvé v sezóně vychytal Štěpán Suk. Brankářský výkon doplnila ofenziva, které stačilo dvacet střel na čtyři zásahy, z nichž dva včetně vítězného obstaral Jan Rindoš.
31.kolo pá 27.1.2023
BHB
0:4(0:1, 0:1, 0:2)
Havl. Brod
Sigmund – Zych, Vaněček, Besmák, Kuchta, Kutlvašr, Jeletz – Dymák, Kuprijanov, Hrdlička – Janko, Pilař, Koubek – Přidal, Bulík, Krejčí – Niederhafner, Holenda, Machovský
Suk – Poch, F. Hynek, Žižka, V. Hynek, Sýkora, Filip, Česnohlídek – Klobouček, Vostiňák, Jajlov, Starý, Bár, Príhoda, Mišovic, P. Šugár, Jan Rindoš

Havl. Brod
20. Jan Rindoš (Starý, Žižka), 36. Jajlov (Poch), 59. Jan Rindoš (Česnohlídek, Vostiňák), 60. Bár (Klobouček)

4:4
0:1
0:0
36:20
96
Karpíšek – Zídek, Augusta

V úvodu zápasu měli o něco více ze hry hosté, ale potom se karta otočila a za delší konec pomyslného provazu začali tahat mladí Bruslaři, kteří se drželi více na puku a často kombinovali na dostřel chomutovské brány. Fanoušci v ochozech prochladlé Kotliny však moc atraktivní hokej nesledovali.

Piráti sázeli na zabezpečenou obranu a svého soupeře do šancí takřka vůbec nepouštěli. To se mohlo změnit v závěru první dvacetiminutovky, když si domácí zahráli přesilovku pět na tři. Ta se jim ale moc nepovedla a vytvořili si jen jednu pořádnou šanci. Kuchtovu ránu od modré čáry vyrazil brankář Suk před sebe, kde číhal volný Dymák, jenže jeho bleskovou dorážku maskovaný fantom Pirátů zneškodnil parádním zákrokem.

Havlíčkův Brod za promarněnou příležitost nakonec stihl trest. Ve dvacáté minutě přihrál od modré čáry Adam Žižka do rohu útočného pásma Martinu Starému, jenž byl sice tísněný protihráčem, ale i přesto bekhendovým pasem našel před bránou osamoceného Jana Rindoše, který zametl kotouč do odkryté brány a poslal Severočechy do vedení – 0:1.

Prostřední část se nesla v podobném duchu. Havlíčkův Brod měl opticky o něco více ze hry, ale horko těžko se probíjel do zakončení nebo slibnějších šancí. Jírovi svěřenci si počínali při defenzivní činnosti důrazně a zodpovědně. Adamova parta ustála oslabení po Zychově krosčeku, přesilovku po nedovoleném zákroku Žižky ale nedokázala využít.

V čase 34:15 znovu putoval na lavici hanby brodský kapitán Zych a Piráti z toho těžili, když svému soupeři odskočili do dvoubrankového trháku. Při nahození Josefa Pocha toho zřejmě brankář Sigmund přes clonu před sebou moc neviděl, kotouč vyrazil před brankoviště, Aleksandr Jajlov byl ve správný čas na správném místě a kus černé gumy dopravil do odkryté brány – 0:2. Havlíčkobrodský soubor zareagoval zjednodušením hry, ale i nadále se proti dobře organizované chomutovské obraně horko těžko prosazoval.

Mladí bojovníci z Kotliny naskočili do třetí periody aktivněji a ze všech sil se snažili prolomit střelecké trápení. Neúspěšně. Piráti se i nadále prezentovali spolehlivou a důslednou defenzivou, jež jejich soupeři vůbec nevoněla. Ve 47. minutě si pomohl vysokou holí brodský útočník Krejčí a gólman Sigmund musel proti chomutovským střelcům předvést několik povedených zákroků.

Ze hry v početní převaze mohli profitovat i mladí Bruslaři. Vytvořili si sice značný tlak a vydatně ostřelovali chomutovskou bránu, kýženého snížení se však nedočkali. Následně ubránili další oslabení po Kutlvašrovu faulu, jenže čas na to, aby s výsledkem ještě stihli něco udělat, se jim ukrutně rychle krátil.

Trenéři Havlíčkova Brodu si nakonec vyžádali oddechový čas a zkusili hru v šesti bez brankáře. Bruslaři však prohráli vhazování a kotouč dovezl do prázdné brány Jan Rindoš, čímž definitivně rozhodl o vítězství Pirátů – 0:3. Pouhých 37 sekund před závěrečnou sirénou skórovali hosté ještě jednou, když Aleš Bár ranou z pravého kruhu prostřelil brankáře Sigmunda a uzavřel na konečných 0:4.

Tomáš Hart (BK Havlíčkův Brod): „Do zápasu jsme nastoupili docela dobře, vytvořili jsme si tlak a minimálně tři až čtyři šance, ale nevyužili jsme je. Pak jsme udělali v našem pásmu jednu zbytečnou chybu a soupeř nás potrestal. Ve druhé třetině se nám hra trochu rozsypala a nedařilo se nám. Chomutov nás dohrával a my jsme nevěděli, jak do něj jít. Ve třetí třetině už to byla z naší strany taková křeč. Bojovali jsme a klukům nemůžeme upřít snahu, ale nedali jsme gól a bez něj nejde vyhrát.“

Petr Jíra (Piráti Chomutov): „Havlíčkův Brod měl v první třetině více ze hry, byl směrem dopředu aktivní a my jsme jeho nástup úplně nedokázali zachytit. Na druhou stranu si ale myslím, že jsme hráli dobře z obrany a soupeřovy šance jsme ustáli. Během první přestávky jsem říkal v kabině klukům, že hra se otočí, což se nakonec potvrdilo. Ve druhé i třetí třetině už byl zápas vyrovnaný. Řekl bych, že nás hodně podržel i gólman. Musím uznat, že soupeř hrál kvalitní hokej. Byl to pro nás těžký zápas.“