Piráti vstřelili Třebíči sedm branek a zaslouženě si připisují tři body do tabulky

Napsal 17.01.2015 Marcel Holl
T ř e b í č / C h o m u t o v - Chomutovští cestovali opět na Vysočinu, kde se v rámci 45. kola utkali s Třebíčí. Vstup do zápasu se svěřencům trenéra Kopřivy vydařil na jedničku, neboť po prvním dějství vedli 3:0. Ve druhé periodě padlo další pět branek, z toho další tři za záda brankářů Třebíče, Chomutov tak vedl na Vysočině již 2:6. Třetí dějství přineslo branku na každé straně, tudíž konečný výsledek je 3:7 pro Piráty, kteří tak získali velmi cenné tři body.
45.kolo so 17.1.2015
TRE
3:7(0:3, 2:3, 1:1)
Třebíč
Falter (30. Dusík) – Bartoň, Bilčík, Zdráhal, Jaroš, Přibyl, Šaur, Peroutka – Pekr, Dolníček, Erat – Mrázek, Raška, Vodný – Králík, Pokorný, Kusko – Paták, Juráň, Čech.
Hanuljak – Rutta, Toman, Koma, Skinner, Rýgl, Scalzo, Havel, Bartejs – Hovorka, Gajovský, Hřebejk – D. Květoň, Růžička, Veselý – McGregor, Dušek, Sinisalo – Chlouba, Kämpf, D. Kaše.

Třebíč
30. Kusko (Pokorný, Králík), 39. Erat (Dolníček, Pekr), 46. Bilčík (Dolníček, Pekr)
2. Dušek (McGregor, Rýgl), 14. Toman (Hovorka, Gajovský), 18. Chlouba, 30. D. Květoň (Růžička), 32. Skinner (Koma, Hovorka), 39. Scalzo (Dušek, Rýgl), 52. Gajovský (D. Květoň, Hovorka)

3:1
0:1
0:0
1790
Falter (TRE) 10 minut

Utkání prvního se třetím rozhodla už první třetina, ve které Piráti odskočili o tři branky. Mnozí si však zcela jistě řekli, že kdyby dal v 1. minutě Roman Erat branku ze svého samostatného průniku, kdy se dostal tváří v tvář brankáři, mohlo vše vypadat jinak. Zkušený forward zvolil střelu mezi betony, Hanuljak byl ale připraven.

To Antonín Dušek se od modré čáry nemýlil a svoji dělovkou otevřel skóre zápasu. Brankář Falter asi mnoho neviděl, což mu situaci v tu chvíli rozhodně neulehčilo.

V 10. minutě hrála domácí Třebíč svoji první a poslední přesilovou hru, a to ještě za prohřešek týkající se sevření puku. Třebíčští se snažili něco vymyslet a na inkasovanou branku odpovědět. Chomutov však dobře bránil a vážnější šanci Třebíči nepovolil.

To Piráti svoji první přesilovku využili, ve 14. minutě. Od modré čáry dostal nabito Milan Toman a domácí gólman musel lovit kotouč ze sítě podruhé.

Když v 18. minutě předvedl povedenou sólovou akci Roman Chlouba, který průnik korunoval vstřelenou brankou, s Horáckou Slavii to začínalo vypadat zle.

Bílé hvězdy zbraně nepoložily. Ve 30. minutě využili Třebíčští toho, že Chomutov trochu zaspal a na brankáře se řítila trojice domácích proti jedinému obránci. Zakončovatelem a střelcem první třebíčské branky byl debutant z brněnské juniorky Silvester Kusko.

Ovšem Třebíčští vyrobili v následujícím střídání chybu v obraně a Chomutov si tříbrankové vedení vzal zpět. Ve 30. minutě prostřelil padajícího brankáře Lukáš Květoň. To už bylo moc i na Faltera, který místo v brankovišti přenechal pro Lukáše Dusíka.

Dusík tedy rozhodně nenastupoval do dobře rozjetého zápasu, a aby toho pro třebíčského gólmana nebylo málo, hned ve 32. minutě kapituloval. Od modré čáry vypálil Brett Skinner, jehož střelu ještě tečoval jeden z domácích, takže brankář neměl šanci zavčas reagovat.

Přestože Dusík předvedl i pár povedených zákroků, do konce třetiny kapituloval ještě jednou. Ve 39. minutě si najel mezi kruhy Mario Scalzo, který dostal přihrávku od Duška a svoji střelou umístil kotouč přesně k tyči.

Ještě ve stejné minutě zápasu se Třebíči podařilo korigovat. Ležícího brankáře překonal Roman Erat, rozdíl však zůstával stále propastný.

Ve 44. minutě spálil další tutovku Dolníček, který se dostal sám až před brankáře, ale ani nadvakrát se mu nepodařilo ho překonat. Horácká Slavia ale přeci jen třetí branku vstřelila, ve 46. minutě vystřelil od modré Vlastimil Bilčík a kotouč propadl až do sítě.

V Třebíči mohlo být ještě veseleji, ale Pekr v dobré pozici branku nedal a následkem toho přišel trest v podobě další branky Chomutova. V 52. minutě rozhodčí neodpískal jasné zakázané uvolnění, ke kotouči se dostal Květoň, přihrál ho Nikolovi Gajovskému a ten padajícího Dusíka prostřelil a uzavřel tak skóre zápasu na 3:7.

Aleš Totter- Piráti Chomutov Hrál se hodně otevřený hokej, divákům se musel líbit. Výsledek je pro domácí krutý. My bychom měli v určitých pasážích lépe kontrolovat hru. Teď před play off to bud potřeba. Domácí se mohli po brance na 1:3 dostat do hry, ale udělali lacinou chybu a my jsme dali hned na 1:4. Pak jsme se uklidnili, ale ten výkon má pořád velké rezervy. Dnes jsme byli dobří v útočné třetině, využívali jsme obránce, dali tři branky ze sedmi. Ve středním pásmu a v obranném byly rezervy. Máme velký náskok, chceme vyhrát základní část. Chomutov to nikdy nedokázal a možná z toho pramení určité uspokojení hráčů a nesoustředěnost v těch pasážích, nehrajeme dobře a v play off budou rozhodovat.

Radek Novák- Třebíč Chomutov byl lepší, dal hodně branek a zaslouženě zvítězil. To je všechno. O odvolání Faltera jsme rozhodli společně. Šel chytat Dusík a vyzkoušel si, jaké to je, chytat proti takovému týmu, je to pro něj dobrá zkušenost. Jako pozitivum bych viděl hru naší první pětky, která prokázala kvalitu a dostala hosty pod tlak. Na druhou stranu by si někteří hráči měli uvědomit, jakým způsobem dnes hráli. Mladé hráče z juniorky Komety jsme chtěli vidět hrát a jejich výkon si rozebereme. Věříme, že v pondělí už se nám marodka sníží a ve středu pojedeme do Havlíčkova Brodu v jiném složení