JUNIOŘI - reportáž

Piráti vezou z Hané dva body, v samostatných nájezdech dokonali obrat

Napsal 11.01.2019 Marek Douda
O l o m o u c / C h o m u t o v - Piráti v rámci dalšího kola nadstavby DHL extraligy juniorů přehráli Olomouc. Severočeši po úvodní třetině vedli o dvě branky, ale náskok ztratili v prostředním dějství. Střetnutí plné obratů zásluhou Petra Chlána a Matyáše Svobody, kteří si shodně připsali tři body, nakonec dospělo do samostatných nájezdů, ve kterých zaznamenal rozhodující trefu Josef Koláček.
N10 pá 11.1.2019
OLO
4:5sn(0:2, 4:1, 0:1 - 0:0)
CHM
Olomouc
Mokrý – Bahounek, Mader, Hlaváč, Vosátko, Rutar, Pírek, Dajčar – Kalač, Matiaško, Štefka, Tomajko, Mácha, Horký, Kořenek, Štědrý, Podlaha, Rosecký, Ministr
Chomutov
Běhula – Váchal, Šuráň, Zeman, Mikulec, Beneš, Vaněk, Štochl – Dospěl, Chlán, M. Svoboda, Prokop, Benda, Mežnar, Koláček, Lobodowski, Koblížek, Pech, Ouřada

Branky a nahrávky

Olomouc
23. Podlaha (Rutar, Štefka), 29. Štefka (Matiaško), 32. Podlaha (Matiaško),
34. Matiaško (Rutar, Štefka)
Chomutov
7. Chlán (M. Svoboda, Beneš), 15. Koláček (Chlán, M. Svoboda), 36. Vaněk (M. Svoboda, Chlán), 52. Mežnar (Prokop)

Statistiky

Vyloučení
4:6
Využití
0:1
V oslabení
0.0
Střely na branku
42:31
Diváci
42
Rozhodčí
Markovský – Lukš, Hanzlík

Shrnutí

Do zápasu vstoupili lépe Kohouti, kteří od prvních minut tlačili Chomutov v obranném pásmu, ale bez gólového efektu. Štefkovu teč zastavil brankář Běhula a Matiaškovo kličkování skončilo přihrávkou, kterou včas zalehl obránce Pirátů. O chvíli později olomoucký útočník střílel z bezprostřední blízkosti, ale Běhulovy betony opět sklaply včas. Piráti se k většímu ohrožení branky nedostali, ale v sedmé minutě přišla rána jako blesk a Petr Chlán z rychlého protiútoku zakončil přesně mezi Mokrého betony – 0:1.

Hanáci i nadále pokračovali v nátlaku. Matiaškovi v dorážce zabránila chomutovská obrana, Podlahovi se do cesty opět postavily Běhulovy betony. Pirátům se obranná hra vyplatila i napodruhé po faulu Horkého. Severočeši využili přesilovou hru během třiadvaceti vteřin, když si několikrát vyměnili puk u mantinelu, čímž k sobě stáhli obranu a nabídli puk Josefu Koláčkovi, který puk sice chvíli zpracovával, ale poté vystřelil přesně do šibenice – 0:2. V závěru třetiny si pak Chomutovští přesilovku ještě zopakovali, ale tentokrát už bez gólu.

Druhou třetinu se vše obrátilo a Hanákům začaly šance přinášet ovoce. Hned ve 23. minutě vyrazil Běhula puk jen k volnému Josefu Podlahovi, který sice nemohl střílet z první a zakončit do odkryté klece, ale využil pohybu hostujícího brankáře a poslal puk mezi jeho betony – 1:2. Hned vzápětí šli navíc Kohouti do přečíslení dvou proti jednomu, ovšem Máchovi v klíčové chvíli utekl puk. Olomouc si poté vyzkoušela také přesilovou hru, ale vyrovnání se dočkala až po jejím skončení, když David Štefka zamířil do horního rohu Běhulovy branky – 2:2.

Obrat Hanáci dokonali ve dvaatřicáté minutě, když Josef Podlaha překvapil brankáře nahozením od červené čáry – 3:2. N0ěkolik okamžiků poté si Tomajko udělal prostor na ose hřiště, ale Běhula včas zasáhl. O dvě minuty později už se Hanáci radovali, když Běhula vyrazil Rutarovu střelu jen do dojíždějícího Michala Matiaška, od nějž se kotouč odrazil do sítě – 4:2. Radost domácího celku trvala necelou minutu a půl. Do útoku vyrazil Matyáš Svoboda, který dvakrát přihrával na Dominika Vaňka, jenž už lehce poslal puk nad ležícího Mokrého – 4:3.

Úvod třetí části poznamenala krátká potyčka mezi Kalačem a Benešem, po které oba účastníci zamířili na trestnou lavici. V následné hře ve čtyřech nejprve Zeman přihrával před branku Svobodovi, který však nestihl zareagovat, a poté Mácha jel sám na brankáře. Běhula ale jeho kličku zastavil betonem. V polovině třetiny se pak hosté přece jen dočkali vyrovnání, když Eric Mežnar svižnou střelou poslal puk mimo dosah brankáře Mokrého – 4:4. V následných minutách bylo před Mokrým hodně živo a jen jeho zákroky udržely skóre vyrovnané. V samotném závěru třetiny se pak před Koláčkem objevila prázdná branka, kterou však minul.

Hosté měli dvě příležitosti k ukončení zápasu také v prodloužení. Nejprve jeli dva proti jednomu, ale jejich přihrávku srazil Matiaško, který se přiřítil zezadu, poté zůstali Koláček se Zemanem dokonce sami dva u olomoucké branky, ale druhý z nich trefil pouze tyč. Kohouti si v závěru ještě zahráli přesilovou hru čtyř proti třem, ale nevyužili ji a zápas tak dospěl do samostatných nájezdů.

V nich se v první sérii trefili jak Matyáš Svoboda, tak David Štefka, ale zatímco na olomoucké straně už se další úspěšný exekutor nenašel, na té chomutovské byli hned dva a vítězný nájezd si nakonec připsal Josef Koláček.