Piráti vybojovali tři body na ledě Třince

Napsal 05.10.2019 Dominik Stošek, David Panuška
T ř i n e c / C h o m u t o v - Chomutovšítí Piráti se po těsné prohře v prodloužení s Vítkovicemi utkali již v desátém kole turnaje O Pohár DHL s nedalekým Třincem. Dlouho se hrálo bez branek, první přišla až ke konci druhé třetiny, kdy v oslabení skóroval Miroslav Dani. Domácí sice ještě do pauzy v přesilovce srovnali, ale třetí třetina patřila Pirátům, kteří si odvezli další tři body ze hřiště soupeře.
10.kolo so 5.10.2019
TRI
1:3(0:0, 1:1, 0:2)
Třinec
Švančara – Mituchovič, Jenáček, Vacula, Šulák, Adámek – Indrst, Pastor, Mikler, Geidl, Mastič, Čmiel, Čmiel, Plandor, Matěj, Stebel, Králík
Běhula – Šuráň, Seemann, D. Zeman, Ludvík, Ferbas, D. Vaněk, Jungvirt – Švec, Dani, Popelka, Pech, L. Benda, Prokop, Jaroš, J. Veselý, Janeček, Koláček, Lobodowski

Třinec
40. Vacula (Čmiel)
38. Dani, 47. Zeman (Koláček), 58. Lobodowski (Jungvirt)

1:2
1:0
0:1
33:47
61
Mrkva – Hlavatý, Tošenovjan

První třetina se ze začátku nesla v duchu velice opatrné hry, ve které se snažily oba celky soustředit hlavně na obranu. S přibývajícím časem se hra pomaličku, ale jistě dostávala do tempa, přelévala se ze stranu na stranu, avšak ani jeden z brankářů nedopustil změnu skóre, a tak se do šaten hráči vraceli za vyrovnaného stavu.

První polovina druhé třetiny se velice podobala druhé polovině té první. Oceláři i Piráti si dokázali vytvořit množství šancí. Běhula i Švančara ale chytali bezchybně a za své záda nepustili ani jeden kotouč. Vše se změnilo v osmatřicáté minutě, ve které byl vyloučen chomutovský zadák Jakub Šuráň za zdržování hry. Piráti Ocelářům ukázali, jak jsou v oslabení nebezpeční a proč patří k celkům s největším počtem vstřelených branek právě v této herní situaci. Třinečtí junioři přesilovou hru nezačali vůbec špatně, v pásmu soupeře se jim podařilo usadit a začali s kombinací. Jednomu z Třineckých beků se ovšem nepodařilo na modré čáře dobře přihrát. Využil toho Miroslav Dani, který se dostal ke kotouči a v samostatném úniku překonal Švančaru střelou k levé tyči – 0:1. Odpověď Ocelářů však na sebe nenechala dlouho čekat a v čase 39:32 využil přesilovou hru po přihrávce Matouše Čmiela Jakub Vacula, který prostřelil chomutovského brankáře dvě sekundy před vypršením trestu – 1:1.

Třetí třetina byl ze všech nejzajímavější. Hned ze začátku se ve třiačtyřicáté minutě ke střele z levého kruhu dostal Šimon Jenáček, jehož střelecký pokus orazítkoval břevno Běhulovy svatyně. Následně se Piráti dostali do oslabení, které přečkali a pár sekund po vypršení šli opět do vedení. Střelou ze zápěstí se z levého kruhu prosadil Denis Zeman – 1:2. Vzápětí se do obrovské šance dostali Oceláři, kteří mířili v přečíslení tři na jednoho vstříc brance soupeře, avšak kombinace se jim nepodařila podle představ a vůbec nevystřelili na bránu.

Chomutov navíc dokázal v 57. minutě odskočit domácím juniorům do vedení o dvě branky. Peter Lobodowski ukázal obrovskou chuť po bodech. Skrze tři bránící protihráče nahodil kotouč až na bránu Švančary a za nahozeným kotoučem se také vydal. Třinecký brankář naneštěstí kotouč vyrazil pouze před sebe a dojíždějící chomutovský útočník vyražený kotouč nasměřoval přesně pod horní tyč – 1:3. Ve zbytku třetiny Oceláři zkusili hru se šesti hráči v poli, avšak Chomutov si závěr zápasu zkušeně pohlídal a nedovolil žádné drama.