DOROST - reportáž

Piráti vstoupili úspěšně do další fáze extraligy, devíti góly rozcupovali Tábor

Napsal 25.11.2022 Michal Luxa
T á b o r / C h o m u t o v - Extraliga dorostu se překlopila do další fáze a ve skupině o play-off začali Piráti na ledě Tábora, kde zvítězili 9:1. Chomutovský soubor rozhodl ve druhé třetině, kdy soupeři nasázel šest branek a vytvořil si tak rozhodující náskok. Možnou raritou pak je fakt, že severočeské mužstvo vytasilo osm různých střelců. O rozhodující trefu se ale postaral Matěj Kalvoda.
N1 pá 25.11.2022
HTA
1:9(1:2, 0:6, 0:1)
Tábor
Ferdus – Jirášek, Bačo, Mrázek, Jaroš, Šťastný, Céza, Honzík – Eremiáš, Dohnal, Bouška, Mohyla, Vrba, Pospíchal, Němeček, Vlček, Hlavín, Suchan.
Štěrba – Ibl, Záhorec, Švarc, Malcovský, Malý, Kůrka, Holejšovský – Nastoupil, F. Novák, J. Pospíšil, Kalvoda, Halfar, Chládek, Sochor, Grosskopf, Šilhan, Bečvář

Tábor
6. Šťastný (Vlček)
4. Holejšovský (F. Novák, Ibl), 13. Kalvoda (J. Pospíšil), 22. Grosskopf (F. Novák, Nastoupil), 26. Sochor (Záhorec), 31. Nastoupil (Grosskopf, Ibl), 32. Chládek (Sochor), 39. Grosskopf (Nastoupil), 39. Šilhan (F. Novák), 45. Malcovský (Grosskopf, Ibl)

3:3
1:2
0:0
21:34
50
Hornáček – Teršíp, Hnilička

Už ve čtvrté minutě Chomutovští využili přesilovou hru, když se po Novákově přihrávce prosadil Petr Holejšovský 0:1. O dvě minuty později se ale Táboru povedlo vyrovnat. V početní výhodě se na druhé straně zapsal mezi střelce zápasu Martin Šťastný1:1. V čase 12:24 ujeli do přečíslení Pospíšil s Matějem Kalvodou, jenž zamířil přesně k tyči – 1:2.

Na další trefu se čekalo do dvaadvacáté minuty, kdy přesně zakončoval David Grosskopf1:3. O čtyři minuty později vyslal tvrdou ránu Lukáš Sochor, jehož pokus skončil za zády domácího maskovaného muže – 1:4. Dvanáct vteřin po polovině střetnutí našel Grosskopf lépe postaveného Filipa Nastoupila, jenž zamířil do odkryté brány – 1:5.

Za necelou minutu se Piráti radovali znovu, když kotouč z hole Josefa Chládka skončil v síti – 1:6. A aby toho nebylo málo, přidali Severočeši dva góly v jedné minutě. Nejprve se do kolonky střelců zapsal David Grosskopf, jehož od třiačtyřicet vteřin napodobil také David Šilhan1:8.

V poslední dvacetiminutovce si už Chomutov hru pohlídal a dokonce přidal ještě jeden zásah do černého. Další početní hru totiž využil Marek Malcovský, jenž operoval na hranici brankoviště – 1:9. Svěřenci Radka Šípa tak vysoko přehráli Tábor a vstoupili ve velkém stylu do další fáze soutěže.

Radek Šíp (Piráti Chomutov): „Po nervózním začátku a nelehké první třetině, kdy jsme hráli proti houževnatému soupeři, nám gólově vyšla druhá část. Ta také rozhodla o celém zápase. Z naší strany je to dobrý vstup do soutěže, za což jsme rádi. Nicméně pořád je to pouze jedno vydařené utkání. Už v sobotu hrajeme znovu a musíme toto vítězství potvrdit.“